bugün

c değil de a şıkkını işaretleseydim keşke bugün.
burda duraydım böyle
tam burda böyle
kollarımı açaydım iki yana
tutaydım onu tutaydım onu
ben gitme diyeydim
gitme...* *
keşke daha iyi yerlerde olsaydım.
akşam okuldan eve dönüyorum. bok varmış gibi sabahın köründe kalktım ondan deli gibi yorgunum. yanıma biri oturdu otobüste. uzun olması dışında her şeyi tıpkı ben. kot pantolon gömlek uzun palto atkı neredeyse renkleri bile aynı. kulağında kulaklık var dio'nun "hooolliiy dayvaa" sesleri geliyor. elinde tolkien'in "hürin'in çocukları" kitabı var. biraz sonra indi otobüsten. ardından bakakaldım lan. şimdi keşke bir muhabbet açsaydım diyorum. "ilk kez mi gördün böyle birini" diyebilirsiniz fakat bizim buralarda kendimi bildim bileli; metal dinlemek, fantastik kurgu bilim kurgu okumak, oyun oynamak vs garip karşılanır. neden tanışmaya yeltenmedim bilmiyorum. keşke o sırada benim de elimde bir kitap olsaydı o zaman belki o bir şey söylerdi. zaten her zaman ilk adımı karşıdan bekledim. o yüzden bunun gibi keşkelerim çoktur sözlük.
keşke oyunlar oynamasaydık
keşke küçük yaşlarda spora başlasaydım belki şimdi olduğumdan farklı bi yerde olurdum.
lan dişhekimliği yerine eczacılık yazsaydım şimdi hem zengin hemde çalışmıyor olurdum. 2004 yılına dönmek isterdim aq.
(bkz: açaydım böyle kollarımı ahtapot paul gibi)
(bkz: böyle kollarımı açaydım gitme diyeydim)
var mı başka anket sözlük.
kapında yatsaydımda seni başkasına bırakmasaydm.
keşke hayatı bu kadar önemsemeseydim dediğiniz anlardan oluşan bir yığın keşkelerdir.

keşkelerin altında öylesine ezilip büzülmüşsünüzdür ki, tek bir keşkeyi daha taşıyamaz hale gelmiştir bünyeniz. keşkelerinizin o an size doğru gelenler olduğunun farkınsaysanız şanslısınız değilseniz tamamen çamura batmışsınızdır demektir.
en büyük yaramızın dizimizde olduğu dönemlerde kalsaydık keşke,
adam olmayı bişey sanmasaydıkta, keşke hep çocuk kalsaydık.
elinde annenin hazırladığı ekmek arası peynirle koşarken top peşinde ne düşünürki insan?
dev gibi sevgilerin sunduğu yara kabuklarını yolmasaydıkta,
devler ülkesinde cüce kalsaydık.
keşke keşkelerle yaşamak zorunda bırakılmasaydım.
keşke, keşke demesem. *
bu kadar ince düşünmesem. her ayrıntıyı didiklemesem. bu kadar güvenmesem.
sesim çok güzel olsada şu şarkıları daha bi hoş söylesem.
zaman makinesini icat edebilsem, ya da görünmezlik ilacı. olurunu bulayım da, ikisi arasında seçim yaparım, orası kolay.
keşke ders çalışabilsem.
keşke unutabilsem tüm o yaşanmışlıkları, bana dokunuşlarını, nefretimi, ihanetini.. keşke yapabilsem, seni artık ne aklımda ne de hayatımda görmek istemiyorum diyebilsem.
Hayatta hep varolacak seylerdir.
Keske yaninda olsam, birlikte kahkalar atsak.
okulu bırakıp müzisyen olmak.
kaykay ile artistik hareketler yapıp milleti etrafıma toplayabilsem.
hayırlısıyla siktir olup gidebilseydim kimsenin bilmediği tanımadığı biryerlere..
Keşke, yanlız kalmağa çalışsam. kendime zaman ayırsam.
dünya barışına katkıda bulunabilsem keşke.
var olan herşeyden vazgeçip alıp başımı gidebilsem, hiç durmadan hiç bilmediğim bir yere.