bugün

john lennon'un sanat okulundan arkadaşı olan ve john lennon'un baskılarıyla adı o zamanlar the quarrymen olan gruba * bir bas gitar satın alarak giren basçı..gruba girdikten sonra grup tarz değişiliğine gitmiş ve rock and roll coverlarına daha çok ağırlık vermişlerdir.müzikten daha fazla resimle uğraşmıştır.1960'ta grubun ilk hamburg seferine katılmış..astrid kirchherr adlı bir fotoğrafçıya aşık olmuş ve onun için hamburgta kalmıştır.beatles'ın ikinci hamburg seferinde de onları yalnız bırakmamış ve yanlarında çalmıştır.çıkacakları bir konser öncesi sevglisinin saçlarını öne taramasını isteyen astrid kirchherr beatles'ın tüm üyelerini yola getirmiş ve beatle cut stilini beatles'a armağan etmiştir..
10 nisan 1962'de beyin kanamasından ölmüştür.beyin kanamasının nedeni anlaşılamamakla birlikte stu'nun kullandığı uyuşturuculardan olduğu zannedilmektedir.

edit:haa anladim tabi..
bilinmeyen beatle. "fifth beatle" veya "lost beatle" olarak da bilinir. john lennon'un yakın arkadaşıdır ve çizime olan yeteneğiyle de öne çıkmıştır. beatles'la çalarken, utangaçlığından dolayı seyircilere arkasını döndüğü söylenilir.

beyin kanamasından öldüğü düşünülmektedir, bir darbe sonucu olduğu sanılıyor ancak bu pek de kesin değildir.
"paul ve ben, onun sanat okuluna gittigini biliyorduk. stuart ince ama gosterisli bir adamdi. gozlugu ve bir van gogh sakali vardi; iyi bir ressamdi. john onu resimde cok yetenekli bulurdu, o da john'un gitardaki yeteneginden hoslanirdi. ben de stuart'i severdim, cok kibar birisiydi. stuart gercekten cok havaliydi, cok iyi gorunur ve giyinirdi, ama hep arkadas canlisiydi. john bazen bize okulu yuzunden hava atardi, ama stuart, paul ve benim sanat okulundan olmayisimizi umursamaz, bize hep iyi davranirdi. bizim caldigimiz yerlere surekli gelirdi, hatta bizim calmamiz icin partiler duzenlerdi." ~george harrison
liverpool'un güllerinden çok erken öldü.
iskoç müzisyen ve sanatçı.