bugün

bazı sorular vardır düşündükçe daha çok batar, kafayı yersiniz. bazı sorular da basit olmasına rağmen cevabını bilmiyorsunuzdur, var böyle şeyler.

mesela sayı kavramı. nerede bu sayıların başı ve sonu? keza zaman kavramı da öyle.
Neden bir iskambil destesinde orospu yoktur?

Kupa papaz'in maça valeye kızını vermemesinin arkasında yatan sebep neydi?
Aşkım çorapların da ıslandı mı?
sen dişsin ya, diş! vücudumun bilmem kaçta birisin ve senin bilmem kaçta birin kadar bir nokta da dolgu var diye niye bu kadar ağrıyorsun? vücudumun %80'ini nasıl kitleyebiliyorsun?

evet sözlük dişim ağrıyor.
allah birden bire fırladımı? nasıl yaratıldı?
acaba bana aşık olacak mı?
tek benim nickim mi bütün harfleri büyük puntolar halinde.
niçin heves ettiğimiz şeylere artık umursamamaya başladığımızda sahip oluruz?
Şimdi, siker misin, sabaha mı saklarsın!

Aslında çok basit gibi görülse de işte kasıyo bazen insanı, öyle ha deyince de sikemiyorsun ki!!
Neden belki mutlu olucaz derken,mutsuzluk denen bataklığa gömülüyoruz?

Çırpınma! Daha da batarsın.
on yıl sonra nasıl bir insan olacağım?
ya kuşlar duruyorda, gökyüzü hareket ediyorsa?
oldu mu yani bu sefer dikiş tutturabildim mi?
şimdi ben avea hattımla vodafonu arıyorum ve telefon çekmiyor, kim suçlu amk?
tüm yolcuların akbil ile bindiği otobüse sonradan binen ve akbili olmayanın ' akbili olan varmı? sorusuna kimsede olmaması manidar.
darbe dönemini yaşamış biri olarak asla ve kat'a darbeyi desteklemiyorum ve destekleyemem de.

ama aklıma takılan şey tam da burada,

darbeden sonra hep demokrasiye geçiş yapıldı illaki.

peki bu darbe bozuntusu olaydan öncesi iktidarın yönetimi şaibeliyken sonrasında demokrasinin hali ne olacak?

atatürk, demokrasi, laiklik düşmanları değil miydi zaten bunlar?

kafamda deli sorular, baş ağrısıyla boğuşuyorum. allahım sen yardım et, ülkemi koru.
Sözlükte karma olayını çözebilen biri var mı?
Hep deriz ya beynini kuşa taksak geri uçar diye. Biz kuşun beynini birimize taksak ne olur, uçmaya mı başlayacağız yani?
"Bir kadın güzel oluyorken bir erkek neden yakışıklı oluyor?" sorusu da bunlardan birisidir.

soruyu kadın üzerinden değil de, erkek üzerinden düşünüyorum çünkü kadın açısından herhangi bir terslik içermiyor gibi geliyor.
bir erkeğin bedeninin belli bölümleri güzel olarak adlandırılabiliyorken, erkeğin kendisine gelince durum yakışıklılığa dönüyor. Misal, bir erkeğin elleri, ayakları, gözleri, saçı, burnu, bakışı vesaire güzel olarak tanımlanabiliyorken, erkeğin kendisi yakışıklılık üzerinden tanımlanıyor bu bağlamda. Ellerin çok yakışıklı denmez herhalde bir erkeğe, eğreti durur. Fakat ellerin çok güzel denilebilir.

Kadın ve erkek arasındaki güzel/yakışıklı ayrımı nasıl ortaya çıkmıştır? Niçin çıkmıştır? Yakışıklı kelimesi bir erkek için ilk ne zaman, hangi bağlamda kullanılmıştır?
uykuluyum ve uykusuzum nasıl aynı anlama geliyor, bu ne yaman çelişki?
gerçekler acıdır mı, yoksa gerçekler acıtır mı?
1 günde 8 ünite özeti biter mi?
arife'ye ne olacak ya ben en çok ona üzüldüm.
acaba umrumda mı ?
rujla yemek yerken rahatsız olmuyor musunuz kızlar?