sinirden sakız çiğniyorum.
farkettim ki ben ağlayınca içi giden bir sevgilim var. artık ne yaptırmak istiyorsam dozu kaçırmadan ağlamayı taktik olarak kullancam. ne yapacağını bilemiyor, şaşırıyor filan direkt tamam diyor.
Ajdarla beraber denize girdim.. (#32111046)
bugün itibariyle iş yükümü baya azalttım, yıllar önce yazarlık yaptığım bir çok sözlüğe girip sağ sola sataşmaya zaman öldürmeye geldim yavru kuşlar.
önümüzdeki bir iki ay içersinde evlenme kararı aldık. tamam aşk, sevgi, değer filan herşey iyi hoş da iş dolayısıyla bir kaç yıl boyunca ayrı upuzak şehirlerde yaşamak zorundayız. sonrasında nerede ve beraber mi yaşayacağımız da garanti değil. yarın işyerimde yemek var ve aileleriyle katılcakmış herkes. bense tek başımayım, şu an eve geldim yatağıma uzandım ağlıyorum. bu hep böyle mi devam edecek, ben bununla nasıl baş edicem ?
Trafik gibi amk.
Şuan stajyerim. düşünüyorum sadece. staj elbetteki bitecek. iş hayatına başladığım ucu bucağı olmayan şekilde çalışmak zorunda kalacağım. 9 ayın bitmesini iple çekerken, yıllarca çalışmayı nasıl başaracağım. sanırım burda devreye eğer evlenirsem ailem olacak. karıma ve ilerki zamanlarda çocuklarım için çalışmam gerektiği hissine bürünüp yıllık ve bayram tatilleriyle kendimi avutacağım. mutlu olmuş olmak için mutlu olacağım açıkçası.
Kadıköyde yaşamanın en kötü taraflarından biri eğer galatasaraylıysanız fener maçı olduğu gün maçı izleyecek yer bulamamanız.
Böyle kapalı bi havası olan ve üşüyerek uyanılan sabahlarda kollarını yorganın içine alıp tekrar uyuma hazzı var ya of, bayılılım.
bazen en ufak şeyde bile ağlayasım gelir gözüm dolar, o damla akmadan durdururum. ama herkes beni bi türlü ağlayamayan sulu göz olmayan biri sanıyor. ulan izdivaçlardaki acıklı hikayelere bile ağlayasım geliyo benim.
90 gün sonra şu saatlerde düğünde olacağım sozluk. Kendi dugunumde...
Şaka gibi.
her şeyi anladığın an var ya.
o çok kötü bir an işte.
entrylerimin sırayla artı oylanmasına uyuz oluyorum.
sen ne mana? diyerek omzundan tutup sarsasım var.
ıslak mendil gibi hissediyorum kendimi.
Kendimi bazen o kadar yalnız hissediyorum ki. iliklerime kadar. Yalnızlığımı unutmak için kitap okuyorum. Sonra düşünüyorum. insanlar neden kitap okumaz diye. Benim yalnızlığıma sığındığım yerler belki de kitaplar. Kitaptaki cümlelerde kendimden 3-5 kelime bulurda mutlu olurum belki diye okuyorum bazen de. Belki yalnızlığımı unuturum diye de okuyorum arada sırada. Kendimi bu kalabalığın içinde neden yalnız hissettiğimide inanın bilmiyorum. Şuan sadece yazıyorum çünkü beni en iyi hissettieren şeylerden biride o. Umarım herşey güzel olur sevgili sözlük. Güzel şeylere ihtiyacımız var hemde çok.!
Gerizekalının önde gideneyim sözlük canım annem babamın kalbini çok kolay kırabiliyorum. Bugün sabır taşı dediğimiz babamın bile sabrı taştı. Bende taştım sözlük hala taşmaktayım. Yüzümü yastığa basarak değil bağıra çağira ağlamak istiyorum. Baba biliyorum hayatın daha başındayım belkide bocalayasım, sabırsızliklarım, ikilemlerim bu yüzden ve yine biliyorumki bana bağirsanda beni anlıyorsun sabrına teşekkür ederim kırdım seni Özür dilerim.
bazi insanlar cok hadsiz sozluk nerde ne konusacagini bilmiyor. ama saniyorlar ki her seyin en iyisini ben bilirim. hayir! efendim bi bok bildigin yok !!!her halinden bir baltaya sap olmamandan belli. bunun sebebi de aslinda cok ozguvensiz olusun baskalarini elestirerek kendini yuceltmen. insanlara eksiklerini soylemek yerine yanlarinda olmak daha buyuk bir meziyet bence daha samimi...
her neyse allah bazilarina akil fikir versin.
Doluya koyuyorum almıyor boşa koyuyorum dolmuyor.
birilerini unutmak için başka birileriyle oluyoruz. ve bir bakmışız ki yeni gelenler unutulamayacak insanlar olmuş.
Olduramadım.
Ciddi ciddi mutsuzum sözlük.
Çok mutsuz...
4 yildir aradigim biri var.
bekle dedi gitti ben beklemedim oda gelmedi.
bazen gidecek hiç bir yerin olmaz. tek kelime söyleyecek kimsen olmaz. oysa söylemek istediğin öyle çok şey vardır ki. gidip bir deniz kenarında kendinle konuşmak istersin. senden başka kimse ne dinler ne anlar çünkü. onu da yapacak vaktin olmaz. sonra en olmayacak yerde ellerin titremeye gözünden yaşlar akmaya başlar. farkedersin ki çok uzun zaman olmuş içinde biriktireli, sığmamaya başlarsın. kendini tutmaya sakin olmaya çalıştıkça kötüleşir lanet olası. kimsenin saçma sapan seni dinliyorumlarını tesellilerini istemezsin. bir hastalığa sığınır midem ağrıyor der defolur gidersin.