bugün

kaybettiğim, benden alınan herşeyi geri almanın vakti geldi. işe ruhumdan başlamam gerek.
acımasız ve kansız olmak gerekecek sanırım. ve sanırım hazırım.
biraz önce hatta beklettiğim izleyiciyi hatta unuttum. hatta beni beklediğini hatırladığımda yerinde yeller esiyordu tabi!..
hani nasıl derler; gururla: şakirdim. durun vurmayın ! önce insan, sonra müslüman, sonra şakirdim. yani bizde kademe kademe oluyo hı hım.
sevgili sözlük,

bu sabah işe gitmek için tam evden çıkmak üzereydim ki ani bir karın ağrısıyla tuvalete gidip gitmeme konusunda bir kararsızlık yaşadım. çünkü üzerimde mont, bere, atkı ve ayağımda çizmelerle işim biraz zor görünüyordu ve ben işe geç kalıyordum. derken eşim devreye girdi, kararsızlığımı anlamıştı. "hadi hemen gir, oyalanma" dedi.

- nasıl hemen? böyle mi?
+ evet? geç kalacaksın yoksa.
- montla sıç diyosun yani bana?
+ hımmm, evet montla sıç. en doğrusu bu galiba.

"peki" dedim, girdim. yani kısacası sözlük, bugün güne montla sıçarak başladığımdan ötürü daha bir güçlü hissediyorum artık kendimi. montla sıçmanın zorluğu gerçekten de hiçbir şeye benzemiyormuş meğer.
- sevgili sözlük kendimden bıktım ben. evet bildiğin bıktım. dengesizliklerimden, karar veremememden, tepkisizliğimden bunaldım. sanıyorum ki, ben hırslı ve atik insanlara tepki olarak doğmuşum.

- öyle soğuk kanlıyım ki, karşıma geçip komşunu nasıl parçalara ayırdığını anlatsan en fazla -yorulmadın mı be koca adamı parçalarken ne gerek vardı- falan derim.

- geçen gün mağazanın birine babama atkı almak için girdim. kasaya geldiğimde elimde yağmurluk mont ile kemer vardı. kendimden iğrendim insan biraz tutarlı olur dimi nerdee!

-çok iştahlı biri değilim. yemek yerine bisküvi çikolata yesemde olur. dolayısıyla ne kadar az yemek yesemde çikolata gibi abur cuburların kalorisi sayesinde asla sıfır beden olmuyorum. olmayı da istemiyorum. fakat ben bunu denedim..
lan zaten az yiyorum şu çikolata tatlıyı kestik mi olay tamamdır dedim. 48 oldum sözlük. çevremden gelen tepkiler aşağıda verilmiştir:

- inanmıyorum bu halin neee!
- canım geçmiş olsun hasta mısın?
- yavrımm zayıflama hastalığı mı oldun vah vah vah...
- benzinde sararmış bi doktora git bence normal değilsin.

evet sözlük aklıma zıçıyım. şu an kilo almaya çabalıyorum. yanında da insanlara dert anlatıyorum. dün baktım 2 kilo almışım. hedef 55 kg. ergenlikte yaptığım diyetler aklımda da neyse bişi demicem küfür edesim geliyo kendime.

bak ne anlatıyodum nereye geldim te allam yea!
bir kadın izledim televizyonda. öyle güzel konuşuyordu öyle güzel şeyler anlatıyordu ki yaptığım şeylerin yanlışlığını anladım.
uzun zamandır isyan ediyormuşum bilerek ya da bilmeyerek sözlük. öyle dokundu ki söyledikleri oturdum utancımdan saatlerce ağladım. öyle.
Bugünkü sınavdan çakacagim galiba sözlük. Hadi hayırlısı ne diyeyim.
tam da eski sevgili hakkında her şeyi unutmuş, aylardır aklıma gelmemesine rağmen dün uzun süredir bakmadığım maillerime bakmaya karar verdim. eski facebook hesabıma kayıtlıymış o e-mail. işte her şeyi de gönderiyor ya facebook. girdim tek tek bakıyorum. arkadaşlarla sohbetler, komik şakalaşmalar falan derken ne göreyim. eski sevgiliyle internet üzerinde yapılan o tatlı konuşmaları okumaya başladım. fena oldum sözlük. anılarımı hatırlamak çok koydu. kız da beni terketmişti zaten lan. konuşmalara bakılırsa seviyormuş gibi de duruyor. neyse. gündüz okumam iyi oldu, dışarı çıkıp bir kendime gelirim. şu anki beni hiç terketmeyen sevgilim var ya, canımsın. sen olmasan unutamazdım. benden bu kadar sözlük.
eski sevgilimi özlemedim sözlük ama peşimde koşsa pişmanım dese fena olmaz hani.
yaklaşık 6 sene önce açtığım bu saçma sapan başlığın açık ara en çok entry girilen başlık olacağı aklımın ucuna dahi gelmemişti.
yeni bir aşk,
yeni bir ,
yine gülecek bir neden lazım.
önünde superman olan bir sweatshirt giydim, arada göbeğimi şişiriyorum. superman, mangal yapan göbekli amcalara benziyor, gülüyorum. sorunluyum lan galiba... aaa uçak geçti.
aramasını bekliyorum çünküsü yok yarım kalan bir şeyi bitirmek ya da devam ettirmek gerek benim prensiblerim var.
Sevgilimle buluşacağım gün mastürbasyon yapıp gidiyorum onun yanına zarar gelmesin kızcağıza seviyorum çünkü.
kafayı yakalamışlığınızla alakalı bütün olay. dekoltenin konumuzla bi alakası yok.* *
her gün en az 20 kişi tarafından tehdit ediliyorum. şahsıma tehdit gelmiyor ama üstüme de alındığım oluyor.
Zaman baskısı var, uykusuzluk var, sürekli stres içindeyim, ellerim amele ellerine benziyor, boynumdan belime kadar tutuluyor, yorgunluktan ilac almadan uyuyamıyorum, günüm gecem birbirine karışıyor, bıcak ve neşter ile geziyorum ve bunlardan haz alıyorum.
deli, ele avuca sığmaz bir aşk istiyorum sözlük. mümkünse aynı şehirde olalım ama.
sırf evden çıkmaya üşendiğim için çok acayip hoşlandığım insana içmeye gitmedim.

belki de vay be ne namuslu kızmış der.*
heran katil olabilirim.
ben küçükken bir ulvi abim vardı. bizim karşı binada otururdu. bizim evin arka bahçesine * koca harflerle adımı yazmıştı. o zaman çok mutlu olmuştum *
belki benim yazdığım o kederli cümleler, başka birilerini kurtaran cümleler oldu. belki yazdıklarımı, o çok sevdiklerine söylediler ve bu karanlık kuyudan kurtuldular. keşke benim de böyle bir umudum olsaydı.
izmir'de doğmuş,büyümüş biri olarak kalkmışım Bitlis'e gelmişim. Hayatımda ilk defa kar görüyorum. Dışarıda maşallah belime kadar kar var ve ben dışarı çıkıp kartopu bile oynamadım onu geç bir kardan adam bile yapmadım. Soğuktan nefret ediyorum işte bu da kanıtı. Ben evimde oturayım, sevdiceğime yemek yapayım modundayım hala. Bu kadar anaç ruhlu olduğumu bilmiyordum valla. Yani anlayacağın o ki acayip sıkıcı bir insanmışım ben bugün bunu gördüm.
Ortodontistimin radikal bir feminist olduğundan şüpheleniyorum sözlük !

bu kanıya şöyle vardım efenim;
entryde bahsi geçen ortodontist hatun kişisi tedaviye ilk başladığım günlerde kadınların regl dönemlerinde kullandığı bir analjezik ağrı kesici yazdı lan bana. * *

prospektüsü okuyunca gözlerim doldu yeminlen.

neyse,
tam travmayı atlattık falan derken,
Şimdi de bildiğiniz lastik tokaya benzer ortodontik apareylerle geziyorum valla. Yanımda makyaj çantası gibi taşıyorum, tokamı değişiyorum falan filan. *

Öyle ya da böyle hatunları artık daha iyi anlıyorum ve itiraf ediyorum ki;

Kadın olmak harbiden zormuş lan. *
koca bir hiçlik var içimde. geçmesini bekliyorum. ama bu yalnızlıkla zor galiba.