bugün

hitler i seviyorum..nazi almanyasını da öyle..
yine uykum yok ve yarın derste uyuyacağım.
sınavlar yaklaştıkça sövüyorum ama çok fena. insan evladının ağzına yakışmayacak terkiplerle, buluşlarla sövüyorum. şöyle kitabı elime alıp iki satır okuyamıyorum. çalışılacak yerlerin dağ gibiliğine bakıp sözlüğe içimi döküyorum.
sözlüğün bağımlısı oldum. öğleden sonra önemli bir sınavım olmasına rağmen entry girmeye devam ediyorum.
sabahtan akşama kadar nettym. güya çalışıyorum. biri beni durdursun sözlük.
hayret kimse yazmamış bunu.

karamurat benim.
birilerini dövesim geliyor.
itiraf ediyorum 3 yıl önce küresel ısınma yüzünden depresyona girip haftalarca ağlamıştım,rahatlamak için kendimi yogaya vermiştim ,kıyametin kopacağını düşünüp arkasından konuştğum herkesle helalleşmiştirm,çevreciyim ama zaman zaman çöpleri yere atıyorum bunda çok utandığım için çöpü elime saklayıp çaktırmadan yere atıyorum bunu hem çevremdekiler görmüyo hem bn görmüyodum çöpü yere atmadığıma kendimi inandırıyorum,aramızda kalsın bu küreler yüzünden piskologa bile gitim adam bana güldü çok utandım :(
- sınavdan 100 alacağımı bilsemde kopya çekiyorum.o heyecanı yaşamak bir başka geliyor.
- uyurken birden uyandırıldığımda uyandırana içimden hoşaf diyesim geliyor.ama neden böyle bir çağrışım olduğunu bilmiyorum.
- otobüsle giderken ters koltuklara oturmak daha çekici geliyor.
- ismail yk'nın beyin sisteminin sadece hatunlar üzerine kurulduğunu düşünüyorum. **
kilo aldığımı düşündükçe çıldıracak gibi oluyorum. tartılmaktan korkuyorum, acımasız gerçeklerle yüzleşmek istemiyorum. o son adana'yı yemiyecektik hamdi!
yarın ne zaman uyanacaksın sorusuna ' uykumun bittiği zaman ' diye yanıt vermek bile beni mutlu etmeye yetiyor.

en son uykumu alarak kendiliğimden uyandığım zaman şahane pazar'ı izlemek için ağladığım, ilhan mansız'la evlenme hayalleri kurduğum yıllardı.

yaşlanıyorum muntazaman ...
bazen insan, karşı tarafı kırmamak için, "seninle olmuyor" dememek için küçük yalanlar söylemek zorunda kalır. ben de birini hiç kırmak istemedim. kafasında soru işaretleri olsun istemedim. bu yüzden de ben "kötü" oldum. belki de "neden olmuyor?"un cevabını almak için sürdürdüm. içim rahat mı? evet.
petit danino bağımlısıyım. hatta şeftali ve kayısılı olanlara bitiyorum sözlük. sırf bu lezzet yüzünden misafirliğe gelen çocuklarla kavga edişim vardır. benden borç iste, ayakkabı iste, bilgisayar iste ama danino istemeyin aa dostlar vermem yavrularımı.
okan allah belanı versin! telefonda konuşamaz oldum senin yüzünden. karşı taraf ne zaman alo? dese, aşkım susmaağğğ diyorum. tik oldu lan. kendimden iğreniyorum.
- alo
+aşkım susmaaağğ
- ne aşkımı lan şerefsiz, oku diye gönderdik aşk peşinde mi koşuyon it!
+ehiohü ııı şey baba, tik oldu da
- tikerim ebeni hayvan doğru konuş!
+ .....
benim allah belamı versin sözlük
nasıl bir lanetin ortasındaysam bana bakan her çift göze mutlaka bir defa da olsa hüznü
layık görüyorum. aslına bakarsan sözlük hiç de kötü bi adam sayılmam kimse için kötü düşünmem mesela sözlük daha hiç beddua etmedim biliyormusun. ama mutlaka istemeden de olsa herkesi mutsuz ediyorum. hatta en çok mutlu etmek istediklerimi bile... aslında birazda bu bilgisayarların suçu sözlük resmi görüntüyü sesi herşeyi iletsede duyguları iletemiyor baksan. söylerken sesimin yazarken elimin nasıl titrediğini anlatmamın yolu yok ki yanında olmanın dışında. keşke yanımda olsaydı ve keşke gözlerinin içine bakarak yaptıklarım için af dileyebilseydim sözlük. ama sanırım artık imkansız...
sevdiklerime kırılıyorum en çok sözlük. içimdeki fırtınayı niyeyse hep onlara yansıtıyorum ve en çok yine ben acı çekiyorum. gözlerimden yansıyan ışıklar aslında hüzün hüzmesi ama bunu göremiyorlar. görmesinler de zaten.
itiraf edecek hiçbir şeyim yok. uzun zamandır düz insanın karşılığı benim.
sözlük yazarı olamayan çaylakların içini dökemediği itiraf alanıdır.
itiraf edicek çok fazla şey var ama sana söyleyipte zayi etmek istemiyorum sözlükcüm...
ajdar'ın çatla patla şarkısına bayılıyorum.

edit: şahsen sağlam bir death -folk metal dinleyicisi ve alanında başarılı üretken bir müzisyenim...
karnım sanırım patlayacak eğer o patlamazsa ben patlayacagım ya da patlatacagım.
sözlükteki bölücü yazarlardan da yazılardan da gına geldi.

osuruktan yazıları uçuran moderatör
bölücülere hoş görün nedendir?
sözlük, moralim çok bozuk. bugünü "yalnızlık günüm" ilan ettim. ne manita, ne arkadaş, ne de başka insanları göresim yok. kaçabilsem, türkiye'den uzaklara bile kaçardım. ama şu an mümkün değil.

insanları anlayamıyorum. bazen çok aşırı tepkiler veriyorum, tamam kabul. ama onlar da insanı öyle şaşırtıyorlar ki; kendi değerlerini, bir anda yerin dibine sokuyorlar. anlayamıyorsun, hangi ara o halde geldiğini. sonra ben de hazmedemiyorum; karşımdaki insanı, çok daha iyi bir yerde görmek istediğim için sinirleniyorum. çok yorgunum sözlük. çok...
az önce milupa@milupa.com.tr ye immunofortis ne demek diye mail attım. (#7024488)

edit: manyağım evet.

edit2: cevap geldi.

Merhabalar,

Anne sütü esas alınarak geliştirilen Özel Patentli Prebiyotik Lif Karışımıdır. Bebeklerin bağışıklık sistemini doğal olarak güçlendirmeye yardımcı olur. Bebeğin bağışıklık sistemine sağladığı destek klinik olarak da kanıtlanan Özel Patentli Prebiyotik Lif Karışımı IMMUNOFORTIS sadece Milupa Aptamil de bulunmaktadır.
ingilizcede bağışıklık anlamına gelen Immunity ve Latincede güçlü anlamına gelen Fortis kelimelerinden oluşan IMMUNOFORTIS bağışıklık sistemini güçlendirmeyi ifade etmektedir.

ilginiz için çok teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

Aynur ŞEKERBiÇEN
Milupa Beslenme Uzmanı
zannediyorum ilkokul 2.sınıftaydım, televizyondan her insanın günlük 2 litre su içmesi gerektiğini duymuş, o gün çok az su içtiğini farketmiş deneye meraklı ben, güzel bir akşam yemeğinden sonra iki buçuk litrelik kola şişesine su doldurup 2 dakika içinde bitirdim. 2 saat boyunca değil yerimden kalkmak, kımıldayamadım. hastaneye kaldırmamaya zor ikna etmiştim babamı.