bugün

dostum okumadım ama siktiret.
(bkz: kelin merhemi olsa kendi başına sürer)
yok arkadaş onlar kaybetmiş seni sen şu an kazanan tarafsın valla bak zararın neresinden dönersen kârdır.

bir süre biraz acısını çekersin boşlukta hissedersin ama geçer.

aç sezen aksudan geçer geçer neler neler geçmedi ki şarkısını kendine gel biraz.
Dostum hepsini okudum ama siktiret sen.
Bu kadar seviyorsan onu inandırmak için çabalamana değer ama sanki evlensen bu kızın paranoyaları seni tüketecek ve mutsuz olacaksın gibi. Belki de hayırlısı budur.
Kimse yapman gerekeni senden iyi bilemez fakat bilmen gereken Sorunsuz ilişki yoktur ama böyle bok kadar şeylerin olması da iyi değil, 1 yıl böyle hararetli geçip bi anda bitebiliyorsa ilerisi zor gelir.
Senin icin belki hayirlisi boyledir...
bazen bizim hayir sandigimiz şer, her şer sandigimiz şeyde hayir vardir.
zamanla butun acılarin gecer. zamana birak.
Evlilik teklifi yüzüğüne o kadar para vermeseydin keşke, bak beğenmemiş elin kızı 17000 liğin peşinde.

Kıskançlık muhabbetleri normal olabilir. Fakat babası noktayı koymuş. Bence hiç muhatap olma.
eğer yazdıkların doğruysa; birincisi yüzüğün fiyatıyla ilgili verdiğin ayrıntılardan yola çıkarak aptallık derecesinde safsın.
ikincisi kadın erkek fark etmez her ikili ilişki bir savaştır ve sen çok kolay teslim olmuşsun, hem kıza hem ailesine. o eleman kim ki babanın yerine koyuyorsun, baba taştan da olsa babadır. bak işte tekmelediler anında.
onlar sana kız veriyormuş diye düşünmeyeceksin, sen onlardan kız alacaksın. evet kötü bir tecrübe yaşamışsın doğru ama evlenip ayrılmaktan iyidir( bu konuda tecrübeliyim). geçmiş olsun. dost değilim ama acı söylerim.
Benim 4 koca sene süren ilişkim de böyle saçma sapan bitti, hala atlatmaya çalışıyorum zaman zaman canım çok yanıyor ama bazen “roza kızım boşver belki de kurtuldun” diyorum. Sen de öyle de.

Doğruların yanlışlarından çoksa yoluna bak, belki de allah seni korumuştur.
Olmadı diye sızlandığın duaya, gün gelir olmadı diye şükredersin.
eşeğin kuyruğu kalabalıkta kesilmez. sen ne doğru biliyorsan öyle yap.
güzel kardeşim o kadar işimin gücümün arasında kahvemi yapıp, salak gibi dikkatli dikkatli yazını okudum. o yuzden dikkatli dikkatli dinle beni yoksa pis söverim.

ilk olarak, bu yazdıklarında sadece adı geçen hatun kişisi ile aranızın nasıl bozulduğu yazıyor. öncesi yok yani. dolayısı ile kız bu bir yıl boyunca senin için neler yaptı onu bilemem. ama yapmadığı şeyleri ve nasıl bir düşünce yapısına sahip olduğunu sana anlatabilirim.

birinci olarak kız sana güvenmiyor kardeşim. bunun sebebi senin geçmişte onun güvenini boşa çıkaracak hareketler yapman da olabilir, kızın senin ona karşı olan sevgini anlama yetisinden yoksun olması da. bunu en iyi sen bilirsin, geçmişinize bakarak.

ikincisi kız senin kendine ait bir hayatın olmasını istemiyor. bence bir ilişki kesinlikle her şeyi birlikte yapmak, her dakika göt göte oturmak değildir. daha ziyade olunması gerekilen zamanda öteki kişinin hep yanında olmak, en çok güvendiği insan olmaktır. bu anlamda ikinizin arasında bir ilişki olmasından ziyade, seni kıza bağlayan zincirler varmış gibi geldi bana.

üçüncü olarak; çok net bir şekilde kız paracıl. yanlış anlama kadın erkek fark etmeden herkes parayı sever. herkes sevgilisi olduğu kişinin kendisi için para harcamasını ister. ama seven kişi bunun bir limitinin sevgilisinin bütçesi kadar olduğunu bilir ve bu limitle mutlu olmayı bilir. bilmem kaç binlik yüzükler beklemez yani karşısından illaha, hatta yeri gelir almasını engeller.

son olarak; kızın babasından bahsetmişsin. kendi babamdan bana daha baba gibiydi filan gibi. o imkansız işte kardeşim. baba kızın babası ve seni, sen kızını mutlu ettikçe sever, etmedikçe de kızının mutluluğu için senin gitmeni ister. ben de aynısını yapardım şahsen. o yuzden bence ne şaşır, ne de sinirlen adama. çok doğal çünkü yaptığı.

özet olarak kız seni sevmemiş abi. sen de kendine eziyet etme kangreni hemen kes, seni mahvetmeden. belki sana şu an durumun eşsiz geliyordur ama hepimizi benzer durumları yaşadık. diğer milyonlarcası da yaşayacak.

ps: ümit besen, cengiz kurtoğlu ve türevlerinden bu aralar uzak dur.
vay amına koyim. okumadan evvel kim bilir gene hangi basit mevzular diye düşünürken başıma gelen bir lanetin hayatında işlediğini gördüm. öncelikle zor. sonralıkla bu kronik bir rahatsızlık. günümüzün ilişki vebası. baba-kızı ve erkek üçlemesi. cidden zor bir açmaz.

şimdi başlarda senin kız paranoyaya bağlamış. ama bunlar hep aşırı sevgiden ötürü olan şeyler. dikkat edilmesi gereken nokta bir virüs gibi aşırı sevgiyi tüketen şeyler. kız kendi kendine kendini senden soğutmuş. bunu da belki bilerek isteyerek belki bilmeden bilinçaltından gelen mesajlarla yapmış. burası senin bileceğin iş. ama sende kusura bakma ama bu arada armut toplamışsın. krizi fark edip yönetememişsin. sonuç ise ortada. kızı babasıyla yalnız bırakıp karar mekanizmasını devretmişsin. olum sen mal mısın? böyle bir hata yapılır mı? bunu nasıl kestiremezsin?

kimseyi tanımadan konuşmak cidden zor. faydası olacak bir şeyler çözümlemek istiyorum ama bu üçlemeden kimseyi tanımıyorum. en nihayetinde çok kız arkadaşın olması beyanından yola çıkarak ilişki kurabilen biri olduğunu düşünmek istiyorum. farzı misal bu kızla evlendin. hayatın zehr olur. ekonomik anlamda dalgalanmalar yaşayan kızların, yani ailesinin giderek artan maddi gelirine kendi maaşını almaya başlayıp artık bağımsızım ve benimde gözüm yükseklerde çünkü merve orospusu benden daha iyisini alamaz ama almış diyen kızların yanından müsade isteyip uzaklaşmak gerekir. nitekim senin kız kusura bakma ama bence böyle bi kız.

olum işin içine birde babayı falan çok maydonoz etmişsiniz. bu saatten sonra bi sikim olmaz. evlenseniz çocuk olur %80 ayrılırsınız çocuğuna yazık olur.

sen yeni insanları dene. sen güzel insansın. daha iyileri var. ben buldum. yani bulmuştum. sende bulursun. ama o ikinciyi kaybetme. önemli olan o. bu değil.
Birader üzülmen normaldir, geçmiş olsun. Evleneceğini düşündüğün insanın senin anlattığın şekilde davranması geleceğe dair insanın gözünü korkutuyor. Beş yılda insanı tanıyamaman mümkün değil. Artık bir süre sonra uzayan ilişki insanı bu duruma getiriyor olabilir. Evlenmiş olsan daha mı iyi olurdu o da kısmet.

Sen şimdi durup bir düşüneceksin. Arkasında gitmeye değer mi. içinden ne geliyor. Mantıklı şekilde hesabını kitabını yap. Duruma göre yoluna bakarsın.

Ben de içimin çok ısındığı birinle tanışmazsam seneye anama teyzemlere kutsal görevi vereceğim, görücü usulü kız bulsunlar. Bu tarz derdi yok. En temizi iş görüşmesi gibi. Sebebi ziyaretimiz malum.
sadece yeşillik olsun diye yazacağım.

son yıllarda değişen bişi olmuyo nedense. elbetteki değişen şeyler var. okulum bitti mesela. hatta tamda istediğim şekilde yüksek lisans yapıyorum. ama içimdeki boşluk gitmedi. evet gelip gidenler oldu mutlaka ama o boşluk hep kaldı. isimler değişti sadece. en başta bi isimle başladı zaten bu çözülme ve duvara toslama muhabbeti. ama sadece isimdiler hepsi. o boşluk bambaşka bi muhabbetti. çok anlattım, çok üstesinden bile geldim ama hala var yani. sabit kalan sadece o. bundan sonrası için nolacagını da biliyorum. evet ben güçlüyüm. çünkü olmakta zorundayım. genel olarak kendim de dahil o kadar güzel kandırıyorum ki insanları bununla, artık anlatmıyorum bile. zaten değişen sadece isimler, tanımlamalar vs değil mi? gerek yok işte anlatmaya.
anladigim kadariyla sevgini yeterince gostermissin kiza. buna ragmen boyle simarik davranmasi ve ufak tefek sorunlari kafasina takmasi sacma geldi.

bence yapacak bir seyin yok sen her seyi yapmissin.

uzme kendini, zaman ver kendine sevgili yazarcim unutursun..
söylüyorum, bu kadar kaprisi çekme. acı çek bunu çekme.
tuhaf bir durumdur. arkadaşın yazdıkları doğruysa da kendi doğrusudur. olayı objektif gözlemleyebileceğimiz bir kaynak yok. ancak yazılanlara bakarak yorum yapacak olursam şöyle derim; bu kızla ve kızın ailesiyle çok fazla yüz göz olmuşşun. eğer arada bir mesafe olsaydı kız sana 'şu kişi yüzüğü şu kadara almış' diyemezdi, babası da konuşamazdı.

masaj konusu da yüz göz olduğun kişilerce ifşa edilmiş. sorun tamamen senden kaynaklanıyor. insanlarla arana mesafe koy. saygı çerçevesinden ayrılma. ne yapayım diye sordun bende söylüyorum. bu ilişkiden de artık bir hoşaf olmaz.
Dostum hepsini siktir et ama oku sen.
içinden ne geliyorsa onu yap. sevgi varsa ama karşılıklı sevgi. çabalamalaya değer.
Ulan erkeklerin çoğu, ağzınıza sıçayım sizin!

27 yaşına gelmiş insanım, hep fedakarlık yapan taraf oldum. Hesap ödeyen kız muhabbeti yapıyorsunuz ya, o kız benim. ikimiz de öğrenciyiz dedim, masraf yapmasın kurban olduğum dedim. Deli gibi sevdim Ulan! Yüz üstü bırakıldım. Değerim bilinmedi. Deveye diken yaranır tabii.

Gitmiş 6000 liraya yüzük almışsın zillinin derdine bak 17 bin liralık yüzük. Beni gerçekten sevseydi ömür boyu hiçbir şey istemezdim. Kendi paramla aldım zaten her şeyi. Ailesini el üstünde tuttum. Sonra o benim akademik kariyer hedefimi kaldıramadı. Akademisyen oluncaya kadar bekleyelim demedim zaten. "Burada kal, ben de part time çalışırım. Bir nikah kıyar ev tutarız, düğün istemem" dedim. Dinlemedi. Gitti. Böyle kezbanlara kul köle oluyorsunuz ya, allah da belanızı veriyor işte. Dinsizin hakkından imansız gelir. Hala bu vefasız için gelip başlık açmışsın, geri dön de daha beterini yapsın.