bugün

sözlükte açılan bazı başlıkları ve yapılan yorumları görünce üzülüyorum. ulu sözlük eskiden daha kaliteliydi sanırım.
yapmak zorundayım ama nasıl?
küfürü hiç bi insana yakıştırmam hele ki bi kıza ama bazen çok sinirleniyorum hayatın bana yaptığı haksızlıklara ve içimden istemsiz küfür ediyorum be sözlük!!!
iyi günde kötü günde yanımda olan her daim derdimi sıkıntımı çeken sevgili kankam sözlük
(#18857568) olduğu gibi kararımın arkasında durdum. görüşme kararı aldık.
çok yoruldum amk moral verin lan bana... mental olarak da fiziken de çökmek üzereyim ki altı üstü 7 aydır çalışıyorum...

diyeceksiniz ki nasıl yoruldun...babam iflas etti sözlük. hali vakti yerinde bir aileydik. iflas edince 2 ev vardı birini sattık. diğeri bizde kaldı yaşıyoruz onda da zaten. babam 6 aydır çalışmıyordu şimdi bişeyler yapmaya başlıycak... eve ben baktım 6 ay. ama kız kardeşim özel ünide yüzde elli burslu. almadık okuldan izin vermedim. şirketten 1700 tl maaş alıyorum. haliyle yetmiyor. yanlış anlamayın asla gocunmuyorum ömür boyu bakarım aileme...neyse maaş yetmeyince napsam dedim...dediğim gibi hal vakit yerindeydi iyi bir sitede oturuyorduk. bahçeşehir tarafında ardıçlı evler bilen bilir...

bir gece düşündüm amk dur hele bişey yapman lazım en azından baban bi 5-6 ay dinlensin sen bak eve...gece saat iki falan. günlerden cumartesi. işteki 2. ayım eylüldeyiz...odamın pencersinden bakıyorum amk hava süper.yaktım bi sigara. elimde bira... baktım karşıdaki müstakil eve...tuna öğretmen...adam 5erli gruplar halinde haftada 5 gruba özel ders veriyor. 2 saati 250 tl.haftada 6.250 ayda 25000 tl ediyor...

düşündüm amk bu adam lys ygs veriyor... ben neden sbs veremiyeyim? sadece sbs değil amk 1-8 arası bütün snflara veririm...haftada 4 saat versem...saati 50 yapsam...ayda 800 tl para yapar...vay amk...ertesi gün şirkette işim var diye mesaiye kaldım. bir sayfaya 4 tane gelecek şekilde a4 e ilan hazırladım 250 tane bastım amk.1000 ilan eder.

ertesi gün iş çıkışı evden ilanları aldım.özalitçiye gittim kestirdim 5 tl ye. yani totalde 2 saat mesaiye ve 5 tl ye 1000 tane ilanım oldu. aynı gece saat 11 gibi çıktım. oturduğum sitede evler müstakil...yani bi apartmana girip 50 ilan bırakamıyorsun...tek tek bütün evlere dağıttım amk...2 gece önce güzel olan hava o gece üzerime boşaldı. sırılsıklam oldum. ilanlar ıslanmasın diye poşeti montumun içine soktum...saat 3 gibi bitti ilan dağıtmam. eve geldim bi kurulandım. sigaramı içip yattım. 2 öğrencim olsa amk 2 şer saat versem yeter dedim lan çok şey istemedim..

ilk gün geçti...arayan soran yok gözüm telefonda...saat akşam 9 evdeyim. ilber ortaylı nın yakın tarihin gerçekleri adlı kitabını okuyorum...telefonum çalıyo...baktım...yabancı bir numara...heyecanlandım amk...öhöm öhöm yaptım açtım telefonu.abiiyy şimdi yükleme bitti halkalıya gidyom dimi dedi telefondaki...ebenin amına kadar yolun var diyesim geldi amk...he dedim abi he...lojistik şirketinde çalışıyorum da.

aradan bir hafta geçti artık umut falan kalmadı. bari bi tane bulsam haftada 2 saat versem dedim...ama ona da umut yok...10 gün falan sonra...gece 3...cumartesi... odamın penceresinden bakıyorum...kent switch imi yaktım. sömürdüm mentolünü. bira yoktu evde. soda açtık bi tane...karşımda yine o hocanın evi...dedim amına koyim adam.

ertesi gün işteyim...depoya indim bi yükte hasar varmış hasarın boyutuna bakıcam...telefonum çaldı...depoda da forkliftler çalışıyo gürültü çok...çıktım dışarı. açtım...

-efendim.
+aloo dur hele öğretmen mi?
-evet buyrun benim.
+öğretmen akşam müsait olursanız bi görüşelim mi bizim bi çocuk var da ders aldırmayı düşünüyoruz.
-tabii ki ne demek. saat8 uygun mudur?
+evet uygundur. büfenin arkasında çardağın dibindeki ev safir 3/2
-tamamdır görüşürüz.

akşam olmadı amk. geçmiyor zaman...

çıktım şirketten gittim eve.arabaya atladım çıktım kırtasiyeye. kareli kağıt kalem silgi falan aldım. amk çocuk kaçıncı sınıf onu da bilmiyorum. müfredat desen tırt. arabayı eve bıraktım. tarif edilen yere yürüyorum.büfeden rocco aldım emikleyim diye...bülent abi vardır büfede kral adamdır... bi kaç tane ilan da ona vermiştim at gazetelern arasına diye...abi dedim galiba ilk öğrencim oldu...eyvallah dur helem dedi devamı da gelir...

çıktım büfeden gittim evi buldum...çaldım kapıyı. harala hurala ses geldi içerden. kapı açıldı selam falan girdim içeri. arkadaş...bir kız var içeride..8-9 yaşlarında...bokuma kıymam ki ağzına sıçim. tırmanıyo sağa sola annesine bağrıyor ağlıyo zırlıyo falan... kendi kendime dedim amk ayakkabılarını eline al kaç dur hele diye...kendi kendime cevap verdim dur amk ihtiyaç var diye..

neyse konuştuk falan... eve geçtim.haber bekliyorum...aramdılar amk... kendim aramayı da ben yediremedim kendime...

ekime girdik sözlük...işteyimm yine telefonum çaldı... akşam görüşmek istediklerini söylediler...tabi benim şevkim heyecanım kaçtı sözlük...heyecan falan yok amk içimde...gittim görüşmeye...anlaştık...ve ilk öğrencimi aldım...adı yılmaz

daha onra yılmazın 3 tane sınıf arkadaşı da almak istediler beni tavsiyelerle...3. sınıftı bu çocuklar...hepsi de bizim siteden... kulaktan kulağa ismim yayıldı herhalde...şimdi biraz öğrencim birikti...

yılmaz
sude
yağız
demir
doruk
doğa
baran
nergis

haftada toplam 10-12 saat ders veriyorum haftada...ayda 2000-24000 tl para ediyor.ayda...

peki neden yorgunum...vücüt çökmek üzere...öküz gibi adamım sözlük 1.83 boy 80 kilo...bünyem sağlamdır... ama çok sık hastalanmaya başladım...sebebi de bu işte...haftalık programımı yazim size...

pazartesi-7 de uyan.akşam 6.30 işten çık. yemekli toplantıya katıl...eve geliş 12...direk uyu.
salı-7 de uyan.akşam 6.30 işten çık.8de 1 saat ders. 9.30da bir saat ders.11 evdeyim...akşam yemeği ye uyu...
çarşamba-7 de uyan.akşam 9da işten çık çünkü gemi rezervasyonları alınmalı işte kalıyorum...10 da evdeyim. yemek ye. uyu.
perşembe-7 de uyan.akşam 6.30 işten çık.8de 1 saat ders. 9.30da bir saat ders.11 evdeyim...akşam yemeği ye uyu..
cuma- 7 de uyan.bugün ihracat günü. en az 20 tır yüklemesi oluyor..gece 1-2 de evde ol...direk uyu...
cumartesi- 7de uyan. 1.30da işten çık.... 3ten 5 e iki ders. 6da bir ders. 7.30da bir ders.9 da evdesin. yemek ye 1-2 saat otur.uyu.
pazar-10 da uyan.aile kahvaltısı.sohbet biraz.. 12de bir ders. 1.30da bir ders.3 de bir ders.4.30da bir ders.. saat 6 evdeyim...ve uyuyana kadar boşum...işte dinlendiğim an sözlük...

pazar günün iple çekiyorum...çünkü 2-3 saat fazla uyuyorum...ve 5 saat kadar bi boş zamanım oluyor... dua ediyorum ki gs maçı pazara denk gelsin diye.gelmezse de alıyorum annemi babamı kız kardeşimi sinemaya gidiyoruz. işte keyif budur...

yorgunluğum bıkkınlık değil sözlük yanlış anlama...bir ömür çalışırım böyle... ailem için herşeyi yaparım...sadece naz yapıyorum işte.

ben biraz kitap okuyayım da zıbarayım amk.

öperler
her geçen gün hayat daha da fazla üstüme geliyor.

daha fazla bitmek yerine, yeniden başlamak istiyor; daha fazla dibi görmek istemiyorum.
her dipte, önüm artık aydınlık dediğim her anda daha da diplere yolculuğum her geçen gün devam ediyor.

bir gün o aydınlığa kavuşmak istiyorum artık.
o, şafak sökmeden az önceki an gelsin istiyorum.
bazen kar öyle bir yağsın ki kimse evinden çıkamasın, bütün yapmak zorunda olduğumuz şeylerin aslında doğamıza ne kadar aykırı olduğunu görelim istiyorum.
bugün kendimi yanına bim açılmış mahalle bakkalı gibi hissediyorum sözlük.
fenerbahçe ye atılan son dakka golünden sonra sevinçten kendini bıçaklayan galatasaraylılar var.
asla kırmak istemediğim biri tarafından terk edildim, çok sevdim. ve fakat şu an ben onu düşünürken, o belki bir partide , belki şırfıntı arkadaşlarıyla bi şekilde eğleniyordur. bu evrenin biz insanlara attığı en büyük kazığı olsa gerek.
canım sıkıldı face i kapadım. ama olmayınca da canım sıkıldı.. hadi dedim taa ergenlik zamanında çakma bi hesap almıştım, ona bakıyım liste tabi ful arjantinli. la o bana lovely yazan kızlar bile evlenmiş amk.. lan o her boku yiyebilen gevurlar bile evlendi ben hala mal gibi face peşinde. evlenicem ulan kararımı verdim. yani vermek istiyorum..
Beşikaş fenerbahçe maçı hakkında hep sustum. Gol yedik, gol attık ama hiç ses çıkartmadım. hakem hatalar yaptı, dilimin ucuna geldi sözcükler ama yine de bir şey söylemedim.

Şimdi yorum yapma sırası bende ama bu sefer de ne diyeceğimi unuttum amk. Olsun, iyi ki yendik işte
Bezen sadece susarsın.
Bazen sadece kusarsın.
Bazen sadece edebiyat yapmak istersin bu başlık altında
Ama işte böyle sıçarsın.
Dün gece rüyamda seni gördüm. Greve gidiyordun üzerinde siyah mont vardı. Nereye dediğimde konuşma lan diyip suratıma vuruyordun.
Nooluyo amk? Kız olan sensin erkek olan benim, roller niye değişmiş? Grev ne alaka?
cine 5 de haberleri anlatan adamin agzina kurekle vurmak istiyom ameke. o nasil igrenc bi tonlamadir lan?
yıl 2013 olmuş hala cine 5 izleyen var sözlük. bu kanal milenyumla birlikte bitmeliydi.
küçücük elleriyle, yetmeyen kol kaslarıyla, bazen soğukta, bazen yağmurda veya karda, defalarca kol değiştirerek ben de küçük tüp taşıdım, o tüpü taşırken ben de utandım. bazen paramız yoktu büyük tüp doldurmaya, bazen de büyük tüpün bittiği gün pazardı. pazar günleri bizimkileri izledikten sonra leğende yıkanıp uyudum sabah okula uyanmak için, okuldaki en şapşal arkadaşıma ben de dunkof derdim. şimdi kapalı halı sahalarda 4-5 gol atarken, küçükken çivi futbolunda attığım goller kadar zevk alamıyorum... neden büyüdük, ne zaman büyüdük, hangimiz büyümek istedik ki? ilk uçurtmanızı hatırlasanız ya... bugünlerde neyden o kadar keyif alabiliyoruz ki? ben çocukluğumu özledim, en sevdiğim oyuncağım üstü soyulmuş futbol topum olsun istiyorum iphone değil... ben çocukluğumu çok özledim. o sıcak sütü bile zorla içmeye razıyım anne yeter ki ben çocuk olayım, sen de hayatta, yanımda ol. ben büyümek istemedim ki...
falan yazar entryni beğendi diye bir bildirim var mı diye bakmak için ara ara yeni tasarıma geçtiğim doğrudur.
sorduğu soruyu bilemediğim zaman ne biçim öğretmenlerin vardı senin diyen babam bi an için ilkokul öğretmenimin kendisi olduğunu unutuyo bence...
sırf üzülmek için dinlediğim, beğendiğim şarkılarım var benim.
Angus and julia stone u karı koca sanıyordum. Tabi bende diyorum niye.
insanın büyüdükçe mı artıyor
dertleri?
Yoksa insan, büyüdükçe mi
anlıyor gerçekleri?
bugün aynı simit oynarken kalabalıgın içinde nefesi biten ebe çocuk gibiydi.
21 yaşındayım. Kendime ait bi odam var, ailemden uzakta bi şehirde yaşıyorum. Üniversite bitmek üzere ve kendime ait bi odam var. ideallerim ya da hayallerim yok. ama odam var. Bunun ne demek olduğunu anlatmak istiyorum size. bi odanız olursa her sey cok güzel olur. yatağınız olur, dolabınız olur, masanız sandalyeniz olur, ha bi de en önemlisi oyuncaklarınız olur. Dolabın üstünde yatağın ucunda belki de her yerde. Hayatınız boyunca size kimse oyuncak almamışsa kaç yaşına gelirseniz gelin o boşluğu dolduramazsınız. beğendiğiniz çok istediğiniz maket ev için yalvarabilirsiniz babanıza ama eğer babanızın bir günde kazandığı para maket evin etiketinde yazıyorsa sadece yolunuz o dükkana düştüğünde seyredebilirsiniz o oyuncağı. A ama belki birkaç barbie bebeğiniz olur. oynanmaktan saçları dökülür bebeğin de atmaya kıyamazsınız.
2 göz odalı evinizde hayal kurmayı öğrendiğiniz zaman önce bi odanız olsun istersiniz. Yani ben hep bunu istedim, babamın eve geç geldiği günlerde sarhoş olduğu günlerde yani sesini duymak istemedim hiç. Anneme bağırışlarnı, vuruşlarını, annemin; içimden kadere olan inancımı alıp götüren sesini duymak. O yüzden belki bi odam olursa hepsinden kurtulurum sandım.

Benim artık bi odam var. Ben kurtulamadım.
Nefret ettiğim tüm şarkıları ezbere biliyorum.
güncel Önemli Başlıklar