bugün

gece 00:00 ı bekleyip entry giren andavallardardan nefret ediyorum.
Her gece bıkmadan uzun uzun itiraf döşeyip 00.00da ilk kendisi girebilmek için bekleyen cinslere uyuz oluyorum.

Bir de kafayı burçlara takmış erkeklere uyuz oluyorum.
Sana deger vermeyen herkes değerli ama hep yanında olan ben bir hiçim farkındayım sağol.
itiraf etmeliyim ki itiraflarımi yalnızca kendime kabul ettiremiyorum.
Malumunuz bu gece kandil. Öncelikle hepinizin kandili kutlu olsun, allah dualarınızı kabul etsin.

Kandil günleri biraz da babamin zoruyla yatsı namazlarına giderim, kaçırmam. Duayı eder eve gelirim. Bugün de öyle oldu. Camiiye gittim namazımı eda ettim. Ancak bugün dünya kupasinin ilk günü olduğu için sondaki duayı beklemeden çıkayım, yolda fatiha okur maçı da izlerim dedim 10 dk gec kalıp. Vitri kıldım direkt çıktım dışarı tam dış kapıdan çıkacağım, mahallenin muhtarı durdurdu. '' Hüööyyt, delikanlı ! Gel bakayım, kandilin mübarek olsun allah kabul etsin '' diye söze girdi biraz sohbet falan etti, baktim adam gitgide daha da yakınlaştı bana halbuki daha önce konuşmuşluğumuz ya 1 ya 2 kere. Dedim bunun altında bi is var. Lafa tuttu bu tamam mi, içim içimi yiyor maç kaçıyo diye. Tam eyvallah diyip gidecekken söze girdi muhtar.

Yarın erkenden ise gidecekmiş, yandaki lokumları gösterdi, 'sana zahmet olacak ehehe ama şunları dağıt da öyle git he hayrına?' içimden hiç gelmese de, az önce duayı etmeden kaçan başkasıymıs gibi, içime bi maneviyat çöktü, o an maç çok önemsiz geldi. Ama bunun etkisi de bir iki dakika sürdü. Sonrası hayıflanma, kahrolma, bi yandan da ' allah kabul etsin abi, allah kabul etsin ziya amca, len heyyt küçük sen 3üncüyü alıyon bak yicen sopayı...' vesaire vesaire. Lokum bittikten sonra da camii hocası geldi teşekkür etti, ayaküstü ikinci vaazı verdi, eve geldiğimde dakika 40 skor 1-1 olmuştu bile.

Demek ki neymiş? Acele işe muhtar karışırmış. Daha da camiiden erken çıkmam arkadaş. Hadi kalın sağlıcakla, tekrardan kandiliniz kutlu olsun.
Burda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan ve kustahca entry giren ekseri ergen irisi liseli bir takim aminakoydumun çocuklarını görünce sozlukten artık gitmeli diye düşünüyorum...
Korkum sadece Allah tan
Alemlere rizik gelir Hak tan
Ne zarar gelir ki guzel fitrattan
Dualariniza bizi de dahil edin toptan
insallah musluman olur tum macaristan
Lailaheillallah der korkar Allahtan.
gereksiz yere triplere girdim yine. nedense...

belki onca dostluğun bitişi, özleyeceğim gerçeği. belki yaşananlar; çok kötü yaşananlar, belki başarısızlığın acısı, belki yük olma hissi, belki "o", belki babam, belki ailem, belki kendi aptallıklarım...

düşündüm de çok sebep varmış aslında...

bir de şarkılar var tabi, bunlar yetmezmiş gibi...

ah bu şarkıların gözü kör olsun...
an itibariyle bu güne kadar zekama edilen bilumum hakaretlerin ve aşağılamaların aslında haklı olduğu ve hakaretten ziyade acı gerçekler olduğu kanaatine varıp durumu kabullenme çalışmalarına başlamış bulunuyorum...
bu gece bütün kırgın olduğum insanlar için dua ettim sözlük , allah ın gücüne gitmesin ama deyim yerindeyse terapi gibiydi.önce yüzleştim , sonra kabullendim , dilim sivridir biraz ama bu gece yonttum.

hata kimde sorusunu sormadım , hatalı aramadım bile , arasaydım yine affedemezdim biliyorum.
gidiyorum be sözlük. arkamda cok sayida olmasa da sevdiklerimi birakarak.
ama kurtulmam lazimdi su aminakodumun ortamindan.
iyi oldu ama seneye daha iyi olucak umarım.
herseye olmasa da hayatin kotu gidişatına temiz bir sayfa aciyorum sözlük, hayırlısı olsun artık.
anladim ki ustune dusunce hicbisey elde edilmiyor ya..
Eve geldim, ama aklım ankarada kalmadı da değil hani. Tatilde de hiçbir planım yok sanıyordum birden o kadar plan oldu ki evde ne ara buluncam diye düşünmeye başladım şimdi. Yine kafam karmakarışık yani sözlük. Neyse, hareketli bir yaz olacak en azından sanırım sözlük bu güzel bir şey aslında. Bu hareketliliğin içinde en yakın arkadaşımı tekrar görebilme fırsatım da olursa bu yaz o zaman tadından yenmez işte.
Liseden geçen sene mezun oldum sözlük. Bu sene memleketi tutturmuştum göndermediler. iyi ki gitmedim. Neyse. Bu sene de ygs'ye girdim 236 puan aldım 2 yıllık düşünüyorum. Nedeni ise 4 yıldaki aldığım eğitimi 4 yıllık bir üniversiteye yetecek seviyede hiç göremedim. Çünlü eml mezunuyum. Heh işte öyle... Şu an boş gezenin boş kalfası gibiyim. Geçen sene liseden mezun olduğum yıl bir kıza platonik aşk besliyordum(hâlâ besliyorum). O kız bu sene mezun oldu. işte o kız benim ilk sevdiceğim sözlük. Ancak kızın yaşam tarzı, giyimi kuşamı beni her zaman düşük gösterecek şekilde. Tipte de değilim. Yakışıklı değilim ancak minyon tipliyim, bazen bebek suratlı bile derler doğrusu. Benim 16'lık akrabalar var sözlük. Çocuklar diyor benim 3 onun 9 vs sevgilim oldu diyorlar. Ben daha bu hayalleri anlatırken milletin günden güne sevgili değiştirmesi koyuyor sözlük. Ayrıca ilk sevgi olunca açılamama durumu da var da o bahanesi... Kısacası eldeki son çalıştığım paranın bir kısmıyla bisiklet aldım, geziyorum ve fotoğraf falan çekiyorum. Vakit böyle gidiyor. Gerisi anlayacağın baba parası oldu artık...
Tanımadığım insanları keşfedilecek değerli insanlar gibi görüyorum önce daha sonra bir iki konuşmada basit geliyorlar bana konuşmak istemiyorum daha fazla beni şaşırtmıyorlar sıradan geliyorlar.
istediğim herşeyden vazgeçecek kadar güçlüymüşüm sözlük.
Ciddi ciddi evlenmeyi düşünüyorum.
10 yaşında felandım. küçük ayaklarımla okuldan eve dönerken iki tane çikolata alıp birini cebime koydum. diğerinden bi ısırık almıştım o sırada ayakkabı boyacılığı yapan hemen hemen benimle yaşıt bi çocuk gördüm. kafasını kaldırıp bana baktı tekrar sandığıyla meşgul oldu. canı çekmiştir diye düşünüp yanından geçerken çikolata uzattım sağol diyip aldı. uzaklaştım, her şey iyi güzeldi, ben iyi bi çocuktum, tanrıyı gülümsettim derken diğer çikolatayı cebimden çıkarıp açmaya başladım. o an keşke ısırdığımı değil de açılmamışı verseydim diye bi üzüldüm ama çocuk umursamazlığıyla unuttum gitti. aradan yıllar geçti ve ne zaman hatırlasam utanıyorum bütünü varken ısırdığım çikolatayı başkasına verdiğim için. masum bi çocukken bile iyiliğimin önüne bencilliğim geçmiş. şimdi sunay akın olsa işte o boyacı çocuk arda turandı felan diyip heyecan katardı ama yok hiç görmedim bi daha boyacıyı.
hayatımda büyük büyük değişiklikler yapıcam ama korkuyorum sanki biraz. ayrıca kesinlikle çok çok kolay unutuyorum ben insanları, yaşananları, duyguları.
Bir sene sonra ilk defa entry giriyorum özlemişim laaaan! Tabii kimse yokluğumu fark etmemiş ayıp!
baktım ki mesele düşündüğüm gibi değil,
salıverdim;
vur patlasın, çal oynasın, kıvır dönsün artık!
son entry'i 8 ay önce yazmışım. çok uzun zaman olmuş be sözlük; özlemişim seni.
bir de bu dönem eğitim hayatım çok çalkantılı, ortalamam ilk kez 2.oo 'nin altına düştü. bittim lan ben. mavi ışık saçmalarım falan kalmadı olsa olsa s.çtın mavisidir o.
şöyle bir baktım da, karmanın karşısında ''power ranger'' yazması çok güzel ama hiç ilgilenmiyorum.
itirafa spoiler verilir mi bilmem ama bu kız çocuğu durumumu özetlemiş sağolsun.
--spoiler--
"Nothing isn't better, or worse, than anything. Nothing is just... nothing."
--spoiler--
Dün psikoloğa gittim, anlattım dinledi. Efexor xr ilk beş gün 37.5 sonraki günlerde 75 mg olacak şekilde tedavi başlattı. Ama artık ihtiyacım kalmadı sözlük, keza çok uzun süreden sonra ilk defa mutlu uyudum.ehe.
kafam rahatladı be sözlük. her şey açıklığa kavuştu en azından, neyin ne olduğu belli. bekleyelim o gemiyi sözlük, gelecek bir gün.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar