bugün

entry'ler (631)

ekonomi çok iyi demedik ergonomi çok iyi dedik

Koltuğun ergonomisi'nin iyi olduğunu bildiren önerme (bkz: ergonomi) sağ lob ile sol lobu iyi kavrıyor ki gelen bırakmak istemiyor, ahtapot gibi yapışıyor.

ver yetkiyi gör etkiyi

Verdik yetkiyi gördük ebemizin teyzeoğlunu.

Tanım: bir çeşit slogan

başkanlık sistemi gelince ekonomi güçlenecek

Bu başlığı açan şahsa selam olsun. Yeterince şahlandı ekonomi çok haklıymış..

ciddi ciddi ay a gidildiğine inanmak

Van Allenler falan dış güçler hep, ama bizim imanımız var evelallah, bu sene 20bin TL ayırdık bu işler için. Bugüne kadar gidilmediyse de biz gideceğiz inşallah.

20bin tl ile aya gitmek

Bildiğiniz gibi Türkiye olarak 2023 yılı sonunda sert iniş ile aya gideceğiz.

Bu sene bu iş için devletlümüzün ayırmış olduğu bütçe 20bin Türk Lirası.

Bu parayla anca yurtiçinde balayına gidebileceğimiz gerçeğinden yola çıkarak ortada "Dil demedim, din dedim" vb tarzında bir yanlış anlaşılma olduğundan artık eminim.

Biz ay demedik balayı dedik.

Edit: Haberin tamamını okuyup okumadığımı merak edenler olmuş, ben bu bilgiyi alelade bir yerden almadım maalesef, devletin resmi gazetesinden aldım. 2022 yılı yatırımı 20.000tl yazıyor.

Emin olmak isteyenler için link aşağıda
resmigazete.gov.tr/eskiler/2022/01/20220115M1-1.pdf
Yorulmayın diye sayfa da vereyim 85.sayfa (85/346).

3 ayda kas yapmanın formülü

Formülü C19H27ClO2 dir.

Sağlıklı bir şey değildir.

24 haziran 2018 genel seçimleri

Tayyip'in cumhurbaşkanı olabilmesi için ekmeleddin'i önceki seçimlerde aday gösteren kılo bakalım bu seçimlerde hangi alakasızı aday gösterecek merak ediyorum.

kuranda hangisi üzerine yemin edilmemiştir

Dininden bi haber olmak demek degildir laiklik. Kur'anda oku demiş herşeyden önce, zahmet edip okuyup araştıran böyle bi cümle kurmaz zaten.

(Bkz:secaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler)

Tanım: bir yarışma programında sorulmuş bir soru.

kozmetik dükkanına isim önerileri

Özgratis

Hem gratisten daha samimi bence.

içki içmeyen arkadaşla bara gitmek

Gidilen bar Vitamin bar ise sorun teşkil etmeyecek eylem.

kemalistlerin 15 temmuzda korkudan altına işemesi

Sözlüğün veletlerin eline kaldığının göstergesi olan başlıklara örnektir.

Yav he he.

ben atatürkü sevmiyorum

Fukaranın biri bilgi paylaşana ahmak demiş.

Devleti eleştirdiği için idam edilen şairlerden hiç haberi olmayan cahil ama yine de çok bilmiş kimse. Dizileri sal da kitap falan oku.

Tanım: mal beyanı.

ben atatürkü sevmiyorum

Bu cümleyi kurup hala nefes almaya devam edebiliyorsan, sevmelisin bence. Zira ülkenin kurucusunu sevmedigini padişah döneminde söylesen tiz vururlardı kelleni gafil efendi.

eve atılan kızın camdan sekip bahçeye düşmesi

Minareden at beni in aşağıya tut beni diye bilinen şarkının asıl olayıdır bu olay efenim.

aleyna tilki

Olan olmuş zaten, babası sen olsan bari diyen ergen kızımızdır.

izmirli feminist laik lezbiyen vegan kız

O neymiş yahu daenerys targaryen sıfatları gibi, bitmiyor..

izmirli olması başlı başına başlığı açan vatandaşımızı aşacağı anlamına gelen kızdır. Kedinin uzanamadığı ciğere tü kaka demesi hesabı..

Her ne kadar veganlığı saçmalık, lezbiyenliği de çirkin kız avuntusu olarak görsem de herkesin kendi seçimi sonuçta, kimseye bi zararı olmadığı sürece bizi alakadar etmez.

3 bardak tekilanın 10 tl olduğu bar

(bkz: bu tekilayı yapan adam kör oldu)

gözünüzü seveyim yapmayın böyle şeyler*

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

suserlerin kullandıkları rumuzları neden seçtiklerini açıklayan hikayelerdir.

koyun sayısı oldukça fazla olan toplumlarda, bu sürünün dışında bir düşünce şekli geliştirmiş ve herşeye körü körüne inanmayan sorgulayan, hükümetlerin, medyanın ve çeşitli başka kuruluşlar aracılığıyla (bkz: toplum mühendisliği) yaparak insanlığı tıpkı bir çoban gibi güttüğünü ve aslında kendi seçimlerimiz sandığımız pek çok şeyin, çocukluğumuzdan beri bilinçaltımıza * bilinçli olarak yerleştirilmiş şeyler olduğunu farketmiş kişilerle alay etmek için kullanılan bir söylemdir illuminati confirmed. bunu nick olarak kullanmak ise ayrı bir alaycılık içermektedir.

uzaylılar hoşgeldiniz

taşlamaya güzel bir örnek.
ülkemizin içler acısı halinden uzaylılara dem vurmaktadır.

başı açık bir bayanla evlenmek

alnı açık yüzü pak bir hanımı eş almaktır.