bugün

(bkz: japon) baş samuray toranaga sanı ın soyundan geliyorum.
Gidebildigim en uzak geçmiş 1600'lü yillarin basi. Burdan ogrendigim kadariyla o yillarda karaman civarlarinda büyük bir kuraklik olur. Kurakliktan kacan yorukler ayranci ve mut uzerinden mersin yoresine inerler. Takriben 250-300 cadirlik bir gruptur bu. Işte benim atalarim bu gruba dahil olanlarmis. Yörük oğlu yörüğüm yani.
Etnik kökeniimiz, dedemiz den sonrası tamamen yorum tahmin den başka bir şey değildir.
islamiyet öncesi göçebe ve bunun gereği olan güvenlik gerekçesiyle savaşçı bir yapı olmamız ile yazılı bir kaynak pek yok.
Ticaret ile uğraşan yerleşik tarım toplumu değildik.
islamiyet sonrası ise Yahudi veya Hıristiyanlık gibi dini bir ritüel gereği falanca topluluk dan filanca kişi bilmem ne kilise de havra da falanca cemaate katılmış vaftiz olmuş falanca ile evlenmiş vb kayıt da tutulmamış.
Sıradan bir insan devlet yönetiminde değil ise onun hakkında en sağlam kaynak 1800'lü yıllardan geriye gitmez.
işin acı yönü kendimize türk diyoruz ama bunun nedeni de Çinliler.
Tarih de bize Türkler diyen ve bizi Türk olarak tanımlayan ilk kaynaklar çin kaynaklarıdır.
Bizim kültürümüzde bir insanın etnik kimliği din inancı önemsizdir. diğer toplum ve yapılar ile kaynaşmak adapte olmak bunun için kolaydır. Bunun için farklı diller farklı inançlar farklı coğrafyalarda yaşıyoruz.
Kısacası; amiyane bir tabir vardır "adam olmak" işte bu gerçekte kişinin hangi dili kimliği inancı olduğu değil, adam olup olmadığı bizim genetik hafızamıza işlenmiştir.

Unutmadan; dedem kırım babam Romanya doğumlu. Rahmetli babamın dediği gibi "bayrağın peşinden oralara kadar gittik, sonra yine bayrağın peşinden buralara kadar geldik."babamın ve dedemin kimlikleri doğum belgeleri elimde. istesem Ukrayna Romanya veya kırım da hak iddia eden Rusya vatandaşlığına müracaat edebilirim ki kesinlikle bu benim yasal hakkım bu devletlerden özellikle Romanya vatandaşlığına %99 geçerim.

Bir insanın kim olduğu değil, kendini ne olarak hissettiği tanımladığı önemlidir. Bir insana senin kimliğin bu, inancın bu diye kimse bir olguyu empoze edemez. Hitler'in Yahudilere yaptığı kolunda göğsünde Davut yıldızı taşıma zorunluluğu getirmek insanlık suçudur. Böyle davranmayın.
anadolulu, romalı, rum. adına her ne derseniz.
Şükürler olsun ki ermeniyim.
(bkz: büyük okyanus).

(bkz: türlerin kökeni).
(bkz: Gürcistan) az buçuk.
(bkz: kürt)
yörük/türkmen.
Baba Alman anne Tatar türkü.
yahudiyim. ilk kez burada söylüyorum. saf kan bir yahudiyim amk.
gayet net türk’üm..

o yüzdendir türkiye cumhuriyetinin bekası ve kafası çalışan, dürüst açık sözlü soydaşlarım için çabalıyorum..

türk olmayan at kafalarının ülkeyi ne hale getirdikleri ortada zaten..

varankian’mış..

ermeni herhalde sığır..
Ucakta dogdugum için dünya vatandasiyim.
türk'üm. ne işinize yarayacaksa artık.
Kayı boyundanım. Ali şir soyundan.
Kafkas asıllı Türk oğlu türküm.
Baba bulgaristan türk'ü
anne tatar.
Türküm, çepniyim.
Bizans artığı.
iskandinavya.
Ahıska türkü.
Türk-kürt.
1.88 boyundayım geniş omuzlu 25cm saç uzunluğu. Yani kaliteli melezim.
%50 Kuzey Balkan, %20 Selanik ve %30 manav (manavis) ...
selanik göçmeni, melez türk.
Türk'üm. Ne mutlu Türk'üm diyene!