bugün

son zamanlarda bokunun çıkarıldığını düşündüğüm şarkı.
(bkz: bu şarkıysa diğerleri ne)
insanı gerçekten alıp götüren şarkılardan.

yolda giderken dinlemeyin, dinlettirmeyin derin triplere sokuyor insanı. cennette miyim yoksa bulutlardan aşağı mı düşüyorum diye düşünürken buluyorsunuz kendinizi.
zonguldak'ta yaşayanlar için ayrı bir anlam taşıyan parçadır.
(bkz: merdivenler şehri)
robert plant'in taşşaklarını yalama sebebi olsa da, jimmy page ağbimizin de taşşaklarını yalamamazlık edemeyiz bittabi. ulan kimbilir nerelerde neler yaşadınız da yazdınız bu şarkıyı ipneler?! gerçi ben biliyorum da, yazmayacağım buraya sebebini berisini.
led zeppelin'in bana ninni gibi gelen şarkısıdır. uyumadan önce 1 doz almazsam rahat uyuyamam.
eğer bu şarkıyı bir kolu çalışmayan kulaklıkta/ hoparlörde dinleyecekseniz, dinlemeyin. bokuma döner şarkı.
günün sessizliğe gömüldüğü saatlerinde hotel california ile kombo yaparak kişinin ağzına sıçabilecek, üzerine bir de too much love will kill you sosu eklenirse otopsi sonuçlarına göre neden öldüğünüzü dahi anlamalarına fırsat vermeden sizi yaşayan bir ölüye çevirecek şarkıdır. sonunda bir de one of these day çalınırsa cenazenizi de kaldırıvermiş olursunuz, şukela.

(bkz: ben ölmeye gidiyorum)
dinlemeden ölünmemesi gereken şarkılardan. dinlendiğinde zaten ölme hissi bırakacaktır.
kapat gözlerini ve dinle.
gelmiş geçmiş tartışmasız en iyi müzik eseri.

http://www.youtube.com/watch?v=w9TGj2jrJk8
eski ve saygıdeğer...
ard arda yaklaşık 38 kez dinlemenin sonucunda dahi kendini sevdiremeyen şarkı. Sırf "ben led zeppelin dinliyorum, çok coolum ya" ayaklarına dinlenilen şarkı.

Bir show must go on veya fade to black değildir.
(bkz: overrated)
ya buna yeeeaaa bu dünyaanın eeenn iyi şarkısııı adamlar yapmış yeeaa diyenlerde bir şey var ya bende.
Ard arda en az 39 . kez sans verilmesi gereken şaheser.
Duygu diyorum, müzik ruhu diyorum, solo diyorum şarkı finali diyorum!
solosu jeff beck'in hediye ettiği 1959 Fender Telecaster ile çalınmıştır.
şimdiye kadar dinlediğiniz şarkılar için harcadığınız zamana acıyacağınız, mükemmel ötesi bir şarkı.
led zeppelin'in en az sevdiğim şarkılarındandır bu kadar popüler olmasının nedeni backmasking iddialarıdır şüphesiz öbür türlü led zeppelin'in onca aşmış şarkısı dururken öne çıkan şarkısının bu olmasına anlam veremiyorum. kısaca güzeldir ama diğerleri daha güzeldir.
Solosu tek başına yeter.
bu şarkıda bile subliminal mesaj* aradılar. bu insanlar harbiden işsiz.
Tersten çalınca değişik mesajlar veren şarkı,bazı basit programlar aracılığıyla bunu kendiniz de yapabilirsiniz bu programlara örnek olarak:

(bkz: goldwave)
Vasatın altında sözleri ile itici gelen vasat grubun vasat şarkısı.
hissettirdiği seyler bu dünyadan değil.
and she's buying le'stairway to heaven.

dalga geçmek istemiyordum aslında ama aklıma geldikçe beynimin sikildiği bu şarkıyı aynı hisle dinleyen insanlar belki ıccık gülerler diye yazdım. beynimizi siktirmeyelim. ya da siktirelim la, başka neye sahibiz.
apocalyptica nın sadece melodisini mükemmel müziğiyle önümüze sunduğu led zeppelinin efsanevi türden parçasıdır.