bugün

ukrayna'daki savaş halen çok taze. esad af çıkardı. o yüzden sonuna kadar ukrayna.

keşke hepsi bizim mahalleye gelse...
alayını siktir edeceğiz kardeşim merak etme. özdağ reyis geldikten sonra türkiye mülteci çöplüğü olmayacak.
Orospu çocukları bitmiyor bu memlekette . Yüz kere bin kere suriyeliymis. Ulan şerefsiz bir bak bakalım ukraynalıların kadınları çocukları mı burada erkekleri mi. Kadınları ve çocukları . Erkekleri aslanlar gibi savaşıyor işgalcilerle. Be şerefsiz suriyeliler peki? Bu yağmacı millet direk turkiyeye kaçmadı mi ? Senin benim işimi elimden almadi mi?
Mesela evine gelsem karini artık benimle paylaşıyorsun desem ne dersin be ahlaksız?
Vatani bir yabancı siginmaciyla paylaşmanin 10 senedir bundan ne farkı var ?
Senin olmayan beynini , tüm ahlaki değer ve düşünce sistemini itinayla sikeyim orospu çocuğu .
Satılmış köpek.
Trol müsün nesin bilmiyorum , savaş bitince ülkesine dönecek asil bir halktır ukrayna ve rus halkı . Çeşitli sebeplerle gelmiş ve bir kaç ay sonra savaş bitince ülkelerine dönecek insanları suriyelilerle afganlarla pakistanlilarla karşılaştırmak bir algı operasyonu değilse cehalet ve serefsizliktir . Bak güzel kardeşim. Bunlarin 12 13 yaşındaki kizlara siki kalkıyor evleniyor. Karılarını kızlarını halıya sarar gibi sarıyor, gözlerini görmüyorsun. Şimdi sen bu halkla ukraynalıları nasil karsilastiriyorsun. Hepsi gitsin de mesela ülken için daha faydalı değil mi? Sen bir tarafını kime bafiletiyorsun ki böyle başlıklar açıp insanları algısıyla oynamaya çalışıyorsun?
Arkadaşım böyle bir fikrin varsa kendine sakla . Bir şeyi tercih etmek zorunda değilsin . Ilk önce kafana bunu sok. Ülkesi için savaşan, savaşacak insanlar var . Onların bu savaşına senin bu bakış açın zarar veriyor . Senin görevin türk istiklalini türk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek . Bak dikkat et türk diyor atatürk . Türk dışında hiç bir unsura prim verme, adamın anasını siker bunlar . Burda da akıllı adam kanmaz ama gerizekalı birisi ha bak bende böyle düşünüyorum derse karşı cephede bir adam daha olmuş olur. Bize koyar mi koymaz fakat bu vatan daha çok açık çeker . Akıllı ol . O küfürleri sana içimden gelerek söyledim. Al bu küfürleri aklının bir köşesine koy . Bir daha hiç bir vatan evladının olduğu yerde suriyeli afgan vs güzellemesi yapma .
Hiçbiri. Bizdeki malum asalaklar bize yeter. Hiçbir ırktan bi asalak daha istemiyoruz. Hepsi geri gitsin.

Not: ukraynalı güzel kadınlar kalabilir. Tabi efendi olan kadınlarıyla evlenme şartıyla. Yoksa bir kadını zorla fuhuşa sevkedenlerin allah bin belasını versin.
Tabi ki ukraynalı. Surileri görüyoruz 10 senedir bir de ukraynalıları deneyelim.
ikisi de değil. Ülkemde sığıntı istemiyorum. Bizim derdimiz bize yetiyor. Kendi ülkem ve Türk Dünyası haricinde hiçbir şey umrumda değil.
Akşam üzeri eşimle kızımızı alıp sahile çıktık bir kaç Ukraynalı aile de vardı çocukları filan anneler kendi aralarında konuşuyor filan. Kızımda aralarına girdi oynadı lan hiç mi medeniyetsizce hareket etmez insan etmediler. Binkere ukrayna!
doğu Türkistanlı leş gibi kokan şeriatçı cihatçılar da dahil olmak üzere ülkemde kalıcı hiçbir yabancı istemiyorum.
sadece kadın, çocuk, yaşlı, hasta, engelli olan mülteciler olarak kabul edilmeli o da savaş bitene kadar.
(bkz: bakire mülteci)
Keşke savaş olmasada hiç kimse vatanını bırakmak zorunda kalmasa.
Batının kültürü, sanatı, medeniyeti var ve bu ukraynalı gibi batının c sınıfı halkında bile besbelli oluyor. Diğerlerine aşinayız, hiç bi siki yok, üstelik kadınları ve kızları ganimet olarak gören sikik bir kültürden geliyorlar. Ülkeye ilticalarının bir sebebi de bu zaten. Cevap belli.
sadece savunacak güçte olmayanlar (bebek, çocuk, yaşlı, hasta vb.) savaş bitene kadar mülteci olarak kalabilirler. fakat Suriyeli mülteciler ve 8 milyon tane sayıya ulaşması, çoluk çocuk bombalanırken savunmayıp kaçmaları, savaş bitmişken gitmemeleri hatta bayramda gidip geri dönmeleri, Suriyeli ve Afgan mültecilerin gelenlerinden hep işsiz güçsüz 20-35 yaş arası erkek nüfusunun olması, ve eğitimsiz, tacize meyilli olması, ülkenin demografik yapısına büyük tehdittir. Suriyeli kaçak mülteciler, savaş bittiğine göre savunmasız masum olanları dahil gönderilmelidir. Özel binalar yapılmalıdır. Ve işsiz güçsüz olanlar işçi olarak çalıştırılmalıdır. Fakat Ukraynalı mülteciler henüz büyük bir problem değil.
keşke sömürgeci diktatör otokratların politik fanteziler uğruna savaş çıkaracak gücü olmasa da, mülteciler olmasa, barış olsa ve mülteci değil turizm, beyin göçü niyetiyle gelseler,
profesyonel ordu olsa bunların hiçbirisi olmaz zaten.
(bkz: dişi mülteci)
gayritürk mülteci yok . suri arap ülkelerine , ukrop da slav ülkesine
gitsin ...
ne rusun kususu ne arabın yüzü.
Ukraynalılar kültürel olarak bize daha yakındır. Suriyelilerin kültürel olarak bizimle zerre alakası yok neredeyse.
Ortodoks dünyasının merkezi unutmayın ki burasıdır. Ve bizim kültürümüzle ciddi ortaklıklar vardır.
Böyle birbirinden bu kadar farklı başka şık görmedim ben hiç, resmen hayvan mı insan mı diye sorulmuş.
Afgan veya Pakistanlı göçmen başlığına benziyor.
Hiçbiri kardeş. Bizim derdimiz var yeterince. göçmene gerek yok.
Kardeşim sen daha kendi aç karnını doyuramıyorsun. Bırak bu meseleleri daha dikkat çekmemiz ve bakmamız gereken o kadar çok konu var sen gelmişsin mülteci konusunu açıyorsun. Bu arada başlık sanki yarış atı isimleri gibi olmuş bu durumlar hükümetin kararıdır. Sen sadece eleştire bilirsin, ülke isminden pirim yapamazsın bana kalırsa bu tarz konuları bırakalım.
ukraynalı mülteciye bütün servetimi veririm yardımcı olmak amaclı.
türk olmadığı sürece sıkıntı yok. patron çıldırdı, herkese giriş serbest.
görsel
Ukrayna'lı mülteci olmadığından geçersiz karşılaştırma.

Şu anda Türkiye'den iltica veya sığınma talebinde bulunmuş Ukrayna vatandaşı yok.

Hepsi 90 güne kadar vizesiz kalabiliyorlar. Turist olarak sürelerini uzatabiliyorlar. Hepsinin amacı yazı burada geçirmek, denizin sıcağın tadını çıkarmak.

Zaten 25bin kişi civarı Ukrayna'lı şu an Türkiye'de. Onların tamamı Eylül ayında okullar açıldığında Avrupa Birliği ülkelerine gidecekler. Çünkü Avrupa ve Birleşik Krallık hepsine çalışma izni veriyor. Aylık maddi yardım da bulunuyor.

Kısacası ukrayna'lı mülteci yok ama yakında Rusya federasyonundan iltica da bulunanları duymaya başlayacaksınız.
Hatta Avrupa'ya kaçamayan rus zenginler Türkiye'den oturma izni almaya başladılar.

Putin rejimiyle işbirliği yapan ülkeler sınırlı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar