bugün

kalabalık olması ve kahvelerinin iyi olmasına rağmen çok iyi olamaması.
Kapgel uygulaması sayesinde nanesi bol chai tea lattenizi zaten kapınıza göndermeleri gibi sebeplerdir.

Bir de kalabalığı...
Hizmet kalitesi çaktırmadan düşüşe geçtiği için.iyice kardeşler çay ocağına döndü.geçen asker dağıtımı gibi adımızın okunmasını beklerken,tezgahtaki çocuğun üzerimize süt sıçratması ile irkildik.noluyo olum falan dedik emekçi çocuk beyendi kusura bakmayın dedi.bizde peki önemi yok dedik.falan filan.
beyine sahip olmak...
fotoğraf çekmek için kalemle isim yazdırma ayağına dakikalarca ayakta sıra bekleyecek kadar aklımı yitirmedim elhamdülillah.
Niye gitmeme sebebi olsun ki? Normal olarak orası da gidilecek güzel mekanlardan ayrıca kahveleri de güzel? Bunun beyninin olup olmaması ile alakası yok siz çok abartıyorsunuz yok kazık yer yok elit yer. Diğer çoğu mekanlarla aynı ücretlere denk geliyor.
Pis ve bakımsız olması.
kültür seviyesinin yetersiz olması, yeterince cool bir birey olamamak gibi vasat insan nedenleridir açık ve net.
popüler kültür kurbanı olmamak için.
Mal değilim.
Onca paraya rağmen kahvenin ayağınıza gelmemesi.
enayi yerine konmama yeterlidir.
8-9 sene önce ankarada iki tane vardı starbucks.o zamanlar bi numarası vardı.şimdi itin köpeğin takıldıgı yer oldu.en son geçen sene haziran da gittim daha da gitmem.
hafta içi 12de kapanması.
prensip olarak dünya çapında tanınmış yerlerde yiyip içmiyorum. onun yerine memleketimin kafelerini tercih ederim.
param var da oraya yok.
(bkz: fakirlik)
kahveleri midemi bulandırıyor. hakketten. filtre kahvesi bile bi değişik babam afedersin.
Paramız yok sözlük.
şehrimde yok.
Olsada gitmem amk.
yaşanılan şehir de Starbucks bayisinin bulunmaması .
Kahvelerinin şekersiz ve çok sıcak olmasi sebebiyle yavaş içilmesi, o zamana değecek sevgilinin olmamasi, parmagim kadar olan pastalarin 6 tl olmasi, lattelerinin acı olması ve verilen paranın hakkını sadece ortami ile kurtarmaya calismasi olabilir.
canciger arkadaslarla bir cayevindeki cayli nargileli sohbeti 40 tane starbucksa degismeyecegimdendir.

ayriyetten not : isin bir de dunya gorusu tarafi da var tabi ..
çayından kahvesine herşeyinin kötü sınıfından bile daha aşağıda olmasıdır. o pislikleri bir de kendin alıyorsun, ayar ediyor adamı...
Gidip yada gitmemek umrumda olmadığı için.