kara thrace. battlestar galactica dizisinde kate sackoff in canlandırdığı karakterdir starbuck. insanlığın sahip olduğu en iyi pilottur, filonun uçuştan ve pilotlardan sorumlu kişisidir. okadar iyidir ki cylon ların interceptor ını bile uçurmuştur bir bölümde.

--spoiler--
william adama * nın oğlu zak adama ya duyduğu aşk yüzünden zak adama nın uçuş testini geçemediği halde hevesini kırmamak için uçuş testinden geçirmiş, ve ölümüne neden olmuştur.
--spoiler--
kendisi lee adama yı ne testten geçirmiş ne de ölümüne sebep olmuştur; ölümüne sebep olduğu kişi lee adama nın erkek kardeşidir.
(bkz: kara thrace)
(bkz: starbucks)
moby dick adlı romandaki karakterlerden birinin adı. pequod adlı geminin ikinci kaptanıdır. intikam hırsıyla artık delirmiş olan ahab'ı sakinleştirmeye çalışır. korkak değildir, insanın akılcı, mantıklı tarafının simgesi gibidir. ahab'ın nefretine hiçbir anlam veremez zaten..
1980 lerde oynayan eski nesil Galactica'da erkek bir karakterken, günümüzde yayınlanan yeni nesil galactica'da kadın bir karakterdir.
battlestar galactica'da kate sackoff ın canlandırdığı karakter. iri yarı bir teğmen olan sarışın kara thrace'in lakabıdır, nikidir starbuck. insanlığın yetiştirdiği en iyi viper pilotudur dedikodulara göre. (bkz: kime göre neye göre). kendisinden daha rütbeli kişilere asbiyesiyle tanınır. geminin xo suna vurmuşluğu vardır, ortamda göt etmişliği vardır, laf sokmuşluğu vardır vs. sempatikdir. pilot kabinine oturduğunda izleyen herkes gaza gelir "kahrolsun saaaaay-loon eemmperyaaalizzmii"der. çok zor günlerden geçmiştir. bir yandan da tabii ki zaafları vardır. ama kısaca diziyi gerçek yapan karakterlerin en önde gidenidir sturbuck. fazlasıyla erkeksidir. vicut yapısı olarak pink'e benzer.*
the a team * dizisinden de hatirlayacağınız dirk benedict tarafindan ilk olarak 80 lerde canlandirilmis battlestar galactica nın ana karekterlerinden biridir.

bir devriye görevi sırasında , Cylon lar tarafindan pusuya dusurulmus ve gemisi hasar gormustur. Bu sebepten oturu ana gemiye donememis ve kaybolmustur.

battlestar galactica nın devam niteliğinde benim de cocukken severek izledigim galactica 1980 serisinin son bolumu, starbuck in donusu adiyla yayinlanmistir. burada starbuck in bir gezegene inip hayatta kalmayi basardigi anlatilmistir ancak o gezegenden kurtulup kurtulmadigi ne yazikki muamma olarak kalmis zira hikayenin sonrasi yayinlanmamistir.
altıncı nesil yepyeni bir yazar. hoş gelmiş.
bunun dövmesi var super.

http://www.geckoth.com/du...G/StarbuckTat2-300dpi.jpg

her baktığımda yuvarlağın içinde yala beni jack yazıyor sanıyorum. latince tabi.

tanım : birlikte so say we all diye diye afedersin şaapmak istediğim bağyan pilot.
kanada eyaleti manitoba'nın, central plains bölgesinde bir yerleşim birimi.

bölgenin ve eyaletin tüm yerleşim birimleri için:

(bkz: central plains/#8840572)
(bkz: manitoba/#8803323)

(government of canada)
(travelingluck)
1) eski battlestar galactica 'da kafa bir eleman olan bir savaş pilotu. yenisinde hoş ve arıza bir hatun olan bir savaş pilotu.
2) moby dick 'teki gemi pequod 'un ikinci kaptanı. gemide az-çok kafayı yememiş, nispeten sağduyu sahibi tiplerden biri. yine de kaptan ahab 'ı fazla dizginleyemez. ama ahab bu elemanı yine de biraz tutar, arada muhabbet falan açıp yalnızlığını biraz aşmaya çalışır.
battlestar'ın parlayan yıldızı. puro içişine kurban olduğum. alımı, çalımı klas kokar. karışık, sert ve dengesiz. kararsız ruh hali, yetenekleri ve bal dudakları ile rüyalarımı şenlendiren teğmen.
değişik konusu ile daha ilk yarım saatinde kendisini beğendirmiş film. baş roldeki adamı ilk kez görüyorum sanırım ve oyunculuğunu beğendim. vakit kaybı olmayan bir film. izleyin derim.
baba adaylarının muhakkak izlemesi gereken über bir film.

severek izledim.

--spoiler--
baba oğul konuşması vardı bir sahnede basıyorsunuz kahkahayı...

bende babamın bana yaptığı gibi diye başlayan tümce...

--spoiler--
dün izleme şerefine nail olduğum özgün senaryosuyla beni benden almış kanada yapımı eğlenceli ve sıcacık bir film. başroldeki abiye hasta oldum keşke benim babam olsaydı. müzikler müthiş. babalık üstüsne her açıdan düşündüren bir film aynı zamanda. klişeye saplaadan derdini anlatabilmiş yönetmen. seyredin seyrettirin efem.
(bkz: i m back)
starbucks'a adını veren inek.
- naber sevim
- iyi hale senden
- iyi bende starbuckta kahve içtim
- he iyi anneler nasıl
- starbuck diyorum zengün yeri kahve içtim
- tmm iyi annenler nasıl
- işte sta... (Bam bam bam)
- yeter amk.
görsel kriz olan ülkede starbuck un dolu olması.
görsel
iyi film. Çocuk sahibi olmak, sperm dönürlüğünün etikliğine, üremeye, üreme ve evlat sahibi olmak arasındaki farklara başka bakış açısıyla bakmak istiyorsanız, vaktinizi biraz değerli harcamak istiyorsanız izlenir.
Gitmek için dedemin emekli ikramiyesini arakladım.
starfucks olması daha uygun olurdu bence.
70'lerdeki ilk battlestar galactica'da bir erkektir. dirk benedict tarafından canlandırılmıştır.

görsel

2000'lerde ise asıl mükemmel haline Katee Sackhoff'un şahane oyunculuğu ile ulaşmış bir karakterdir.

(bkz: kara thrace)

https://unfridged.files.w...013/12/donteverchange.gif