bugün

Nokia C6-01, C7, E6, E7, N8, X7 ve ORO modelleri için çıkmış, yeni symbian işletim sistemidir.
Tamamiyle değişmiş nokia kendi tarzını yine konuşturmuştur.
android özelliklerinin kopyalanıp yapıştırıldığı mobil os.

ha kötü değil tabi ki bu, yıllarca iğrenç arayüzünü fahiş fiyatlara sattı nokia ama böyle kopyalayıp yapıştıracaktın, niye baştan android kullanmadın. o zaman yine dünya devi olacakken, fırsatı teptin. artık belle falan kurtarmaz seni.
e-posta Widget'ı bir satırdan üç satıra çıkmıştır.
performansı da gayet güzel olan işletim sistemi. lakin, 6 farklı ekran diyorlar, ama 4 ekran var.

edit : ekleniliyormuş, günahını aldık işletim sisteminin.

teşekkürler, moscow dream ve birazdangelirim
bir lexi belle değildir efendim. dolayısıyla onun kadar çok arzu edilmeyecektir...
25.7 anna sürümüne göre şarj tüketimi en az iki kat artıyor telefonun. gereksiz tüm yazılımların kaldırılıp, pil ömrü tüketen live widgetların devre dışı bırakılmasından; optimizasyon ayarlarına kadar herşeyi yapılmış halde durum budur. tüm gün müzik dinleyip, telefonla konuşma yaparak 2,5 güne yakın pil ömrü talep edenlerin, anna'nın son güncel halinde kalmaları yerinde olur.
e6 ya uyumlu olup e72 ye uyumlu olmayandır. böyle saçmalık mı olur lan? iki telefon da aynı değil mi zaten? biri dokunmatik diğeri değil.
insanoğlunun merak duygusunu dürtmek için geliştirilmiş sistemdir.
annayı aratır kendisi. saçmalıklar barındırır.

örn: videolar kısmında sadece indirilen videoları görebiliyoruz. çektiğimiz videolar fotoğraflarla karısık olarak galeride bulunuyor. anna da videolari içinde indirilenler ve çekilenler diye ayrırdı. bir diğer sacmalık ekranda bulunan batarya göstergesine baktığımızda ne kadar şarj kaldığını goremiyoruz çünkü oraya saçma sapan bi perde koymuslar bi boka yarıyomuş gibi.

özet olarak belle pişmanlıktır.
1. nesil cihazlar (c6 01 n8 e7 c7 x7 e6) için feature pack 1'i 2. Nesil (603 700 808 vs.) cihazlar için feature pack 2'si çıkmış olan symbian tabanlı işletim sistemi. Kişiselleştirilebilirlik adına anna'dan daha çok özellik sunar. Android'ın özelliklerinide symbian'a uyarlamıştır.
Sadece 1. Nesiller için kırpılmış fp2 beklenen işletim sistemidir aynı zamanda.
Bir kaç ay öncesine kadar nokia'nin amiral gemisi olan işletim sistemiyken resmi olmayan ağızlardan artık desteklenmeyeceği açıklanmıştır.
nokia nin cokmus oldugu artik bir gercektir. androide israrla gecmemesinin cezasini cekmektedir.
görsel
ücretsiz wifi hotspot uygulaması lazım olan mobil işletim sistemi.