bugün

kedi eti yemeyin, yamyam mısınız lan ? onlar sevilmek içindir.
Ananı da al git.
başkasına duvar örmüş kendini senden ayrı gören bu insanların dediklerine bakma. Canını sıkma bu zor günleri de atlatacaksın. Sana vatanın için niye savaşmıyorsun diyecekler aldırma. Onların çoğu bedelli peşinde bunu da bil. insan olduğun için değerlisin ve benim gibi düşünenlerin bu ülkede var olduğunu ve bu insanların başının üstünde yerinin olduğunu bil .
ülkene dönme.

anlıyorum korkuyorsun haklısın.

orantılı bir güç yok karşında. belki savaşırdın öyle olsa.
belki karını çocuklarını yaban ellerde başı boş bırakmak istemiyorsun bunu da anlarım.

ama benim ülkemin askerleri senin ülkende senin ve benim adıma ortak savunma yapıyorken sen eğlenemezsin birader. ben üzülüyorsam sende üzüleceksin. plajlarda dans gösterisi, sokaklarda sarkıntılık yapmayacaksın.

bu millet sana acıdı, sarıldı yardım etti ama ters yüzü başkadır bu milletin bir kere yersen fiskesini yüzyıllar boyu gelmezsin kendine.

sana öl ya da ölmüş gibi yaşa demiyorum ama gerektiği gibi yaşa.

benim ülkemde hiç gitmediğim şehirlerde insanlar öldüğünde ben ağlıyorum senin ülkende şehirlerde insan yok artık. otur ağla.
otur nerede yanlış yaptık diye düşün.
partilerde değil banklarda kitap okurken görüntülen.

soyuna, sopuna, milliyetine, ülkene garezimiz yok.

içimizde ki nar'ı dürtme yeter.
Ülkede sizi piyon olarak kullananlar iç savaş çıkarmak isteyenler de var. Asıl yapmaniz gereken. Ülkenizi kurtarıp savaşmanız. Atalarımızın kanıyla boyanmış ülkemizde ülkesine sahip çıkamayıp kaçanların dolaşması ağarımıza gidiyor. Üstüne üstlük sizide kullanan işverenler ucuz bir paraya sizi köpek gibi çalıştırıyor ne oluyor peki sonra ucuz işgücüne sahip olunca türk vatandaşı işsiz kalıyor. Suriyeli market açıyor ülkemde vergisini vermiyor. Bizdeki açıyor vergisini çatır çatır veriyor. Sizi mağdur gösteriyorlar ama olan ülkemin vatandaşına oluyor. Kendi ülkesinden kaçan insan bu ülkeyi sahiplenir korur mu ? Amerika sizi alsın diye no turkey pankartlarıyla bağırmadınız mı? Bir savaş çıksa safınız belli değil ki sizin. Üniversiteliler 400 tl geri ödemeli bursla zor geçinirken size 1.200 geri ödemesiz bursu nasıl verdiler? Baştakilerinde suçu size uyguladıkları politika yanlıstı. 15 temmuz öncesinde erdoğan suriyelilere tokiden ev vereceğiz dedi. Sonra ortalık karısınca unutuldu gitti. Tokiden ev de versinler rahat rahat çocuk yaparsınız. Ülkemdeki insanların yarısından fazlası kirada otururken üstelik. Ve sizler 8 9 10 tane doğurup heryerde hastalık gibi çoğalırken türkiyede doğan türk bebekten çok suriyeli bebek doğuyor. Hepiniz vicdanımızla oynadınız oynamayada devam ediyorsunuz. Faydanız yok zararınız çok ben sizi niye isteyim ki kardeşim? Hadi sen söyle. Ama şöyledir türk insanı misafirperverdir açsındır doyururum. Giydiririm. Topladın mı kendini. Hadi Memleketine kardeşim. Benim ülkem savaş çıkınca ordan oraya kaçanlardan kurulmadı. Sizin ülkenizde bile bizim kanımız dökülüyor şimdi. mehmetcikler can verirken sizin körolası içiniz sızlamıyorda hala burda yaşamaya devam ediyorsunuz ya. Ben sizi niye isteyim ? Sizi istemek vatana ihanettir. Daha fazla şehit daha fazla gözyaşı daha fazla ülke karışıklığı. Ülkece huzur istiyoruz. Vicdanınız varsa ülkenize dönersiniz. Bir kelime yazacaktım ama çok doluymuşum. Artık tahammülüm yok. Haberleri korkusuzca açmak güzel şeyler duymak istiyorum. Şimdi yapmazsak bunu hepimiz için çok geç olacak...
ülken savaş açmış ülkenin ordusuna katılsana.
Birinci olarak istanbul sizin değil. Ha eğer bunu birlikte savaştık diyip istanbul bizim diyorsan sana şöyle derim Suriyeli. Osmanlı imparatorluğu 3 kıtaya hakim oldu o zaman oralarıda bizim. Gördün mü senin dediğinle ne kadar uyuştu ? Ama bunlar geçmişte kaldı Senin dedin savaşması Osmanlı'nın 3 kıtaya hakim olması. Geçmişe bakıp istanbul'u sahiplenemezsin. Buralara entry gireceğine git ülkende savaş. Benim askerim sizin yüzünüzden ölüyor. Bir hiç uğruna ölüyor. Ülkemize geldiniz birşey demedik. Aramıza girdiniz aramıza girmenizle hiç sevmediğim kültürünüzü getirdiniz birşey demedik. Ama Türkiye toprakları hakkında sahiplenecek konuşma yaparsan orda dur. Sen hiç bir hak talep edemezsin. Burada istanbul bizim Halep bizim diyeceğine git sizin olan Halep'i kurtar. Git savaş. Belki diyorsundur çoluğum çocuğum var gidemem. Gideceksin. Suriye'de olan Türk askerlerininde çoluğu çocuğu var bu zaman kadar bu topraklar için canını vermiş insanlarında çocukları vardı.Onlar canlarını verdi bak bugün biz rahat yaşıyoruz.Bu ülkede istenmiyorsunuz bu gayet açık. O yüzden kalk git bari kendi ülken için savaş.
sorduğum sorudur. çanakkale de birlikte savaştık. halep bizim istanbul hepimizin. evet.
arapsın...

sorma !
,,.....tir git !
ölmeni.
Halep bizim istanbul hepimizinmis.yarak. Dabi Dabi. Elbette hepimizin. Nah sizin. istanbul bizim oğlum. Zoruna gidenin borusuna gitsin.
ne sizden bir şey istiyoruz ne de sizi istiyoruz. bütün mesele bu.
Öğrencilere burs verin...
Mesela hiç bir şekilde kendinize bakmaya bile gücünüz yetmezken 10 tane çocuk doğurup o yavrulara yazık etmeyin.
Siktir olup gitmeni istiyoruz amk ara*ı.
(bkz: Burayı terket)
Mobilden sade bakınız verilemediğinden ötürü bir şeyler yazmak.
Ülkemizden siktir olup gitmenizi istiyoruz .
(bkz: siktir olup gitmeni)
Ülkendeki savaşın bitmesini sağla ve git. çok yük oldunuz..
Ananızın amını istiyoruz.
saati kaç para?
Türk yurdunu, ülkemizi terk etmenizi. Suriyede benim askerim can verecek, sizler Türkiyemde yan gelip yatacaksınız öyle mi. Basın gidin, o kadar cephe var suriyede katılın birine kurtarın ülkenizi, hiç değilse bir amaç uğruna ölürsünüz. Savaştan kaçan alçaktır. Bizim töremiz bunu söyler.
Nasıl bu kadar acımasız olabiliyorsunuz lan. Bir millete acımasızca iftira atarken hiç mi yüreğiniz sızlamıyor. Ben ne müslümanım ne suriyelilerle başka türlü bir özel bağım var. Sadece onlar da benim gibi canlı be kardeşim. Biraz olsun saygı. Nerelerde yaşıyor napıyorsunuz lan. . Gram vicdanınız yok mu? belki trollük yapıyorsunuzdur. içimi böyle rahatlatıyorum.
arap dur bi allah'ını seversen zaten ortalık karışık.
Burada sevişmeyi spor salonlarında gidip kızlarımıza yavşamayı biliyorsanız elinize silah alıp vatan için şavasmayıda bilirsiniz. Ulan hz.Muhammed sav şavaşta kafa bölgesinden gazi olmuş siz nasıl ummetsiniz de savaştan kaçıyorsunuz ?