bugün

arthur schopenhauer der geçerim. böyle kepaze bir hayata da şopo yakışır zaten.
Machiavelli, platon, max weber.
Machiavelli,platon,ayn rand.
Kant,Platon...
kürtaj dede tabii ki. içimizdeki en kültürlü kişi.
Machiavelli,Platon,kant .birbirini tamamlayan düşünceler doğurmuş olduklarina inanmaktayım . ilki adalet dengesini, ikincisi doğru kime göre doğru / mutlak doğru olmadığıni ve son olarak davranışlar eve ele geçirilen zihin evrelsel ahlak kavramını döller .
görsel

(bkz: göthe)
Sokrates adamım.
görsel
Reis-ül Bulgar.
(bkz: Karl Marx)
"katı olan her şey buharlaşıyor, kutsal olan her şey dünyevileşiyor ve en sonunda insanlar hayatın gerçek koşullarıyla ve diğer insanlarla ilişkileriyle yüzleşmeye zorlanıyor. modern burjuva toplumu, böylesine kudretli üretim ve mübadele araçlarının bir araya getirmiş olan bu toplum, yer altı güçlerini kontrol edemez bir büyücüye benziyor."
ömer hayyyaamınakoyim.
müthiş bir adam müthiş.
Alman filozoflarından bazıları favorim.
JEAN-PAUL SARTRE.
Uludağ sözlükte bulunan feylesofların hepsidir. Şu an tek tek isimlerini sayamayacağım çünkü çok fazlalar.
Einstein dır.

Her ne kadar fizikçi olsa da, aynı zamanda yeni fikirler öne sürerek, eleştirel tavırlarıyla birlikte mantıklı açıklamalar yaparak filozof kimliğini de ön plana çıkarmıştır.

izafiyat teorisi de bir felsefenin ürünüdür, ben şahsen einstein ın yaradana ulaştığını düşünüyorum.
Buna cevap vermek için Hepsini okuyup, işte bu diyecek kadar düşüncelerini tanıyor olmak gerekir.
Ebu reyhan el-biruni
Fahreddin er razi
Katip çelebi
imam gazali
ibni haldun
ibni arabi
El kindi
Fuzuli
Yunus emre
Hoca ahmet yesevi
Hacı bektaşi veli
Hz. Mevlana