bugün

yollar sakindi.
kızın biri el kaldırdı ama durmadım.
Kocaeli.

Bazı hayvanlar sanki kıtlık çıkmış ve 6 ay evden çıkmayacakmış gibi 24'lü tuvalet kağıdından 3'er 4'er tane almış. Bidon bidon kolonya taşıyorlar.

Mevla'm bu virüsü boşa yollamıyor demek ki.
Trafik baya kötüydü ya bugün. Akşam 17:30 gibi işten çıktım öyleydi yani. Ayrıca kimsenin sikinde değil corona morona.
Hendek/sakarya.
Bugün öğlen saatleri ilk pozitif corona görüldü,şuan karantina altında olan umreden dönmüş anne ve oğlu olduğu bilgisi ulaştı.
Enfekte var mı,yok mu bilmiyorum.
kozan'dan bildiriyorum.

şehir içi toplu taşımalar tatil haberinin ardından çok yoğun bir kalabalığa ev sahipliğine yapsa da, pazardan itibaren neredeyse boş.

günlük yaşamda çok değişiklik yok.
marketlerin çoğunda kolonya bulunmuyor. iki migros şubesi, carrefoursa, üç şekerciler şubesi, a101-bim-şok şubeleri.. çoğu markette kolonya sürekli hızlı biçimde tükenmekte. (bizim toptan hakkında kesin bilgim yok)

garip olarak ise.
kozan, feke, saimbeyli ilçelerindeki ölüm haberleri şehir merkezindeki 18 mahalledeki hoparlörlerce verilir.
normalde 1-2, en fazla 3-4 ölüm haberi olur.

ama bugün 11 ölüm haberi verildi.
çoğu çok çok küçük feke ilçesinden. ne oluyor dedi pek çok kişi.

akşama doğru ise defalarca kez cuma namazlarının evlerde kılınacağı ve yasak bilgileri duyuruldu.
Izmir de fazla maske takan yoktu, otobusler doluydu. Sokaklar doluydu. Fazla sallayan yok gibiydi.
Avmler erken boşaldı.evet.
Samsundan bildiriyorum, trafik sakindi. Hava oldukça soğuk. Yükseklere kar yağıyor.
Bodrum'dan bildiriyorum. Burada virüs kimsenin s*kinde değil, hava dün çok sıcaktı, bugün kıçımız dondu, amcalar yine kahvede okey oynuyorlar. Okey taşları elden ele geçtikçe yüreğim hopluyor. 1 mt mesafe diyorlar ama adam kulağının dibinde. Sokaklarda az da olsa bir tenhalık var ama abartılacak kadar değil, parklar sahiller bugün boş virüsten dolayı değil havanın soğuk olmasından dolayı çünkü dün herkes sahil kenarlarında parklqrdaydı, denize giren bile vardı.
nevşehir cephesinden bildiriyorum. turistik mekanlarımız da artık kimse yok(genelde gelenler asya gruplarıydı) esnaf anasnısktmn virüsü diye söyleniyor. diğer illere göre daha cahil insanlarımız.