bugün

game of thrones adlı dizide demir tahta oturmak isteyen hanedan.soyları önemli değil diziye göre bakarsak.herkes birbiriyle akraba zaten.
Nedense kendi ırkımla özdeşleştirdiğim hanedan.

1- armalarında kurt var
2- bu eddard starkın karısı catelyn stark aslında ölen abisinin karısı, yengesini almış. Bizi topraklarımızda olan şeyler.
3- onur, şeref, görev mottoları. Atalarımız da olduğu gibi. izlerken daha başka şeyler de dikkatimi çekmişti de hatırlayamadım şimdi.
George r.r. martin bayağı zeki bir adam. Aileleri ve özelliklerini yazarken esinlenmiş olabilir. Ya da milliyetçi tarafım ağır bastı ben benzettim. Sonuç olarak her ölen stark üyesiyle içim parçalanıyor be.
içine targaryen kanı bulaşmış hanedanlık.
tarihin gördüğü en bahtsız hanedan. ben olsam evden çıkmazdım amk.
hollywood'un yeşilçam özentisiyle yarattığı bir hanedan.
sezercik, kınalı yapıncak, küççük emrah vb.bir aile olarak hayal edin, işte size starklar.
sezon finalinde jon snow'un bakışları, bildiğin küççük emrah.
hain, yanar döner, adi, zındık olmayan insanların bu hayatta tutunamadığı, namuslu insanların alaşağı edildiğinin en somut göstergesi olan hanedandır.
George R.R. Martin in yıkıp viran eylediği asoiaf hanesi. hatta kitap serisini bu ailenin köküne kibrit suyu dökmek için yazdığını düşünüyorum.
mottoları olan "kış geliyor" basit bir uyarı değildir. bizatihi bir tehdittir bu hane tarihini bilene. bütün kritik hamlelerini kış mevsiminde yapan sert amansız ve gururlu bir hanedandır. seride kış geldi ve hane sadece iki bireyini * kaybetti. boltonlar ve görece ryswelller haricinde bütün sancaktarları kendileri için ölüme hazırlar.
lannisterların tywin'i kaybetmesiyle ve yaptıkları savaşlarla güçsüz düşmeleri müttefikleri tyrell hanesinin de sürpriz saldırıya uğraması göz önüne alındığında kurtlar kışın güneye indiğinde onları kim durduracak? *
Serinin sonunda demir tahta oturacak hanedandır. Jon, arya, bran, benjen, sansa, özgür halk, sancaktarlar ve sevenleri sayesinde önüne geleni ezecektir.

Winter is comin' for you ulan!

Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Hepsi dirilip Birleşseler tony Stark gene de ellerine verir.
Tüm hanedanlar arasında en delikanlı karakterlere sahip hanedanlık bu hanedanlıktır
Öbürlerinin yemediği halt kalmadı,