bugün

Sıradan alışkanlıklar değildirler. Mesela yatıcam saat küsüratlı olduğu için yatamıyorum illa buçuk veya tam olmalı. Ayrıca çay ve sigara içiceksem kesinlikle ikisine de aynı anda başlıyorum yoksa ya sigaradan ya çaydan vazgeçiyorum.
küsüratlı saat sevmiyorum. oturmak, kalkmak, uyumak, otobüse binmek vb aktiviteler yapmam için saatin 00:00 olması lazım. 01:00 ya da 23:00 da değil illa 00:00 olacak. baktım yaşayamıyorum durdurdum saati 00:00'da ohh mis.
art niyetim varsa zall mavi ekran versin ki küsüratlı sayı seviyorum lan.

alarmlarım:

07.21
07.27
07.43
08.59
09.07
09.13
09.23
09.37
09.41
10.03

ama merak etmeyin, hiç birini duymuyorum; ben uyandığımda zaten saat ebesinin nikahını, dıdısının dıdısı geçmiş oluyor.
çok pis takıntılarım var. bir tanesi eskiden yolculuk yaparken tabelaları okurdum.

mesela halim emlak yazıyor. kafamda hecelemeye başlardım değişik varyasyonlarla kelimelerle oynardım.

h-a-l-i-m-e-m-l-a-k. 10 harf.

ha-lim-em-lak. 4 hece.

halim-emlak. 2 kelime.

ha-li-me-ml-ak.

hal-ime-mla-k. fak.

tam burada tıkanırdım. o k açıkta kalırdı. sonra o k'yi 3 harfli şekilde olduğu takdirde tamamlayacak bir kelime bulmaya çalışırdım.

halim emlak satıyor.

hal-ime-mla-ksa-tıy-or. aha bu oluyor mesela. neyse ki kurtuldum amk.
güzel bulduğum insanların yanından geçerken parfümlerinin kokusunu almak.
araba plakalarında yer alan rakamları çarpanlarına ayırmak. o sayısı bir şeylerin üssü şeklinde kafamda yazıp, pozitif çarpan sayısını falan bulmak.
çok canım sıkıldığında, tarık akan ve gülşen bubikoğlu nun başrollerini üstlendiği, ah nerede filmini izliyorum.. her izleyişimde, metin belgesine bir "artı" atıyorum.. yarıda bıraktıklarımla birlikte, 43 kez seyretmişim.. doyumsuz bir film gerçekten de.
her taksime gidişimde, ayaküstü 10 kadına aşık oluyorum..
Bulunduğum yerlerde wifi araması yapıp adsl kullanıcı isimlerine bakıyorum. Bazen çok ilginç şeyler çıkıyor.
genellikle herkes yapar ama 10 yılı aşkın bir süredir kaldırım taşlarının çizgilerine basmadan yürümeye çalışıyorum.
milletin sikine bakıyorum acaba bellı oluyo mu pantolonun ustunden dıye , bellı oluyosa eger mıllete rezıl olmasın dıye elımı ceplerıne sokup yana dogru atıyorum , sonra karsısından eserıme bakıp "hah , sımdı oldu" seklınde gurur dolu cumleler kuruyorum.
yolda yürürken tek başıma isem yanımdan biri geçerken nefesimi tutmam. O geçtikten sonra parfüm sıkmış mi diye havayı koklamam.
eve misafir geldiğinde muhabbet kuşunu çaktırmadan salmak. oradan geçiyormuş gibi yapıp çaktırmadan kafesin kapısını açıyorum ve o da bir beş dk sonra bir anda çıkıyor. etrafta uçmaya başlıyor. o an süper *
Sohbet anında adımın söylenmesinden nefret ediyorum.
telefonumun sarji bitmeden sarja takmiyorum. bu da bütün hayatıma yansıyor. iyi de olsa kötüde olsa şeylerin dibini görmek istiyorum. mesela ben bu yazıyı saçmalamadan bitiremem. çünkü huyum bu. yiyeceğim eksilerde umrumda olmaz.
yazarların yaptığı başkaları tarafından garip karşılanacak davranışlardır.

Çok sinirlendiğimde cümleye lehçe başlayıp,ingilizce ve sonunda türkçe küfür ederek bitirmek.

Midye yerken çilekli süt içmek.

Elbiselerle banyo yapmak.
Yoksa siz çıplak mı banyo yapıyorsunuz ayıp be. Ya banyodayken deprem olursa anadan doğma sokağa mı fırlayacaksın. * * *

Çoraplarla uyumak.
Ellerim cebimde dolaşmak. pek garip gelmese de her zaman elim cebimde olunca ilginç görünüyor.
insanlara hala güveniyorum.
evde kimse yokken banyoya girip, kulaklık takarak şarkı söylemek. bir yandan da dans etmek. ama iki de bir birinin kapıyı çaldığını sanıyorum ve kulaklıkları çıkarıp kontrol ediyorum dışarıyı. evde yalnızken bile rahat yok be kardeşim.
Buzdolabının kapağını açıp uzun uzun düşünürüm bazen.
sigaranın ilk dumanını çekmemektir.
dışarı çıkmadan önce evde tehlike yaratıcak her şeyi kontrol ediyorum. aslında garip değil de güzel bir alışkanlık hani..
Tirnaklarima oje surerken mutlaka birini farkli renkle boyarim. Niye bilmiyorum, kucuklukten gelen bir aliskanlik olsa gerek.

görsel
Kağıt mendili, kumaş mendil gibi buruşturup günlerce cebimde taşımak.
Sinirlenince veya heycanlanınca tırnaklarımı yiyormuş gibi yapmak.