bugün

bugün anladım;

sen nasıl istersen o olur.
bugün anladım;

okulu ektiğinde evde biriken işlerini yapmıyormuşsun aslında. saatlerce yatıyormuşsun misal, sözlükten çıkmıyormuşsun. Ve hala akıllanmadım, yatmaya devam edeceğim.
bugün anladım ki o mahalle muhtar adayını kim gazlamış sa adamcağızı fena yolmuşlar. la gördüm adamı zavallının teki be. ne istersiniz bu insanlardan üç kuruş parasını almaya çalışırsınız anlamam ki.
bugün anladım;

sen nasıl istersen o olur.
sözlük yazarlarının bugün anladıkları bir takım şeylerdir.
meramı mı size bir fotoğraf ile anlatmak isterim. şöyle ki;
soldan ikinci, 6 numara ben oluyorum. hayırlısı bakalım*.
http://upload.wikimedia.o.../87/Old_book_bindings.jpg
amcamın mezarına gitmiştim sabah saatlerinde. hayatın ne kadar... neyse ya...
bu gün anladım ki her zaman tost yediğim tostçudan birdaha tost yememeliymişim. midemi çok fena bozdu.
edit: nietzsche misali sözler yazmaya çalıştım ama olmadı nietzsche yazarken bile google den düzeltip yazdım seviyemi siz düşünün.
demek neymiş;
her üstüne sıçanı düşmanın sanma
seni boktan çıkaranında dostun sanma.
Benim bir sorunum varsa onu o anda halledip ortadan kaldırmalıyım özellikle ikili ilişkilerde. Şayet karşı taraf bayan ya da erkek fark etmez bundan kaçıyor ve bu sorun ilerde yine benim önüme ısıtılıp konuyorsa ve bana öfken geçsin diye bekledim gibi nalet bir cümle söyleniyor ise o kişiyi yücelttiğim gibi birden yerin dibine sokup üstünü örtebiliyormuşum hemde hiç umursamadan.
hayallerinin peşinden koşma bırak hayaller senin peşinden koşsun.
Martilar simit yemiyorsa zorlanmayacak olan eylem.
Farkında olmadan çok büyümüşüz.
Ah be sonunda buldum işte bu benim kardeşim diyorsun.
Aylarca, yıllarca ona öz kardeşinden daha çok sevgi besliyorsun.
Yok be olmuyor işte her ne olursa olsun dost da bırakıp gidiyor bir zaman sonra kardeş te.
Tek yanında olan bir tek O kalıyor işte.
“Allah bize yeter, O ne güzel Vekil’dir’ (Âl-i imran, 173)…
Cumhurbaşkanımızın sıradan bir bakkal gibi davrandığını anladım. Olayları kınıyor, dedikodusunu yapıyor, sonra aynen gezmeye devam.
Anladım ki hiç kimse hiç kimse sen değil.
bugün anladım ki mesleğin ne olursa olsun hakkını yiyen kişiler mutlaka olacaktır.

sen ne kadar uğraşırsan uğraş adaletin olmadığı her yerde ezilmeye mahkumsun. yani sen iyisi mi sus, sus, sus, yut. ve işini en iyi şekilde yapmaya bak. bırak takdir etmesinler. rabbim görüyo..
Hayatin ve bazilarinin yalan oldugu gerçeğidir. Is mahkemem vardi. 10 yil beraber calistigim yonetici benim icin bizim orda yardimci personeldi. Bir gorevi yoktu dedi. Halbuki ben yaklasik 7 yil yonetici kadrosunda calismistim. Bazilari ahiretinide satabiliyor.
istanbul Üniversitesi adam olmaz.
bugün anladimki güclü insan yoktur yada aglamamak insanin gücünü göstermez , bi insan anca icine atar ama zaten gün geldimi o icindeki anlam veremedigi ´´lan aglayasim geldi bi anda ´´ (patlama) duygusu olusur .. yani öylede böylede aglar.. yani o an agla isi bitir bide tam bitti derken en olmadik yerde basina gene dert acmasin ,,
Sağlık, insanın kendisi herşeyden önemliymiş. Başka Hiç bir şeyde gözüm yok.
Bugün anladım, kazın ayağı öyle değilmiş.
100 liradan fazla mazot alırsan arabayi ic-dis bedava yikiyorlar. Opet.
neşet ertaş hala acıtıyo.

http://video.uludagsozluk...C5%9Fark%C4%B1lar-111102/
Doğru söyleyeni dokuz köydende kovsalar doğrucu olduğu için değil gerçekler acıttığı için.
acının insana hiçbir faydasının olmadığını anladım. acının insana kattıklarının sadece yalan olduğunu anladım. ayrıca acı çekmek özgürlük falan değil ahmet abi.