bugün

Hayat değişmez, insanlar değişir.
üniversiteye ilk adım attığım andır.
18.07.2016 yaz için ablamın yanında stajer olarak işe girdiğim an. "Haftanın 5 günü çalışırsın, 9dan 5'e kadar sana yeterli, seni yormayız" vaatlerine kandım. Dün 08.30 da geldiğimiz muhasebe bürosundan akşam 21.30 da zor çıktık. Ayrıca haftasonunda da gideceğim. Büyük bir aydınlanma ve bilgisel nirvanadayım. Hayat bazen farklı değişiyor.
Anannem vefat ettiği an... Sevdiklerimin ölümü her daim hayatımı değiştirdi.
henüz gelmeyen andır.
13 temmuz 2016 da silik yediğim zaman. işte bu anda hayatım değişti. Ben Uludağ sözlük olmadan yaşayamam. Evet.
kötü bir dönemden geçiyordum. psikoloğa randevu almıştım. onun çıkışında eve otobüsle gitmek yerine biraz yürüyüp hava almayı tercih ettim. benimde bir huyum vardır nerde kitapsan görsem dayanamam girer kitaplara bakarım. neyse denk geldim yine tutamadım kendimi girdim içeri. direk üst kata çıkıp kişisel gelişim kitaplarına baktım. elimi attığım ilk kitabı alıp kasada parasını ödeyip çıktım. kitap almaya karar vermem, önsözü bile okumadan kitap seçmem ( ki huyum değildir ) satın alıp yoluma devam etmem yaklaşık üç dakika sürdü. eve kadar dayanamayıp kaldırım köşesine çöktüm kitabı okumaya başladım. gelen geçen "aaa ne kültürlü insan" gözüyle bakıyordu biraz özgüven depoladım orda. her neyse aldığım kitap Metin Hara'nın Yol adlı kitabıydı. hayatımı ciddi anlamda değiştirdi. ateistim ama neredeyse benim kutsal kitabım oldu. kitabı okudukça psikolog randevularına gitmemeye başladım. sorunlarımı kendim çözdüm. hayatımda yeni bir döneme başladım, farkındalığım arttı. bende kalp sorunu var fazla stres yapınca kalbim sıkışıyordu, kitapta gösterilen meditasyonları yaptım artık bir şikayetim kalmadı. sağlık sorunlarını geç adam hayata bakış açımı değiştirdi. bazen bir kitap senin her şeyin olabiliyor.
Kimsenin umrunda olmadığımı fark ettiğim an.
tek bir an olmadı öncesi sonrası diye her zaman ayrı dönemler oldu hayatımda. okulu bırakmam başka şehire gitmem yeni ilişkiler farklı insanlar farklı hayatlar bir şekilde dönüm noktaları olmaya devam etti devam da edecek.
üniversiteye başladığım günlerde hayatım değişmeye başladı. önceden çok saf çok temiz olan kalbim şimdiye karanlıklarla dolmuş, önceden ailesiyle iletişim kuran sohbetler eden ben şimdi Legue of Legens adlı oyundan kafamı kaldıramaz oldum. Lol' de bulunan her üyeye küfür etmişliğimden dolayı cehenneme akagamina' nın arkasından gireceğim haberlerini rüyalarımda görmekteyim; onlarda öbür tarafta bana sayıp söveceklermiş öyle diyor ak sakallı.

Etmediğim bir küfürden dolayı yanmamak için cehennem içişleri bakanlığının online oyunlar bildirgesi çerçevesinde beni bu durumlara sürükleyen akagamina sorumludur.

Not: paylaşmayın kopyalayıp editleyin.