bugün

1985 yılında yapılmış bir efsanedir.
dünyada en fazla oyuncu kitlesine sahip oyundur.
kastedilen biraderler, mario ve luigi'dir. soyadları da mario'dur bunların. mario mario ve luigi mario yani.
mario'dan çok luigi'yi severim, niye olduğunu sormayın bilmiyorum.

super mario bros dünyada en çok tanılan çocukluğumuzun manitasını kurtarmakla geçen konsol oyunu.
1985 yapımı NES için yapılmış konu olarak muslukçu ve onun kurtarmaya çalıştığı prensesi anlatan fantastik oyundur.
Haline üzüldüğüm oyun karakteridir.

Her seferinde sen uğraş didin. Ölüm tehlikeleri yaşa. Bi ton badire atlat. Sonunda git prensesi Ejderha'dan kurtar. Ardından ne bi öpücük ne bişey. Hiç bi karşılık yok. Bu da yetmezmiş gibi prenses sen git bidaha yakalan. Yazık günah.
(bkz: super milan baros)
yeni versiyonudur.
http://zaytung.com/fotohaberdetay.asp?newsid=145847
5 dakikada bitirilmiş oyundur.

http://www.youtube.com/watch?v=kcmKPmj9yeE
niye adları mario bros'tur anlayamadım gitti. şota ile arçil'e şota kardeşler demek gibi bir şey.
nes emülatör aracılığıyla sabahtan beri bilgisayarda oynayıp nostalji yaptığım oyundur. sonuç: saatlerdir o orospu çocuğu bulutun dikenli şeyler attığı 4-1 bölümünü geçemiyorum yine. ulan aradan onca yıl geçmiş hiçbir şey değişmemiş amk oyununa dair.
nintendo'nun ilk 1985 yılında çıkardığı oyundur. günümüze kadar birçok versiyonu çıkmıştır. oyun dünyada fenomen olmuştur. bana göre serinin en iyi ve en zevkli oyunu super mario bros. 3'tür.
isminde mantık hatası barındıran efsane oyun.

süper mario kardeşler olarak çevirebileceğimiz super mario bros, 2 kişidir, yeşil kıyafetli luigi ile adının ne olduğundan emin olamadığım, herkesin mario dediği kırmızılı eleman.

mesela hülya avşar ve kardeşi helin avşar için avşar kardeşler deniyor, hülya kardeşler denmiyor.

bu durumda kırmızı şortli elemanın adının gerçekte ne olduğu merak konusudur.*
atari versiyonunu, ara sıra ps2'imde emulatör aracılığı ile joystickle oynadığım efsanevi bir oyun. hiç bir zaman unutmayacağım.
Dılın dılın dılı lın. Bu sesi çok özledim. Keşke atarim bozulmasaydı. Pc oyunundan bile eğlenceliydi.
satış rakamı 40.24 milyon oyun.
dünyanın en çok satılan 5. oyunudur.
Çocukluğumuzun en çok oynanan oyunu, 90'larda çocuk olan herkes hayatının bir dönemini bu oyuna ayırmıştır.
hack versiyonunda pipili mario var

görsel
görsel
Bir versiyonunda uzun penisli Mario bulunmaktadır.