bugün

son 18 gün içerisinde 6 maça ilk onbirde çıkan android futbolcudur.
5-10 sene sonra futbolu bıraktığında "futbolcu nedir, nasıl olmalıdır ?" sorusunun cevabı olacaktır kendisi.
06 kasım 2007 tarihli liverpool-beşiktaş maçında mükemmel futboluyla beşiktaş'a 8 gol atılmasını sağlayan iki futbolcudan biri.diğeri için (bkz: andriy voronin)
fenerbahçe ile eşleşmekten korktuğunu söyleyen futbolcu.

http://www.haberturk.com/...cat=170&dt=2007/11/13
beşiktaş'ı es geçmeyen futbolcudur.
ingiltere'de futbolculuğunun yanı sıra çok saygın bir kişi olan (bkz: civciv) lakaplı ingiliz futbolcu.
2 aralık 2007 liverpool bolton maçında torres'e yaptığı asistle oha dedirtmiş oğlan.
son 18 ayda evi soyulan 6 liverpool'ludan biri.
futbolcunun zeki , çevik, ahlaklı, çalışkan olanı. dört dörtlük kusursuz insan.
ingiltere nin tartışmasız en iyi futbolcusudur. ne beckham gibi mankendir ne de lampard gibi çirkeftir. liverpool için şimdiden efsane olmuştur. paranın satın alamayacağı nadir futbolculardandır...
football manager de 300 milyon dolar bonservis ücreti teklif edip ,kulüpten "o satılamaz gerard demek liverpool demektir" cevabını aldığım ve saygı duyarım dediğim adamdır kendisi.
halı sahada oynasa sürekli kaleden kaleye şut çekecek futbolcudur. hele santralardan sonra mutlaka vurur. bir allahın kulu da gerrard yapma ya şut çekme demez ama.
football manager 2008 oyununda kendisi şöyle bir şeydir;

http://img225.imageshack.....php?image=gerrardul3.jpg
Asla yalnız yürümeyecek * olan efsane kaptandır. Candır, ciğerdir, efendidir. Bir Liverpool taraftarı olarak bizim herşeyimizdir.

edit: Benim liverpool taraftarlığım 8-0 beşiktaş yada geçtiğimiz senelerdeki Gs maçlarından ötürü değil, yürektendir!!
o olmasaydı acaba liverpool şampiyonlar liginde liverpool bu kadar başarılı olabilir miydi diye düşünüyorum sonra şampiyonlar ligine bile ya gideceği ya gidemeyeceği aklıma geliyor. futbol zekası denilen hede bu amcamızda birikmiş maşallah. takımı oynatır kendi oynar gol atar attırır defansa yardım eder top kapar şut çeker gol olur. öyle bir adam kendisi. mütevazi bir kaptan. you'll never walk alone varsa bu adam sayesinde var. evet ben bu adamı fazla sevip abartıyor olabilirim farkında olmadan ama yıldız oyuncu olduğunu kabul etmeyen yoktur. zidane izlemekten haz alan bünyelerin zidane'dan sonraki ekmek kapısı. ailecek beğenerek izliyoruz.

ayrıca arsene wenger kupa kaldırmak istiyorsa bu adamı almalı yoksa rüyasında görür o kupayı.*
surekli olarak vatandasi frank lampard'la kiyaslanan ingiliz futbolcu. oysa lampard'tan bir gomlek ustun bir futbolcudur kanimca. takimina defansif anlamda da ondan daha faydalidir.
hayatını anlattığı kitapta galatasaray'a da yer vermiş olan futbolcu...
http://fanatik.ekolay.net...d=32&articleid=105404

2003 yılındaki hazırlık maçında kendisini hakan şükür ün çimdiklediğini ve bazı gs li futbolcuların yüzüne tükürdüğünü söylemiş. bu olaylar için klasik türk provakasyonu demiş.

lan gerrard bak buraya;
bir kere biz profesyonel anlamda provakasyonu asla bilmeyiz. direkt adama dalarız tekme tokat. keşke bilseydik bende isterdim. ama isviçre maçını hatırla istersen. velhasılı kelam boş boş konuşma. tamam birtakım olaylar yaşamışsındır ama bu olay üzerinden faşizan ifadeler kullanma. akıllı ol süt iç. efendi efendi topunu oyna.
severim seni. canım benim...
otobiyografisinde, 2003 amsterdam kupasındaki galatasaray-liverpool maçı olaylarıdan bahsederken, "tipik türk provokasyonu" ifadesini kullanmış futbolcu.burdan da anlaşılıyor ki: ne kadar büyük bir lider olursan ol, ne kadar profesyonel futbolcu olursan ol, bir paolo maldini olmak çok zor. umarım bir sonraki kitabının ismi: "autobiography of a typical english bastard: steven gerrard" olur.
orta sahada oynamasına rağmen pek orta saha gibi görünmeyen aslında pek forvet gibi de görünmeyen saha içerisinde kafasına eserse pres yapan eğer keyfi yoksa yan gelip yatan isterse yapamayacağı şey olmayan ama nedense birşeyler yapmayı pek istemeyen arasıra ''vay anasını avradını oradan gol mü atılır be!! '' dedirten bazende david beckham ı kıskandıracak paslar atabilen harbi bir liverpoollu
bu sene başarı için yemin etmiş * ve liverpool dan başka gidecek yerim yok ya liverpool da ya da liverpool da şampiyonluk göreceğim demiştir.
(bkz: steven gerrard ın yüzünün hep asık olması)
(bkz: steven gerrard the my autobiography)
http://tr.wikipedia.org/wiki/Steven_Gerrard

vikipedia da gezerken stiviji diye bi lakabının daha olduğunu öğrendiğim insanattır. *
arap şeyhlerinin kendisini city of manchester'a getirebilmek için 80 milyon poundu gözden çıkardıkları duyulmuştur.. eğer yapabilirlerse son yılların en müthiş transferi olur diye düşünüyorum.. ama kendisinin ne denli liverpool'lu olduğu da bilinir.. bakalım zaman..

ayrıca italyanların catenaggio'su futbolu ne kadar çirkin ve basitleştiriyorsa steven garrard da futbolu o denli güzelleştirmektedir.. ben ona kısaca sitiv cii diyorum..
trabzonsporluların yattara ile takası kabul edecekleri dünya üzerindeki tek futbolcu. gaziantepsporda oynasın şampiyon yapmazsa ben bu işi bilmiyorum.