bugün

hayret ki kimse yazmamış hiçbir yerde ama sanki sleepers'a benziyor. yanılıyor da olabilirim. kesin yanılıyorum.

05 edith piaf: görüntü yönetmeni çocuğu koymuş.
ilk bölüm süper, gerisi sıçış dizisi olabilir. hemen atlamayalım, bayık bölümler de gelebilir.
bu tatda devam edilmesi gereken dizidir. görüntü renkleri ve çocukların kısa kesitleri devam edilmesi diziyi devamlı kılar.
sari karakterinin cocuklugunu canlandiran keratinin oyunculugunu cok begendigim dizi. ayrica murat yildirim'a da o sac modelinin hic yakismadigini da belirtmeden gecemem.
Çocukların oynadığı sahneler fena..çok acayip oldum çok. Çok gerildim arkadaş.

Eğer bu bi basariysa ki sanırım öyle, ilk bölüm itibariyle olmuş dizidir.

Merak, hırs, kin, nefret gibi duygular uyandirmayi başardı bende.

De, ana karakterin adı niye ecevit be abi?

Bir de niye her hapishane koğuşunda bir adet tutuklu orospu çocuğu, bir adet de gardiyan orospu çocuğu olur bilinmez..

Ayrıca bu başroldeki murat isimli arkadaş( soy adını hatirlayamadim) bence hollywood çapında bir yüze sahip hele o saclarla tam martin scorsese karakteri olmuş.

Show tv efsane dizi yapma sonra da onu başka kanallara kaptirma potansiyeli en yüksek kanal..

Galiba yine bi damar yakaladı..
en sevdiğim filmlerden biri olan sleepers'dan uyarlanan dizi, ilk bölümlerini başarılı buldum. bu dizi tutar, reyting rekorlarını alt üst eder.
evvela bu entry den itibaren sleepers ifadesini kullanan her kişiyi justin bieber siksin başka da bişey demiyorum. anladık lan artık sleepers mevzusunu. uzatmayın amk.
diziye gelecek olursak murat yıldırım dışında her şey çok iyiydi. iyi bir başlangıç, iyi oyuncular diyaloglar falan tatmin ediciydi ve umarım bölümler hep bu standartta devam eder.
murat yıldırım ı oldum olası sevmem, tiksinirim. benim gibi düşünen kaç kişi var bilmiyorum ama keşke başka biri olsaymış.
velhasıl iyiydi.
çocuk oyuncuların diğer oyunculardan daha iyi rol yaptığı yeni dizi. sleepers yazanlara kötü laflar hazırlanmış diyolla.
ilk bölümünden kitleyen dizidir.

sonunda bende bir dizi izleyeceğim ulan !
diziyi izlemedim ancak bazı yazar arkadaşlarımızın öngördüğü gibi saman alevi olmayacak dizidir. ayrıca dizinin senaristi 'pınar bulut'tur.
çekimleri aşmış olan dizi. tam sinema tadında olmuş. son zamanlarda ekranda gördüğüm en kaliteli ve üzerinde çalışılmış iş. oyunculuklar çok başarılı. özellikle murat yıldırım'ın performansı çok iyiydi kendini baya geliştirmiş olmalı ki olayı gerçekten yaşamış gibi duruyordu. çocuk oyuncular da iyi seçilmiş onların oyunculuğu da insanın içine işliyordu. ayrıca senaryosu da dokunaklı bir çok şeyle yüzleştiriyor insanı, özellikle devekuşu gibi başını toprağa gömenler için.
Kaza ile hapse düşen dört çocuğa, hapiste seri tecavüz edilir. Cocuklar büyüyünce intikam alırlar. Bu konu (evet bir kez de ben söyleyeceğim ) Amerikan dır ve çalıntıdır. Ama bu da dizi tutmayacak anlamına gelmez çünkü amerikanca olsa da dizinin tutması için gerekli üç şey için konu çok müsaittir; ajitasyon, ajitasyon ve ajitasyon.
ezel son kuzey güney uçurum.. ve bunların son parçasıdır bu dizi. bu saydığım 4 dizide ezel'in açtığı ekol vardır. ve 4 dizide de genelde yorumlar "sinema tadında dizi, oyunculuklar teknik çok iyi" yorumları yapılır.

türk dizi sektörünün son zamanlarda yükselen değerinin son ürünüdür.
uyarlamadır arkadaş neyin çakması. herneyse senarist pınar bulut'sa orada duracaksın arkadaş bu dizi ve senaryosu çok iş yapıcak, o gazozcu mudur yarasa mıdır o pezevengi g*tünden köpeklere siktirceksin "gazozum bitti." ne demek lan orospu dölü!, köpek!.. vallahi gaza geldim arkadaş! o diğer çocuk koğuş ağası da gardiyan ne boksa adı seni gardiyan arkadaşlarını da ben s*kerim battaniyeyi gidip çalmazsan dedi ya deli oldum resmen!.. neyse özetle uzun soluklu olsun, ekmeğini yiyeni bol olsun, bu dizinin setçisinden ,ışıkçısına,çaycısına..
ilk bölümden izlenebilir bir dizi havası yaratan, umut vaat eden bir dizi olmuştur, en azından şimdilik ilk bölüm için emeği geçenlerin eline sağlık diyoruz.
perşembe günleri için televizyonda izlemeye değer bir alternatif gibi göründü. umarım reyting uğruna tadı kaçan diziler kervanına dahil olmaz.
hapishane sahneleri gerçekten mükemmele yakındı. izleyenlere verilmek istenilen duygu, iliklerine kadar geçiyor. sonra insanın boğazı düğümleniyor.

hepsinin karekteristik bir özelliği olan hapishanedeki kötü çocuk tiplemeleri içinde acı hissetmeme hastalığı olan bu yüzden parmaklarını yemesin diye devamlı eldiven giyenmek zorunda bırakılan ispiyoncu çocuk, gerçekten ilgi çekiciydi.
sleepers çakması diye burun bükülen dizidir.
fakat ilk bölümüyle, nadir türk dizisi seyreden beni bile, ekran çiviledi. kurgu, görüntü yönetmenliği, oyunculuk hepsi standart üzerinde bir bölümdü. ama benim gözüme girmelerindeki en büyük neden, şiddet dozajının çok iyi ayarlanmasıydı. ne şiddetin üzerinden prim yapmışlar, ne de rtükten korkarak sahneleri yumuşatmışlar. bravo vallahi.

umarım uzun soluklu olsun diye, dizinin hızını düşürmezler yada uzattıkca uzatmazlar. kanaatim bir sezonun bu hikaye için yeterli olduğu.
uzun bir aradan sonra benim de dizim olacak diye heyecanlandığım dizi.
ilk bölümü çekim açıları ve ışığı bakımından müthiş olmuştur. türkiye'de hiç bir dizi ve hatta sinema filmlerinde bile böylesine bir kalite yoktur.

bu kalitenin mimarı ise şüphesiz ilk bölümün görüntü yönetmenliğini yapan yon thomas.

ama büyük ihtimal sadece dizinin ilk bölümünde suskunlar ekiyle çalışacak, hep görüntü yönetmeni olarak kalsaydı tadından yenmez bir görselliğe sahip olurdu dizi. *
naptınız olum siz. bu ne lan. skib bıraktınız resmen. cezaevi sahnelerindeki dehşeti bokunu çıkararak reytinge dökmek varken, olayları sadece hissettirerek derinden etkileyebilmiş; görüntü yönetmeni, yönetmeni, yazarı, çizeri ellerinizden öpüyorum heryerinizden öpüyorum. umarım her bölümü film tadında devam eder.
insan yüreği izlemeye dayanamaz bu diziyi.
kaldı ki aynı doğrultudaki sleepers bile günlerce etkisine alır insanı bir de bunun dizisini düşünün her hafta aynı acı, aynı dehşet..
ilk sezon bitsin tüm bölümleri ardalayarak izleyeceğim. böyle de bir dizi kendi.
ilk bölüm çok iyiydi devamı gelir mi meçhul.
ilk bölümüyle fena yardırmış, ekrana kilitlemiş dizi. sleepers çakması değil, uyarlamasıdır ayrıca. ateşi bulan ilk insan gibi gözlerini parlatıp, "sleepers çakması lan bu!" diyen sevgi kelebekleri, azalarak bitin.
güncel Önemli Başlıklar