bugün

Var mı daha ağır yük zamanı çekmek kadar.
Yaşama sebebimsin, su kadar ekmek kadar.
Ayrışığın, hasretin, her şeyin bir hazzı var.
Seni beklemek te güzel seni özlemek kadar.
Ruhun özü dürüstlüktür. Ne zaman ki bir insan dürüstlüğü unutursa, ruhunu çürümeye bırakmış demektir.
Belki feleğin çemberinden geçmedik ama, feleğin çemberinden geçen adamların çemberinden geçtik.
başkalarına göre hayatlarını yaşayanlar asla mutlu olamazlar.
Sozlukten ve cevremden 6-7 tane bayan yazar var sosyal medyadan takip ettigim. Hani soyle inceledigimde, ilk takip zamanlarimda yazilar sade ve guzeldi. Sonra fotograflar degismeye basladi, bir baktim etekli fotograflar falan. Sonra foursquare cikti, ota boka yer bildirimi yapilip populerlik percinlendi.

Sonra da size yukardan bakmalar, cevap vermemeler falan.

Bu siktigimin sistemine boyun egdikleri icin aciyarak bakiyorum onlara, bakmaya calisiyorum. Cok yuksekteler ya, bakmaya calisiyorum o yuzden. Bu kasarlanmis dunyanin civisini soktukleri icin tesekkur ediyorum hatta, bu kodugumun sistemine bir it gibi sadik kaldiklari icin ayrica tebrik ediyorum.

En basit orneginden, ben ne zaman 6. Nesil ve oncesiyle muhabbet etsem bir bakarim ki adam 3 dk sonra nickalti girmis. Dost eylemis beni. Sevinirim.

Eskiden guzeldi her sey. Eskiden.
Ondandir sozlukte yazmayali (duzgun sekilde, monoton olarak) 1 yildan fazla oldu.

Gecen gun taa ilk yazar oldugum zamanlardaki gene boyle muhabbetle tanidim ama sadece 1 gunluk dostum olan yazara rastladim. O mu degil mi emin olamadim nicki cok tanidikti. Hemen nickaltima baktim, 6-7. Entry onun. Sonra hemen bir tebessum ve mesaj 'hatirladin mi beni' dedim, adam onun nickatina yazdigim yaziyi bana atip 'soz ucar yazi kalir' dedi.

Nerden nereye geldik amk aforizmanin amina koyim size bir sey olmasin. O kizlar da, neyse ya.
bir sürü şey yazdım, sonra gereksiz olduğunun farkına vardım. kendine söylemediklerini buraya yazmanın anlamı yok anladım.
" bir şeyleri yapabilecek olman,
yapman gerektiği anlamına gelmez. "

" önce ve sonra yapılan plan arasındaki tek fark,
biri geleceği planlar,
diğeri çıkışı yolunu. "

" geleceği planlayıp,
anlık kararlar vermek normal insanların işidir.

ânı planlayıp,
geleceğini kararlaştırmak ise bir dahinin. "

" bu yazar,
normal bir yazar değil, fena dahi..
fena.. "
insanlara duyduğum nefreti , hayvanlara duysaydım avcı olurdum.

robert gercek gecesi heyecani.
aşk dediğin kimyasal bir olay.
bilmeyenin olduğu yerde, az bilen, çok bilendir.
''kalp acıdığı sürece ölmezsin. hissetmediğin an ise korkmaya başlamalısın...''
''boş alışkanlıklarla dolu kof bir bedenin içinde loş bir ışıktı sevgin.''
Hayatında erkek olmaması, evde ayakkabılar için daha fazla oda anlamına gelir.
Eve Kız Atabiliyorsan Değil,
Masanın Üstüne Ekmek Parası Atabiliyorsan ADAMSıN.
Ben bu sahneyi daha önce de oynamıştım. Bu üzüntüleri ezbere biliyorum. Hayallerimin kırıklarını toplamaktan bıktım. Moralimin bozukluğunu tamir etmeye çalışmaktan yoruldum... Mutluluğu aramaktan vazgeçiyorum bundan böyle. Birakiyorum her bir şeyi öylece. izin veriyorum hayatin beni yenmesine. Tepkisiz kaliyorum yalnızlık denilen ucubenin beni ele geçirişine. Ve sessizce akıtıyorum göz yaşlarımı kalbime. Tebrikler hayat... Kazanan sensin.
mücadele etmezsen mağlup olmazsın,
ama galipte gelemezsin.
ruha, kalbe en iyi gelen şeyin bir insan olması ve o'nun da araf kadar ulaşılmaz olması ne acıdır, nasıl bir adaletsizliktir.
Ellerimizden çok kalplerimizin birbiri için tutuşmasını isterdim.
5 dakika daha uyku yoktur, uyuyup uyanamamak vardır.
"ben, yakın geçmişimi hatırlayamadığımı unutuyorum bazen."
gittiğim her şehirde ihtilal yapasim geliyor. ki herkes sen olsun, herkes sana benzesin diye. faşistçe belki ama demokraside careler tukendi maalesef.
gerçekleşmeyecek hayal yoktur, uğrunda çabalanmayan hayal vardır!
kalp balık hafızalıdır... seninki kaç cm?
Şu anda dünyada kaç kişi pencereden dışarı bakıyor? Kaç kişi gördüklerini değil, başka şeyler düşünüyor..
görebiliyorum artık hiçbirşey göremediğimi.