bugün

Ne sevenim var ne sevdiğim . Hayallerimden çok uzağım ve işleri değiştirecek bir şeyleri beklemek çok yorucu. Umudum kırılıyor hayata dair , tek avuntum , işlerin daha kötüye gitmemesi . Tek şükrettiğim nokta bu olsa gerek.

edit: he bi de karnım acıktı bile.
O değil de sozluk, ya üniversiteden dolayı ayrılırsak?

Korkuyorum sozluk, ilk defa bu kadar ciddi bir ilişkim oldu, ayrı kalmaktan, ayrılmaktan korkuyorum..

Aramiza girecek mesafe çok değil, 2 saat ama korkuyor insan işte..
yalnızlığıma çare için Allaha dua etmek istiyorum beni bu durumdan kurtarsın diye.sonra vazgeçiyorum ya gönderdiği daha büyük yalnızlığa sürüklerse beni?
bir de bu ara yukardakiyle aramız pek iyi değil daldım eğlenceye falan unuttum Allahı.
o beni unutursa boku yedik o ayrı
inşallah unutmaz ya.
çok günahım var sözlük çok.
insan nefsine bu kadar yenik düşermi ya.
bir de dua ederimde Allah kabul etmez diyede korkuyorum.
ya bir kerecik olsun iyiki tanımışım diyeceğim bi adama aşık olayım.
başıma imkansız denebilecek tesadüfler gelmeye devam ediyor. ve bazıları gerçekten yararıma. yani "bu kadarı da olmaz" denebilecek tesadüfler. anlam veremiyorum. biri benimle oyun oynamayı seviyor gibi sanki. ürkütücü ama hoş. agnostik birinin bile böyle düşünmesini sağlayacak tesadüfler sözlükcüm. sen düşün gerisini.
dün yıllardır konuşmadığımız daha doğrusu hayatımızdan sildiğimiz amcamı gördüm. muhtemelen o da beni gördü. yanına gidip konuşamadım ya la. uzaktan öyle baktım durdum.
bu ramazan ayı uykusuzlukları beni öldürecek biliyorum.
önce bahçeli şimdi de tunalı da takılıyorum ama benim mekanım sakarya bunu çok iyi biliyorum.
evde minicik bir kediyi hiç istemeye istemeye bırakıp iki gündür işe geliyorum.
dolapta rakı bira votka ve viski var ama ben dokunamıyorum.
oruç tutmak sıkıntı değil ancak şu sigarasızlık var ya işte o çok kötü lan.
dün eve yumurta haşlamak için cezve gibi bir şey aldım ve evin her şeyi tamam oldu.
çok şerefsiz arkadaşlarım var. hepsiyle tüm hukukumu sonlandırma kararı aldım.
vefasız arkadaşlar da var ki onlara ne yapacağımı zaman gösterecek.
eski kız arkadaşım yanılmıyorsam bir çocukla görüşüyor. umarım çok mutlu olur.
tabiatında çok iyi bir adam gibi gözüksem de çok kindarım. bana yapılan kötülüğü asla unutmuyorum.
geçenlerde le cola içtim. o nasıl iğrenç bir şeydir öyle.
üç gün önce adamlar sergiye kavun karpuz diziyorlardı. yaralarım depreşti.
telefon rehberimi tekrar gözden geçirme zamanım gelmiş.
rahmetli teyzemi çok özlüyorum.
ramazan ayında annem emine beder gibi oluyo. o ne yemekler o ne tatlılar öyle. ama ramazan dışında dur sana iki yumurta kırayım ya da makarna yapayım.
pantolonumun yırtılan arka cebini tamir ettirdim. hiçbir kuvvet bana attıramaz o pantolonu.
bu aralar sülalem rahat.
sezon açılsın artık. futbol izlemeyi özledim.
son olarak iş bitse de eve gitsem. kedim bekliyo beni.
sözlüğe bu zamanlarda daha sık giriyorum. stajdayken iyi geliyor burası.
kendi hayatımda, kaçırdığım bir nokta olduğunu düşünüyorum. duygusalım, olaylara aşırı tepki veriyorum. mutlu değilim. ergen ergen dolanıyorum ortalarda.
sözlük ya ben gerizekalıyım ya da millet arıza. ben buna cidden inandım. geçen gün annemin uzaktan bir akrabasıyla oturuyoruz. (ki zorla oturuyordum, çünkü kızı hiç sevmem) bana döndü ve :

-think, sen avrupa yakası izler miydin ?

+aa tabi çokta severdim hem de.

-ben de. ama artık nefret ediyorum

+neden ki ?

-burhan ve gaffur allah' ın isimleridir. gülse birsel burhan ve gaffur karakterleriyle dalga geçilmesini sağladı yani bu da demektir ki gülse birsel allah ile dalga geçti. bu yüzden ben bir daha izlemeyeceğim.

hiçbir tepki veremedim. hiçbir şey söyleyemedim. şok oldum sadece. buradan bunu nasıl çıkardı acaba diye de düşündüm. sonradan öğrendim ki kız bir yurda gidiyormuş. orada dini dersler görüyormuş vs. hiç inanmazdım. git ya nasıl yıkıyorlarmış bu beyinleri arkadaş derdim. ama uygulamalı olarak öğrendim. şimdi düşüncem şu :

arıza ya bende ya da onlarda. bilemedim...
şu an kendimden utanıyorum sözlük, lan ne demek 52 tane düzeltilmesi gereken entry. hepsininde ya noktası eksik ya 1 2 harf eksik.

vay arkadaş ya sözlügü sen git dandik bir forum san yardır dur. terbiyesiz insan ya.
ulan ilişkimi kestiğim hatunlar, eski sevgilim falan birden aşk manyağı oluyorlar abi anlamıyorum ya. hele eski sevgilim bu konuda yardırmış durumda. 3 sene birlikte takıldık ayrıldığımızdan beri takıldığı adamlara yazdığı kadar şey yazmadı lan. keramet bende mi anlamadım ki. ben de hatunları böyle yaptıkça inadına bi gerilemeye düşüyorum allah sonumu hayretsin.

(bkz: bu ne hıammına koyayım)

bir de eski sevgilime art arda birilerine aşık olmasından ötürü şunu demeden edemeyeceğim;

(bkz: ya sen şapşirik misan)

edit not: şimdi baktım da bir de skype'dan falan da silmiş lan beni. *
ramazan sürerken alkollü ve kolalı içecekler dışında gördüğüm her içeceği alıyorum , atomlar karışımlar üzüm sıkma portakal suları her markanın güzel meyve suları soda çeşitleri niğde gazozlari vs vs doyamadim bir türlü.
varsa önerisi olan arkadaşlar cok makbule geçer .
itiraf ediyorum, itiraf edilecek hiç bir sırrım olmadı. Bu kadar da açığım lanet olsun.
birkaç artı oy almak için şuraya yapmacık itiraf giren yazarlara sinir oluyorum be sözlük. kendiniz olun biraz. *
bir yıl içinde çok değiştim, farkındayım.
bıktım sözlük, camdan atlamayı düşünüyorum birazdan...
bütün elemanlar oturuyor, ben reklam maili gönderiyorum ona buna bitecek gibi değil, her yıllık iznimden önce yeni ürün çıkıyor nedense sanki bana çıkıyor ürün.lan herkes mesai saatinden geç geliyor, erken çıkıyor, çalışmıyor, özellikleri ne çözemedim hala. kitapları da çıkmadan önce ben düzenliyorum, faturaları ben kesiyorum, müşterileri idare ediyorum. her şeyi ben yapıyorum bıktım artık.
2002 öss sınavında son 10 dakikamı aralıksız arka çaprazdaki kızın mini eteğine adamıştım.

hayatımda çektiğim en güzel kopyaydı * herkes ağlarken sınavdan sırıtarak çıkmıştım.
Içinde bulunduğum ilişkide boşa kürek çektiğimi fark ettim. Boşuna sinirleniyorum karşımda beni dinleyeni bile bulamıyorum. Ve bugün ayrılıyorum. tek diyeceğim yalnızlığında bogulur inşallah.
bir derdim var içimde.
acik sacik giyinen kizlarin uzerine nefret kusmak istiyorum. hic utanmiyosunuz dimi. etrafta o kadar musluman erkek varken oraniz buraniz sere serpe gezmeye. o erkek evinde belki allahina ibadet ediyo velhasil dini adina guzel seyler yapiyo. disari cikinca sizi goruyo ve bakmamak icin azap cekiyo. ozgurum ozgurum deyip boyle insanlarin sinirlarini zorluyosunuz. dinimizi daha guzel yasamamiza mani olup o igrenc hallerinizle midemizi bulandirip zihnimizi kirletiyosunuz. o erkekler size bakmamak icin yumrugunu sıkıyo, disleri birbirine geciyo. sonucta gepgenc bir erkek. nolur yani biraz daha derli toplu giyinseniz. diyeceklerim bu kadar degil. bir dilegim var size. allah sizi islah etsin insaallah.
hayallerım suya düştü. öğretmen olamayacagım.
bir olasılık bu fakat ben hayli inanmaya başladım.
sabahlara kadar uyumayıp sabah ezanından sonra uyumak bünyeyi fena zorlamakmış. bunu anladım tatilde. gözlerimin altı kararmış dün farkettim. aynı keşlere dönmüşüm. sesim de çatallaşıyor bazen heh tam dönmeye benziyorum o vakit de.
o yüzden şu an yeni doğmuş bebekler gibi uykum var. ve burnuma sakızlı dondurma kokusu geliyor bir yerlerden...
şans perisinin sihirli değneği değse diyorum hayatıma. değiştirmek isteyip de değiştiremediğim şeyleri değiştirse benim yerime...
valla çok yorgunum kaptan, biri ışıkları söndürsün fena halde uyuyasım var.
hayatı sadece çok istediğimiz şeyler gerçekleştiğinde aslında hiç de düşündüğümüz gibi mükemmel olmayacağını öğrenmek için yaşadığımızı düşünüyorum bazen.
keşke anlık öfkelerimizle hareket etmeseydik. dursaydık, bir saat sonra konuşsaydık. her şey çok farklı olurdu. ya da ben öyle kandırıyorum kendimi. itiraf ediyorum. onu önümüdeki ilk 2 sene içerisinde unutabileceğimi düşünmüyorum.
dershanede kimya dersindeyiz, 4-5 kişi bişeylere aşırı gülüyoruz. hoca rahatsız oldu galiba bu durumdan arkadaşlar diye bağırdı.sesimizi kıstık biraz ama hoca yine rahatsız oldu bu sefer gökhan diye seslendi. gökhan buyrun hocam diye kalktı ayağa biz de tahtaya döndük.tahtada inanılmaz karışık bi formül var, hoca o formülü gösterip bu yaptığımız ne şimdi gökhan dedi, gökhan on saniye falan baktı tahtaya. valla hocam bu yaptığınız terbiyesizlik, bu nasıl bi formül ya dedi.

bu da böyle bir anımdır.
saplantılarından , streslerinden kurtulan, kafayı takmayan ve kötü ihtimaali heseplayan ama her zaman en iyi ihtimale odaklanan her insan başarabilir...