bugün

hiç kimse tarafından bilinmese de tarihi bir gerçek olan,suriye milletinin çanakkale savaşında türklerin yanında yer almasının dile getirilmesidir.artık hiç kimse kusura bakmasın alçak gönüllü olamayacağız.yurdumuzdan savaşlar bombalar sebebiyle buraya geldik,onca sıkıntı çektiğimiz yetmezmiş gibi halen daha bize karşı bir çekilmezlik bir fesatlık var.neymiş efendim üniversitelere sınavsız giriyormuşuz da bilmem ne.gireriz tabii biz de can verdik çanakkalede.bu ülkede bizim de haklarımız var.çok merak ediyorsan açta tarihin perde arkasını araştır.onca isimsiz suriyeli kahraman şehitlerimizi bilen yok tabii.biz bile bilmiyoruz o derece yani.unutulmuş kahramanlarımız adına artık bu ülkede bizi hor görmeyin.
Al o zaman bunu hak ettin.

görsel
Ben biliyodum zaten olum. Hamside Suriye'den geliyor zaten. baklavada onların. Zeytınyağlı yemekleri saymıyorum bile.
herkes savaştı bir biz savaşmadık diyenler;evet siz savaşmadınız,bende savaşmadım.biz savaşmadık ama atalarımız savaştı.saygınız olsun biraz orada kimin can verdiğini nereden bileceksiniz siz?
Amk nuhun gemisi gibi her milletten bir cift aliptami savasa gittik denilesidir.
Filipinde doğdum babam japon annem finlandiyalı bende katıldım savaşa.
Adamlar kendi ülkelerinde savaştan kaçıyor bide bizle savaşmışlar çanakkalede bak bak.
görsel
Benim atalarım Papua yeni gineden savaşa katılmış. Biz de savaştık çanakkalede. Sıkıntı şu ki bizimkiler karşı taraftandı. Evet.
(bkz: ben de kraliçe elizabeth)
kesinlikle doğru önermedir.Suriyeliler anzak birlikleriyle ingiltere cephesinde savaşmıştır.
Suriyeliyim, kendi vatanımızı koruyup kollayacak dötümüz yok lakin Çanakkale'de biz de savaşmıştık.
Yersen...
fransız mandasına girerek çanakkaledeki varlığınızı yok saymamıza sebep oldunuz. Tarih tekerrürden ibaret değil insanlar salak. 100 yıl sonra ülkende savaş çıkıyor ve kaçıyorsun. Bizden değilsiniz hiçbir zamanda olamayacaksınız.
geçmişini son derece saygısızca reddeden bir toplumdan tam da bekleneceği gibi onlara destek olan kimseleri de bu şekilde saygısızca unutmak ve de yalanlamak..tam da kendilerine yakışan bir harekettir.araplar her daim din kardeşlerine destek olmak istemiştir ve bunun için elinden geleni yapmıştır.hain damgası yese de arkadan vurdular dense de gerçek şudur ki zafer ancak islamındır ve de çanakkale ruhunundur.bizler de bu ruhtanız ve gururluyuz çok şükür.
görsel
yeşil sarıklıların ibriğini tutmuşsa doğrudur. Türk askeri tavla oynuyordu onlar ve diğerleri savaşırken!
"iki arap askerin çanakkale'de türk mevzilerini bırakıp düşman saflarına geçmesini ve türk askerlerine kazık attığı" gerçeğini bilen biri buna inanamaz.
bu ülke sayemizde ayakta kaldı. türkler bize minnetlerini sunması gerekirken güya bizi kabul ettikleri,ağırladıkları için biz onlara borçluymuşuz gibi lafını yapıyorlar.
yarrağımın kafası ile savaştınız siz, suriyeli türkmenler savaştı. onlara da pasaport soruluyor. ar*plar ingilizlere peşkeş çekti. onlar ülkeye doldu.
diyelim ki öyleyse osmanlı devleti vatandaşlarının osmanlı devleti için savaşmasıdır. o zaman şimdi siktir git ve ülken için savaş burada ne işin var?
ırkı bozuk millet.ülkelerinde savaş var bunlar fransa da orada burada keyf çatsınlar.
Açık bir zırvadır.

Çanakkale zaten Osmanlı'nın son zaferlerindendi, özellikle ırk belirtilmesine gerek yok yani o zamanlar hepiniz Osmanlı Tebasındandınız kardeşim.

Hoş bu zaferin ardından padişahımız, efendimiz istanbul'un işgâline bile ses çıkarmamıştı ama neyse ben konunun Türkiye Cumhuriyeti ile bağlantısını pek çözemedim.
bundan ötürü teşekkürlerimizi ve minnetlerimizi sunuyoruz zaten sizlere daha ne istiyorsunuz dedirtmiştir. çanakkalede yanımızda oldunuz biz de sizi ülkemize kabul ettik işte ödeşildi.
bazılarına batan gerçek. çanakkalede olan payımız inkar edilemez.
biz değil ben savaştım derdin doğru olsa.