bugün

(bkz: barbarlık)
Ciguli..

Sebebini bilmiyorum..birden aklıma o geldi..
(bkz: fahrettin koca)
zulüm fakirlik kan gözyaşı gulag.

çok debelendim ama daha fazlası çıkmadı.
Gürcü bir piç olmasıdır.
faşist bir katil. orta asya ve kafkasyadaki türklerin, halkların katili. sosyalist ideolojiye zarar vermiş diktatör.
ilginç bir analojidir.

Şöyle ki stalin korkunç ivan filmini çektirmişti. Baskıcı rus çarı... Filmin mesajı "evet, yaptı ama bir sorun bakalım, niye yaptı? " ydı.

Kenan Evren 4. Murat dizisini çektirmişti. Mesajını tahmin edersiniz

Sucukçu muhasebecisi ise aptülhamit dizisini çektirdi. Mesajını biliyorsunuz.

Yine de bir fark var: ilk iki eserde, "yaptı" kısmı oldukça dürüst anlatılıyor, sonuncusunda o da yok. Aptülhamit sütten çıkma ak kaşık gösteriliyor. Hitap edilen kitle malum, kafalarını karıştırmaya hiç gerek yok hesabı...
--spoiler--
barbar diye iftira atan orul orullar henüz eline bir bilim kitabı dahi almamıştır
--spoiler--

"barbar değil yea" diye savunan ruşçu orul orullara sesleniyorum: kırım'ın ahı var üzerinizde.
Gürcistan.
Sterlin geliyor aklıma. Daha sonra Rusya, Sovyetler, değişik kölelik, Gürcü, beyaz at vb.
ezik solcuların idolüdür. Milyonlarca kişiyi öldürmesi , sürgün etmesi önemli değildir.
oset ile gürcü, türk ile azeri, tacik ile fars, yunan ile kıbrıs rumu aynı etnik kökenden olan gruplardır zaten gerzek.
Zehirleme ve zehirlenme. Kısaca etme bulma.

Ortada Kesin kanıt yok sadece iddialar var. Tıpkı dostoyevskinin suç ve ceza romanı gibi. Lenini zehirleten stalinde aynı akıbete düçar olur. Son döneminde iyice kontrolden çıkınca Gizli Polis Şefi Lavrenti Beriya tarafından zehirlenerek öldürülür.

Bazı araştırmacılara göre Hitler lenin stalin ve maonun toplam öldürdüğü insan sayısı ortalama 120 milyon kişidir. Yani Zalim başına 30 milyon insan. Fakat her zalimin bir sonu var. Allahın adetidir, bir zalime başka bir zalimi musallat eder, intikamını alır. Dinsizin hakkından imansız gelir.

https://m.gunes.com/amp/d...alin-i-kim-oldurdu-963330

https://www.hurriyet.com....-tartisma-konusu-20479950

https://www.hurriyet.com....komunizm-oldurdu-39149129

görsel
Hayatında Rusya'ya uğramamış adamların bilgisi yok ama fikri var.

Evet, stalin demir yumruktu, çok günahsızda kurunun arasında yanmıştı. Ama ruslar öyle bir millet ki, başka türlü kontrol edemezsin.

Eğer bugün her vatandaş için hastanede bir yatak varsa,

Musluğu açtığında sıcak-soğuk suyu onlarca yıldır akıyorsa,

Küçükte olsa herkes bir ev sahibi olmuşsa,

Dünyanın en mükemmel metrolarından biri varsa,

Kapitalizm gelene kadar ruslar ilimde, bilimde, sanatta, sporda dünyanın ilk sıralarındaysa ve bugün bile rusların faydalandığı birçok şey varsa Bunun en büyük sebebidir stalindir.

Üstelikte elindeki korkunç imkanlara rağmen kızına tek kuruş miras bırakmamış,

Altı delik ayakkabı ile ölmüş biridir.
Gürcistan'da doğum kontrolüne azami dikkat edilmesi gerektiği.

Yahu küçücük bir ülke ama her yüzyıla bir bela yetiştirmeyi başarıyorlar maşallah!
(bkz: stalingrat savaşı)

her yedi saniyede bir faşist almanın öldüğü savaş.
Sultan Galiyev ve katledilen binlerce masum Türk.
gulag ve totaliteryenizm.
Zulüm.

Trenlere bindirilip ölüme gönderilen insanlar.
Döviz diye biliyorum ben. ingiliz stalini yok mu ya?

Edit: pofff sterlinmiş o ya. Doblocu enişte uyardı sağ olsun. Stalin çok benziyor ama ya. Keşke okuyup en azından liseyi bitirseydin be tırsak…