bugün

ben neden salağım?
Okadar merak ediyorum ki bu sorunun cevabını..,
acaba saf mıyım salak mıyım?
neden insanlar kendi düşüncelerine, kültürlerine vs. %100 saygı ve özgürlük beklerken başkalarınkini zedeleyip kirletmeye çalışıyor?
neden insanlar bir kavgada ya da anlaşmazlıkta orta yolu bulmak yerine hemen taraf olmaya başlayıp başka insanları yanlarına çekmeye çalışıp olayı büyütüyorlar?
neden insanlar bu kadar doğal ve yenilenebilir enerji varken diğer enerji türlerini tercih ediyor? neden bazıları paralarının bir kısmını doğa için harcamıyor?
neden insanlar orada burada fakirlere ağlayıp sokakta görünce yüzlerine bakmıyorlar?
neden günümüzde yaşanan ilişkiler yiyişmekten ve sevişmekten öteye geçemiyor?
neden şiddet diye bir şey var? kullanım amacı neden?
neden erkekler dominant olmak için eşlerini dövüyor?
neden kadınlar erkeklerden kendilerini üstün görüyor?
neden insanlar partnerlerine başka insanlarla da ilişki yaşamak istediklerini ya da zaten yaşadıklarını açıkça ve dürüstçe söyleyemiyor? neden aldatmayı seçiyor?
neden insanlar onayladıkları şeyleri görmezden geliyor? kötülediklerini ise yapmaya devam ediyor?
neden güzel ve lezzetli yiyecekler lezzetli oluyor da en berbatları en "sağlıklı" ları oluyor?
neden sigara satışı sigara bu kadar zararlı olmasına rağmen yasaklanmıyor?
neden türbanlılar açıklara dinsiz gözüyle bakıyor?
neden başı açıklar türbanlıları aşaşğılıyor?
neden amerika'da yaşayan insanlar ülkelerinin 3. dünya ülkelerine yaptıklarını göremiyor ve hala savunuyor?
neden bizim insanımız devletin ülkeyi sattığını ve bunun çok uzun zamandır yapıldığını görmüyor?
neden farklılardan nefret ediliyor?
neden tarih dersleri ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor?
neden gerçek anlamda "dandik" bir lisede okuyan öğrenciyle çok iyi bir lisede okuyup saatlerce ders çalışan öğrenci bir tutuluyor?
neden twitter'da kendi çapınca düşüncelerini belirten insalar faşist oluyor?
neden insanlar bilgi sahip olmadan fikir sahibi oluyor?
neden insanlar kemikleri görüncek kadar zayıf kadınlara ya da sağlıksız koşullarda elde edilmiş sixpackli erkeklere özeniyor?
neden kendin olmak bu kadar kötü? neden rol modeller var?
neden insanlar her yılbaşında gerçekleştiremeyecekleri zilyon tane saçma sapan karar alıyor?
neden yabancı ülkedeki gençler 6*8 nedir diye düşünrken bizim çocuklarımız ilkokul 1. sınıfta öğreniyor daha doğrusu ezberliyor? (ben o zaman öğrenmiştim daha doğrusu ezberlemiştim şimdiki sistemi bilemem)
neden okullarda üst sınıflar alt sınıfları "eziyor"?
neden depresyon ve stress diye kavramlar var?
neden insanlar kendilerinin psikologları olamıyor?
neden öğretmenler alttan alması gereken insanlarken alttan alınası insanlara dönüşüyorlar?
neden sağcılar ve solcular var? neden ideolojiler ve düşüncelere isim verme geleneği var?
neden insanlar o alanda yetişmiş elemanın ve işsizliğin olduğunu bildikleri halde o belirli bölümleri okuyor?
neden türkiye'de bu kadar genç işsiz nüfus varken işyerleri özellikle "tecrübeli" eleman istiyor?
neden devlet politikaları daha az nüfusu olan ama yine de şehir olan illeri güzelleştirmek değil? neden hala istanbul'un nüfusunu arttıracak yönde çalışmalar yapılıyor?
neden bir piyon 3 dönemdir ülkenin başbakanı?
neden diğer piyonlar "en yüksek koltuklarda" oturuyor?
neden hayatını kazanmak için at gibi koşturmak zorundasın?
neden insanlar başkalarını aşağıya ittiklerinde kendilerinin yükseldilkerini zannediyor?
neden bir dine mensup insanların %85 inden fazlası o dine ait kutsal kitabı okumamış oluyor?
neden maddiyet maneviyattan önce geliyor?
neden barış için çalışan örgütler savaş nedeni haline geliyorlar?
neden bu kadar globalleşen günümüz dünyasında ırkçılık var?
neden genç nesilin sorunları bir kenara fırlatılıyor?
neden insanlar üst düzeydeki "kıdemli" lerin de normalde en az bizim kadar sıradan olduklarını göremiyor?
aslında bissürü neden var hayatımızda sormamız gereken, ve cevaplamamız.
ve son olarak, neden insanlar bir gün öleceklerini bile bile hayatları sonsuzmuş gibi yaşıyor? neden her günden tat almaya çalışmıyor? neden başkalarının ve toplumsal kurallarlarla kendilerini çerçeveletiyor?
insanlığımıza vicdanımıza ne oldu?
Tüm bu olanlar ne zaman bitecek ne zaman dil,din,ırk ayrımı yapmadan şu koskoca dünyaya sığabilecegiz.
hiç dil bilmeyen bir insan nasıl düşünüyor?

evet sözlük bunu merak ediyorum. dil bilmeyen bir insan tabi ki de düşünüyor fakat nasıl düşünüyor, kendisiyle konuşmadan nasıl yaşar merak ediyorum.
bir erkek bu saate neden whatsappa girer?
Güzide sözlüğümüzün, biricik yazarlarının merak ettiği şeylerdir.

Mesela, helikopterle havalanıp olduğumuz yerde durarak neden dünyayı dolaşamıyoruz? Evet 7 yaşındayım, en sevdiğim şey ukulele çalmak.
sıvı sabunların renkleridir.

kırmızısından yeşiline, sarısından pembesine renk renk sıvı sabunlar ıslanınca hepsi aynı renk oluyorlar. rengarenk sıvı sabunlar sadece ve sadece beyaz köpüğe dönüşüyor. nereye gidiyor bu renkler?
neden fenerbahçelilere fenerli denirken Galatasaray'lılara galatalı denmiyor.
ismail yk'ya geçmişte neler çektirdikleri, adamın geçmişinde nasıl bir azap varki bize bu şarkıları dinletme azabını yaşatıyor.
acaba bugün bu kömür madeninde işçilerin ölümüne sebep olan rüşvetcilerin vicdanları sızlıyor mudur yoksa kaderleri böyleymiş diye vicdanlarını mı rahatlatıyorlardır?
Şu an 550 çevrimiçi yazar ne yapıyor?
Şu an 550 kişi ne yapıyor?
acaba bir gülüşü öbürlerinden ayırıp, eşsiz kılan nedir?
bu ülke bir daha adam olacak mı? olabilir mi? allah bize acıyıp tekrar bir ata gönderir mi? gönderse de o bile bizi bu durumdan kurtarabilir mi? oof of sözlük kafamda deli sorular
neden karıncalar ölü bedeni yedikten sonra kuzeye gidiyor?
stonehenge nasıl yapıldı?
keops piramidinin hala çözülmeyen sırları var mı?
azıcık bilimle uğraşalım.
yazar grangé'ı birgün biri tüm kitaplarındaki cinayet çağrışımlı temalarıyla öldürebilir mi? allahım aklım çıkacak. bu adam psikopat!
Sözlükte pembe teskere alan var mı?

varsa bile utanmadan o durumlarını fotoğraflayıp komutanlara gerçekten gösterebildiler mi?

Bunu en iyi erkeğinlezbiyeni bilir sanırım.
hadi popüler kültür gediklisi gençleri anlıyorum da yaşlı yaşlı teyze amcaları nasıl selfie çekmeye ikna ediyorlar arkadaş.
bir erkek, sevgilisini sevdigi anda (guzel sozler soylerken) kizdan karsilik gelmesini ister mi yoksa o erkek sadece sevdigi kiza bakarak, ona guzel sozler soyleyerek de mutlu olabilir mi cok merak ediyorum. cevaplayacak olanlar mesaj lutfen.
bir erkek sevgilisine sevdiği sözler söylerken karşılık beklemez.

beklemez tabi.

misal:

- seni seviyorum canım.
+ ne kadar
- çok
+ ne kadar çok
- işte dünyalar kadar çok.
+ o kadarcık mı?

ebenin amı!!!

karşılık vermeyin amk biz güzel sözler söylerken. lütfen. seni seviyorum dediğimiz zaman sevimlice tebessüm edip susun. ne olur lütfen.
bir gün gelecek de ..
bir insanın penisi duyarsızlaşabilecek mi. .
çok merak ediyorum..
Acaba okulda hic gay, lez ya da biseksüel olan var midir cok merak ediyorum sözlük. Özellikle biseksüel varsa.
Günlerin ayların ve mevsimlerin ismini kim bulmuş?
Karnıbahara karnıbahar demek kimin aklına gelmiş?
Yemekler pastalar( mesela tiramisu, yaş pasta, şeker pare, kadın budu köfte, yaprak sarma) kimlerin icadı.

Ayrıca ilk patlıcan reçelini kim yapmış?
beyindir efendim. beynin çalışma prensibidir.
Yoğurt yapmak için yoğurt gerekiyorsa ilk yoğurdu kim yapmış. *
Bir köyün lideri olan, diğer köylere saldıran ilk ilkel diktatör hangi yavşaktı?

Vy major nasıl bu kadar büyük?