bugün

2012 yılında yayınlanmış 13 bölümlük romantik-dram ve (ben göremedim) komedi animesi.

şu zamana kadar 2 bölüm izleyebildim ve nasıl desem... bildiğin, klasik okulun yakışıklı ve havalı çocuğuna aşık olan embesil kız hikayesi. bu tarz pek çok anime gördüm, bu kadar sinir bozucu olanını görmedim.

karakterler çok piç amk. baş karakter kız embesilin teki. atarlı bir ergen. sevdiği çocuk ise tam piç. saçlar ümraniye apaçisi kıvamında. bundan dolayı ben ona ümraniye-kun diyorum. ümraniye-kun'u ilk başta bu tarzda başka bir anime olan kimi ni todokeden kazehaya'ya benzettim. ama ne bileyim, kazehaya samimi herifti, delikanlıydı. havalıydı falan ama götü kalkık değildi. ne kadar sosyal bir insan olsa da sawako ablamızın karşısında utanır, kızarırdı. bu ümraniye-kun'da böyle bir şey yok. daha ilk bölümden kızı zorla öp, ikinci bölümde emme gömme yap. ohoooo, nerede kaldı romantizm? nerede bu tokyo? nerede bu suponsano okarişimaşta amk? bir de okuldaki bütün kızları öpmüş. yok devenin çükü!

ama tek baş karakterler öyle değil. ümraniye-kun'un sapık bir arkadaşı var. kızları taciz ediyor sürekli. kızlar desen ayrı bir gerzeklik. bütün kız karakterler yarak-budalası olmuş. the vampire diaries'den fırlamışlar yani.

kısacası gerçeklikten çok uzak, hormonları tavan yapmış, yarakbudalası kızları ve ambudalası erkekleri içeren, neden ecchi de serpiştirmediklerini anlamadığım, sıkıcı bir anime. 2-3 bölüm daha izleyeceğim belki sonradan sarar diye. tabii herkesin piç olduğu bir anime ne kadar sarar bilemiyorum.

konu olarak bu yani. kezban bir kızın, yakışıklı erkekle çıkma macerası. kezban anime izleyicilerine umut verme projesi. yazarı da eminim japon kezbanının biridir.
kimi ni todoke'msi ancak kimi ni todoke'deki duygu yoğunluğunun yarısına yaklaşamamış anime. bir de kız karakterleri çok güzel çizmelerine rağmen erkek karakterler berbat çizilmiş. en az türk erkekleri kadar çirkinler, o kadar diyorum. evet.
başkarakter bi tuhaftı (erkek olan). niye her kızı öpüyosun hasta mısın kardeşim? 13 bölümlük ortalama bi romantizm animesi.

6,5/10