bugün

ezme ezilme.
dünyayı yeni nesiller için daha iyi ve yaşanılabilir hale getirmek.
(bkz: publish or perish)
dünyada abiler de var adiler de. bunu unutmamak.
yanlış yapanı napıyoruz ebediyetin ağır taşlarının altına yuvarlıyoruz. evet yanlış yapanın katiliyim.
koy göte gitsin.
seni öldürmeyen acı, seni güçlendirir.
söz gümüşse, sükut altındır.
az daha çoktur.
(bkz: less is more)
(bkz: siktir et)
kaderde varsa düzülmek, neye yarar üzülmek.
zaman geçtikçe cesaretim azalıyor.
uludağ sözlük beni ayakta tutan birşey oldu son yaşadıklarımdan sonra.
şimdi felsefem ise. zaman herşeyin ilacıdır.
ve çok zaman çalışmak lazımdır.
çok çalışmak değil. çok zamanla çalışmak.
birşeyleri başarmak için doğru zaman, şans, yaşam kriterlerinden en çok zaman içinde yaptığın şeyle ne kadar zaman geçirdiğindir.
zaman zaman allaha da şükr etmeyi bileceksin.
herşey zaman içinde güzel olur değerlenir.
zamansız birşey yapmamamız gerekir.
ula adamdan sayıp okudum yazdıklarını, bi sik anlamadım. diyenler ileride bu çok basit olgularımı anımsayacaklar.
ben halk bilimciyim işim bu ve bir işte başarılı olmak için. en az 7000 saat geçirmeniz lazım. 7000 saatten önce siz bir çaylaksınız.sadece iş döngüsü içinde ileri görüşlü birşeyler yapabilen işi kurtaran birisiniz. örneğin bu sözlükte yazmak gibi 7000 saatten sonra iyi bir yazar olabilirsiniz.
mal mal baksanız da 7000 saat sonra sözlük için iyi bir yazarsınız.
hayat felsefem her işe atlamayacaksın yaparım diye. o an yaparsın kıvırırsın. ama istediğin gibi olmaz. profesyonel olabilmek için dediğim gibi zaman lazım. 7000 saat...

bu benim hayat felsefem değil. çünkü felsefe cümlesi kısa, açıklaması günler almalıdır. bu sadece felsefelerimden birisinin başlangıç dimağı...
iyiler mutlaka kazanır.
sex,drungs,rock n roll and love (aşk lazım be abi)
(bkz: yat gitsin)
her şeyin bir bedeli vardır.
"tanrım yapabileceklerim için bana güç, yapamayacaklarım için sabır, bu ikisini birbirinden ayırabilmek için de akıl ver"
get up, stand up and don't give up the fight.

(bkz: gora)
Agir tasla batman doverler, hafif yasla g.t silerler. (Agirbasli oturakli olmak lazim bu hayatta. Yoksa kimse seni ciddiye almaz kiclarini silip bir koseye atarlar.)
hiç bir şey kesin değil, her şey mümkün.
"Çağını bil çağına yakış
Güzelliklerle yarış"
her şeyi oku. seviş. üzül.
"bir penguen doğar, büyür, şaşırır, ölür."
kafein ve nikotin yeterli.
durmak varsa dur
oturmak varsa otur
yatmak varsa yat.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar