bugün

Emperyalizmmiş, Amerikaymış, sömürgecilikmiş hiç biri değil. Starbucks a giden insan profilinden dolayı gidilmez. Kendinizi ne zannediyorsunuz. Cümleye geçen gün Starbucks ta otururken şöyle oldu böyle oldu diye niye bi şeylere vurgu yaparak başlıyorsunuz. Bu tiki kılıklı insanlar gittiği için oraya gidilmez.
alt tarafı kahve yapan bir yer kahve bilmemnesinden bile zilyon tane açılan yerlere kahve ve yan ürünlerine daha çok para isteniyor. hakkını yiyorsunuz adamların. kaldı ki miss gibi ürünler sunuyolar.
ibnesi, puştu en önemlisi sonradan görmelerin hepsi orada gidilir mi oraya be kardeşim?
1.40 kuruşla yemekhaneden öğle yemeği yiyip 10 liraya bir fincan kahve içmek akıl karı bir iş olmasa gerek.
(bkz: kahve diyarı)
(bkz: kahve dünyası)
herkes gidiyor diyedir. ulan herkes gidiyor diye ben popüler tipleri sevmediğimden fsm bulvarına bile gitmiyorum mecbur kalmadıkça. kent meydanı da bu kadar popilistlerin aşırı rağbetine uğrasa oraya da gitmezdim.
Gidip yada gitmemek umrumda olmadığı için.
çayından kahvesine herşeyinin kötü sınıfından bile daha aşağıda olmasıdır. o pislikleri bir de kendin alıyorsun, ayar ediyor adamı...
canciger arkadaslarla bir cayevindeki cayli nargileli sohbeti 40 tane starbucksa degismeyecegimdendir.

ayriyetten not : isin bir de dunya gorusu tarafi da var tabi ..
Kahvelerinin şekersiz ve çok sıcak olmasi sebebiyle yavaş içilmesi, o zamana değecek sevgilinin olmamasi, parmagim kadar olan pastalarin 6 tl olmasi, lattelerinin acı olması ve verilen paranın hakkını sadece ortami ile kurtarmaya calismasi olabilir.
yaşanılan şehir de Starbucks bayisinin bulunmaması .
şehrimde yok.
Olsada gitmem amk.
Paramız yok sözlük.
kahveleri midemi bulandırıyor. hakketten. filtre kahvesi bile bi değişik babam afedersin.
(bkz: fakirlik)
param var da oraya yok.
prensip olarak dünya çapında tanınmış yerlerde yiyip içmiyorum. onun yerine memleketimin kafelerini tercih ederim.
hafta içi 12de kapanması.
8-9 sene önce ankarada iki tane vardı starbucks.o zamanlar bi numarası vardı.şimdi itin köpeğin takıldıgı yer oldu.en son geçen sene haziran da gittim daha da gitmem.
enayi yerine konmama yeterlidir.
Onca paraya rağmen kahvenin ayağınıza gelmemesi.
Mal değilim.
popüler kültür kurbanı olmamak için.
kültür seviyesinin yetersiz olması, yeterince cool bir birey olamamak gibi vasat insan nedenleridir açık ve net.
Pis ve bakımsız olması.