Cok sinirleniyorum ciddi ciddi iyice saçmaladılar.
Geçen uludağ universitesi ögrenci daire baskaninin yanina ciktik arkadasla neyse telefonla bir görusme yapiyor baskan bizde bekliyoruz disarida. Bir kac memur masasi birinde 3 kisi oturmus birinin turkcesi iyi digerleri dil bilmiyor belli sadece dinleyip arada arapca karşılık veriyor o turkce konusana.
Hmm diyor bu turkce konusan 1. Kisi yani sinavsiz ggirebiliyor pekiii yani tip okumak istiyor ama direk girebilir diyorsunuz oyle mi ,diye soruyor memura.
Memur hafif gicik olmus olacak ki duruma surat bozuk evet diyor formaliteden bir turkce dil sinavi yapiliyor bu kadar...
Cocukta ki havayi o an gormeniz lazim. Ben ve benim gibi bircok vatandas o bir bok bilmeden girecegin fakulteye gecesini gündüzünu katarak girsin.
Sen elini kolunu sallayarak gel oku iyi yaa ne ala memleket.
gerçekleşirse iç savaşa neden olabilecek olay.
bu iddialar belge gerektirir.
Bizim memleketimizde aç, fakir insan yokmuş gibi onlara para vermeleri yetmiyor biz 4 sene lisede kendimizi hırpalayıp üniversite kazanmaya çalışırken onlar hop diye üniversiteye giriyorlar bu nasıl bi adalet?
adaletsizlikte zirvedir. biz burda götümüzü yırtalım kazanmak için elin mültecisi gelsin elini kolunu sallaya sallaya girsin üniversiteye. oh ne ala.
olması gerekendir, bire deyyus sen üstün arap kıçı üstünde tek bir kıl olamazsın.
ağır stalinciyim.
Ulan biz bir mühendislik için gece gündüz test kitaplarıyla bogusalim elin kundisk gelsin sinsiz gitsin.Bari bizle ayni sinava tabi olsalar bilim cikmaz ama.sinavsiz da ne oluyormuş öyle.Meclisi bombalattirmayin adama.
(bkz: Delirdim)
(bkz: adrenalin patlamasi)
haksızlığın daniskasıdır.

çalışıp bi tarafını yırtıp patlayan öğrencilere dolaylı yoldan nah çekmektir.

türk gencini bana göre ırkçılığa iten olaydır.
Eski bir durum. Yeni duyulması şaşırtıcı. Suriyeden göç ettik diye kağıt gösterip giriyorlar.

Hoşgörüde mum gibiyiz. Kendi vatandaşlarımıza ışık yok.

padişahın birinin canı sıkılmış biri isyan etse de kellesini uçursam diye düşünüp köprüye adam dikmiş geçenden 5 akçe almış. çıt yok. Geçenden 5 dönenden 10 akçe almaya başlamış. Yine ses yok. 20Şer akçeye çıkarmış fiyatı. Hala ses yok. Geçeni dövdürmeye başlamış. Köprüde kuyruk olduğunu duyunca bakmaya gitmiş. Sıradakilerden biri padişahım diye seslenince aha yaktım çıranı diye içinden geçirmiş dinlemeye başlamış. "Padişahım bir adam daha dikin çok sıra oluyor" demiş. Aynı hesap.
Okusalar bile bitireceklerini sanmadığım hadisedir.eğer hocalar suriyelilere kıyak geçecek ise bana da geçsinler alayım şu işe yaramaz diploma denilen kağıt parçasını.
Yok ebesinin amı Ali Sami dedirtir.
yoğğ amınaaa goyimmmm
Şaşılmaması gereken durumdur, ulan tamam eyvallah Yardıma Muhtaç dedin aldım eyvallah besle doyur sağlık SORUNLARı ve yaşamak için gerekli insani Şartları sağladın tamam Anladık da Sınavsız üniversite ne demek oluyo ha! Onlara yardım eddcen diye kendi vatandaşlarının hakkını niye yiyosun.
ağır orospuçocukluğudur. ben günde ortalama 6 saat çalıştım lan 5 ay boyunca. köpeklere bak sınavsız gireceklermiş. geberin gidin lan artık siktirin gidin.
1 yil boyunca hayatimiz okul dershane ev üçgeninde geçsin. Iyi bir yere girebilmek icin kendimizi yirtalim. Uykumizdan hobilerimizden fedakarlık edelim. Dershaneye , test kitaplarına binlerce lira para dokelim , sinav stresini , basaramama korkusunu iliklerimize kadar hissedelim. 17 - 18 yaşında daha kim oldugumuzu bulamadan ne olmak istedigimize karar verememisken iyi bir kariyer için gunde 4 5 saat ders calisalim. Sonra allahin suriyelisi gelsin ve üniversiteye girsin. Ahahahha çok komik gerçekten.
Kendi ülkemizde 2. Sinif vatandas muamelesi görüyoruz ya şaka gibi.
Böle bir şey var ise hakkımı helal etmem.
Bu sistemden dolayı üç urfalı öğrenci Suriye vatandaşlığına geçmiştir.
suriyeli kardeslerimizin hakki olandir. Bizim tembeller dersaneydi ozel ders vs sidik zoru ile uni kazana biliyorlar. Suriyeli kardeslermiz caliskanlar. Aman onlara uni hakki olmasin diyenler defolup gitsin yurt disinda okusun. Ya da okumasin cok zikimizde degil acikcasi.
okusun iş bulsun alnının catindan operim.