bugün

(bkz: lihtenştayn)
(bkz: hollanda)

(bkz: jamaica)

(bkz: venezüela)
(bkz: türkiye)
(bkz: andorra)
on defa da bin defa da yüz defa da olsa ne kadar fakirlik sıkıntı umutsuzluk dert tasa kaygı çeksemde vatanımın bir parça toprağını kainata değişmem..
(bkz: norveç)
su bedava. en yüksek milli gelir o ülkede. adamlar sıkıntıdan intihar ediyor o derece alüminyum.
an itibariyle "somao bağımsız devleti"dir.

(bkz: YGS)
(bkz: hollanda) (bkz: hap var cigara var).
(bkz: güney afrika)
(bkz: ciddiyim)
Roma cumhuriyeti sezar dönemi.

EN azından galyalı öldürürdüm. Burada kendimizi ve hücrelerimizi öldürüyoruz. Bide iflahımız sikiliyor.
(bkz: küba)
(bkz: amerika birleşik devletleri)
(bkz: kanada)
(bkz: fransa)
(bkz: isviçre)
(bkz: ingiltere)
(bkz: avustralya)
(bkz: yeni zelanda)
güney afrika'da zenci olarak doğmak.
(bkz: italya)

kadını ayrı güzel, erkeği ayrı güzel, yemekleri apayrı güzel, toplu taşıması ücretsiz, şehirleri kızıl, kanalları bol, iklimi akdeniz, insanı ateşli, bir de avrupa üyesi, e daha ne olsun.
her ne kadar bu ülke ve insanlarını zerre kadar sevmesem de yine de burda doğmak isterdim. nefretle aşkın her zaman birbiriyle ilintili olduğuna inanan şahsım adına;

(bkz: türkiye)
(bkz: isveç)
(bkz: atlantis)

not: doğmamış mıydık? daha doğmadık mı? noluyor lan biri açıklasın.
irlanda.
hollanda.
(bkz: isveç)
(bkz: avustralya)

veya insanın biraz daha değerli olduğu bir yer. fakat ilk 20 tercihimin içine bile giremeyecek bir ülkede doğdum ne yazık ki. keşke tercih hakkımız olsaydı.
Nerede doğarsan doğ insanın değeri heryerde bir hiçtir, statune ve parana bakarlar o yüzden ha burada doğdun ha orada. Bana göre heryer Paris diycem çok klişe olucak.
Ülke değilde dönem olarak değiştiriyorum lale devri.
Isveç, Norveç, Isvıçre, Amerika ama Türkiye değil.
lüksemburg ve isviçre olsa yaşam standardın yüksek olurdu, bi kere muhtemelen zenginsin. ülkende fakir yok. ülkendeki insanlar arasında fikir ayrılığı yok, din ayrılığı pek fazla değil. ama şimdi burda "doğmak istediği" deniyor. yani yine türk olup başka ülkede doğmaksa maksat abd, lüksemburg ve isviçredir.
Küba. Rusya.