bugün

öğrenci olduğunu kanıtlayanlara 6.99tl'den hizmet veren müzik şirketi.
sheerıd aracılığı ile transkript veya öğrenci belgenizi yükleyerek öğrenci olduğunuzu doğrulayabilirsiniz.
ilgili link https://www.spotify.com/tr/student/
Bana yaşlandığımı hissettiren uygulama. Lise 1deyken ilk mp3umu aldigim gunu hatirliyorum. Bir bayramın 2.günü cebimde bayram harçliklarimla teknosanın yolunu tutmuştum. Gidip kendime philipsin o gri renkli kücük mp3lerinden almistim. Bilen bilir onlari, sadece işlevseldir. Gereginden fazlası yoktur müzik atarsın ve dinlersin. Kolay kolay da bozulmazdı bu cihazlar.Keza beni liseden mezun etmisti. Bozulunca aynı cihazin 5 yıl sonraki analogunu almıştım. O da kücük Philips Go Gearlardandı. Şuanda da zaten o mp3ten muzik dinlemekteyim. Bu arkadaş benimle tıp fakultesini beraber bitirdi, sevincime hüznüme her bi bokuma şahit oldu. Ama şu sıralar spotify uygulamasina karşı ayakta kalabilmek icin direnmekte. Öyle arada sırada muzik dinleyen biri de degilim. Her gün her an kulagimda kulaklık vardır. Mp3 playerıma yaklasik 10 yildir her ay duzenli olarak muzik atarim yenilerim. Ama son zamanlarda insanların hep telefondan muzik dinlediklerini ve mp3ümü gorunce garipsediklerini seziyorum. Bizim Go Gearlar daha ne kadar dayanirlar bilemem. Gittiği yere kadar artık. Spotifydaki parça kategorizasyonunun, calma listesi olusturmanin ve ekstra onlarca şey yapabilmenin getirdigi caziplik karşısında ne kadar gidebilirse. Eski kafayla yenilere bok atma amacında degilim ama bu degisime tanıklık etmek beni huzunlendirdi dostlar ozet olarak.Diyeceksiniz ki ne var bunda dalyarak eskiden de walkmanlar vardı. Siz de haklısınız hacı napayım bu konuda biraz fragilim.Neyse artık yatsam iyi olacak. Sevgili Go Gearımla Birsenden bir iki parça daha dinleyip yatayım madem.
Tebrik edilesi uygulama.
Youtube'un saçma sapan reklamlarından ve garip mixlerinden kurtaran program. ayrıca haftalık keşif listeleriyle şov yapan müzik programı. kim, neye göre hazırlıyorsa bu listeleri seviyorum lan sizi.
Lime wire, ares galaxy derken yillardir playlist olayina alistigim icin tam onlar bitince buldugum uygulama 4 yildir da para veriyorum. Hakediyor mu evet hakediyor cunku muzikleri indirebiliyoruz.
Bilmiyorum kullanan yazar arkadaslardada oluyormu bazen açılmayan kilitlenen yavaşlayan ve illallah dedirten uygulama.
Benim aklımın almadığı uygulamalardan birisi daha.

Kullanan bir çok kişi ios kullanıcısı. Nedeni ise herkesin iPhone a mp3 atmayı becerememesi. Para verip kullananlar en çok "offline mod" diye bir şeyden bahsediyor! Çok güzel bir şeymiş. Dedim ne işe yarıyor?
Dediler internet yokken de müzik dinleyebiliyorsun?! Wtf? Benim telefonum da da müzikler var ve az buz da değil, 1000 e yakın. bende onları internetsiz olarak da dinleyebiliyorum?
Ayrıca istediğim çalmaya istediğim şarkıdan başlayabiliyorum. Telefonumun kendi müzik çaları var, kendisi mix de yapıyor bana. Ve en önemlisi de ney, söyleyeyim mi size?
Şarkı değiştirmek için para ödemiyorum! Evet. Istediğim zaman istediğim kadar şarkı atlayabiliyorum! Arka planda da çalıyor benim müzik çalarım, benden ayrıca para mata da istemiyor.

Kapitalizm böyle bir şey işte. Müziğin aynısı youtube da var, aynısı yahu aynısı vallahi aynı. Ama sen bedava dinlemek yerine para ödüyorsun. Şöyle düşünün, yolda bir elma ağacı var, kırmızı kırmızı elmaları var, gidip alıp yemek ücretsiz. altında da tezgah açmış bir adam elma satıyor, ve siz gidip uzanıp elinizle toplamak yerine, elmayı satın alıyorsunuz.

Asla anlayamayacağım.

Edit: eksileyenler bu beceriksiz tayfadan herhalde.
Telefonun hafızasında 1000 müzik taşımak istemeyen, ayrıca istediği her müziğe her an her yerde ulaşma lüksünü seven insanın kullandığı programdır. Bunun bedeli aylık 10 liraysa, ben razıyım veriyorum arkadaş. Yanına da shazam kurdum, dadından yinmiyor valla.

Hem telefonumda hem tabletimde kurulu. Bak 2000 şarkıdan kurtuldum dikkat et. *
Hep muzik calar insani olmusumdur ama su spotify in premium uyeligini aldigimdan beri neden insanlarin telefonlarindan muzik dinledigini idrak ettim.
He belki telefonlarina 1000 tane sarki indirip onlari dinliyorlardir bilemem. Eheh.
Aradigin sarkiya ulasmani ciddi kolaylastiran, dinlediklerine benzer onerdigi muzikler de genelde iyi cikan iyi bir uygulama. Hem de cokucuz.
aylık on küsür lira veren arkadaşlara pek akıl sır erdiremiyorum.
ben sürekli üç aylık premium 1 lira kampanyasını kovalıyor, her seferinde başka bir üyelikle satın alıyorum.
boşta kalan zamanlarda turkcell fizzy 1 aylık ücretsiz premiumu kullanıyorum.
o da yoksa telefona atıp da dinliyorum anasını satayım.
ya siz her ay on-on beş lira verenler olarak kerizsiniz; ya da ben küçük hesapların adamıyım. bilemiyorum.
10 liranın peşinde koşan, günde 1 paket sigara içen ölücü tayfasının kullanamaması gereken harika uygulama.

ölsek bu ölücülerin olduğu yere gömmeyin bizi nolur.
bir spotify premium kullanıcısı olarak kullanma sebebim, ''telefonuma müzik atmayı bilmemem değil'' haftalık keşif özelliği. istediği şarkıdan dinlemeye başladığından bahsetmiş. evet biz de istediğimiz şarkıdan dinlemeye başlayabiliyoruz. bir de istediğin şarkıyı anında ulaşabilme kolaylığı var. ve en önemlisi ne biliyor musunuz? spotify premium şarkı atlamak için para falan istemiyor, üstelik arka planda da çalabiliyor.

elma ağacından örnek veren sayın yazar şöyle düşün, o iki elma ağacı da senin ve geçimini elma satarak kazanıyorsun, birisi senden almak yerine senin olan ağaçtan toplamayı tercih etti. gönlün razı olur mu? ''helal olsun çalsın'' der misin? eğer emeğimi çalanlara ''helal olsun'' derim dersen ben bir şey demiyorum.
Mesele beceriksizlik bilmemne degil. Biz ipoda muzik atan insanlardik oyle 2-3 yillik "ios" kullanicisi degiliz yani ben 10-15 sene oncesinden bahsediyorum.
Ayrica bir spotifyi 4 yerde kullanabiliyorsun sanirim yani pc de tablette baska pc de falan. Muziklerin aynisi youtube da yok buna bizzat eminim. Bizim de mixlerimiz var program bir algoritmaya gore 1 gunluk 1 haftalik 1 aylik hatta 1 yillik mixler bile yapiyor. Candir o can.
Akıllı telefon kullanıpta 10 küsür lira vermekten kaçınıp 3 ayda bir üyelik değiştirip aklı sıra şark kurnazlığı yapan küçük hesap adamlarının kullanmaması gereken uygulama.
Sanki şarkı önerme olayı yeterince hızlı öğrenmiyor gibi ama yine de iyi. Bi de bana arada fince şarkılar öneriyor, yetkililere sesleniyorum "Neden amk?".
Bir tubidy olamaz .
sırf 10tl vermemek için kırk takla atan comarlara inat zevkine alıp kullanamadığım ese dosta üyelik açtığım uygulamadir. bitmedi kafa sitmeniz.
Spotify ve diğer çevrimiçi müzik uygulamalarının olayı düşündüğünden daha fazla. Onlardan birinden aldığın üyelik sayesinde telefonuna hiçbir müziği indirmek (ve benim gibi müzik etiketi delisiysen etiketlemek) zorunda kalmadan, çok yüksek bir kalitede dinleyebiliyorsun. Eğer aynı kalitede müziği indirmeye kalkarsan (320kbps kalitesinde) tanesi 10mb a tekabül ediyor ve bahsettiğin 1000müzik için 9gblik bir yer açman gerekiyor. Bu yüzden insanlar çevrimiçi müzik programlarını kullanıyor.
Kullanıcısını tanıyan dijital müzik platformu. Şu tanım, tercih edilmesine yeter de artar. *
Gününün ortalama 8 saati müzik dinleyerek geçen bir insan olarak öncelikle belirtmeliyim ki, spotify i Premium kullanmak, hayatımda yaptığım en kârlı, en verimli alışverişlerden biri. Bu kadar uzun teşriki mesai harcadığım bir alanda önceliğim salt ödediğim para olmuyor haliyle. Fiyat/performans oluyor.

spotify’ın ücretsiz ve Premium üyelikleri bulunur. Ücretsiz platformda bir nevi demo test edersiniz. Müzikleri kendi grup başlıkları altında görürsünüz, platformun teknik özelliklerini tanırsınız. Sonra Premium edinmeye karar verip gelişmiş özelliklere de vakıf olursunuz. Bu Premium un ilk üç ayı da ücretsiz denecek kadar komik bir paraya satın alınır. * Kampanya dönemine göre ilk üç tamamen ücretsiz de olabilir. Böylelikle o çok korktuğunuz paraları ödemeden 3 ay, - ki bence bir uygulamayı tanımak için oldukça bonkör bir süredir bu- tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Tüm bu denemeleri yaptıktan sonra Premium ile devam etmeyi tercih eden kullanıcıların tercih etme sebeplerini madde madde sıralayalım. *
• En şahane özelliği “Haftalık keşif”. Nedir? Size dinlemeyi tercih ettiğiniz müzikleri analiz ederek, sevebileceğinize kanaat getirdiği şarkılardan oluşturduğu bir listeyi her hafta önermesi. Tarzınıza yakın yeni şarkılar öğrenmek için daha güzel bir yol olabilir mi? Seni tanıyorum diyor uygulama. Daha ne desin dijital bir şey?
• Şarkılar telefonunuzun hafızasına dokunmuyor. Bunu açıklamaya gerek yok sanıyorum.
• Kimsenin emeğini çalmıyorsunuz. Kapitalizm falan filan diye spotify i eleştiren sevgili insanlara hatırlatalım, spotify kullanırken hırsız değilsiniz. Kaliteli müziği, icraa edenin hakkını da vererek dinliyorsunuz. Youtube lovers ise reklam izliyor.
• Metro vs. çevrimdışı kalmak durumunda olduğunuz zamanlar için telefonunuza içerik indirebiliyorsunuz. Veri kullanım kotanız dolduğunda da kurtarıcı olur bu çevrimdışı dinlenebilir listeler.
• Günlük, aylık mix ler de ayrıca sizi tanır. Farklı zamanlardaki farklı müzik dinleme tavrınıza göre değişik listeler önerir. Bunlara ilave bir de türler, ruh halleri, ülkelerin popüler şarkı listeleri gibi bir sürü farklı listesi vardır. Ne dinleyeceğim bilemiyorum diyenlere, modlarına göre şarkılar listelenmiştir. Çalışırken dinlemek için, uykuya dalarken dinlemek için, yaz şarkıları, spora giderken vs. bunları sizin için hazırlamış spotify.
• Benim için çok ciddi bir artısı da birilerini takip edebiliyor olmak. Çok sevdiğiniz bir müzisyen sosyal medya profilinden 100 şarkılık bir playlistini paylaşıyor mesela. Tek tek şarkı yazmıyor, bir spotify linki ile onun dinlediği müziklere ulaşabiliyorsunuz.
• Gittiğim bir mekanda hep ve her zaman harika müzikler çalıyor, işletmecisinden playlisti paylaşmasını rica ediyorum, spotify kullanıyoruz dedi, müziklerinden sorumlu kişinin hesabını takibe alınca o müziklerin hepsine aynı anda ulaşmış oldum. Mekanlar kendi adlarıyla playlist paylkaştığında kimseye sormadan o hesabı takip ettiğinde şarkılara ulaşıyorsun. Tek tek soundhound ile dinletip de bulmaya çalışmaktan çok daha kolayca.
• Adamlar fiyat arttıracağında, kampanyanın sonuna gelindiğinde, herhangi bir bildirim yapacağında seni adam yerine koyup gayet samimi bir üslupla sana mail atıyorlar. Bir kere daha söylüyorum; seni tanıyorlar, adam yerine koyuyorlar. Bizim ülkemizde bunlar çok kıymetli şeyler. O bahsedilen paralardan çok daha kıymetli şeyler.
• Birden fazla cihazda mis gibi kullanılıyor. Ofis bilgisayarında, telefonda, tablette ve de daha küçük ebatlarda olduğu için sporda yürüyüşte vs tercih ettiğim diğer telefonda olmak üzere 4 cihazda kullanıyorum. Çok memnunum.
• Kampanya yapıyor. Evet kampanyaları gayet bonkör. Üye oluyorsunuz 3 ay bedava. Arkasından GSM operatörünüzle olan anlaşmadan faydalanıyorsunuz. O biterse bankanızın kampanyası oluyor. Bunlarla hep o çok fazla bulduğunuz 14 TL nin yarısına 7 TL ye Premium kullanabiliyorsunuz. Olmadı, artık öğrenci paketi var spotify’ın. Öğrenciler de herhangi başka bir platformun indirim koduna falan ihtiyaç duymadan direk spotify’dan 7 TL ye Premium üyelik alabiliyor. Hala pahalı geliyorsa aile Premium hesabı var ki; 6 kişi 21 TL ye alınıyor. Kişi başı 3,5 TL. fiyatla ilgili hala derdi olanlara bu açıklamaların hepsini okudularsa geçmiş olsun demek isterim.
• müzik dinlemek için saatlerini feda etmiş, televizyonun yanına koyduğu teyp ile mtv de doğru şarkının çıkmasını beklemiş, dinlenmeyen arif susam kasetlerinin üzerine pearl jam şarkılarını kaydetmiş, aile üyelerini odadan uzak tutmak için takla atmış neslim, aynı zamanda limewire’dan bir şarkı bulmak indirmek için, o şarkıyı mp3 player’a atmak için saatlerini harcamış nesil mi beceriksiz? Kusura bakılmasın, müzik dinlemek için bu yolları geçen insan beceriksiz, tembel falan olamaz. Spotify'ı tercih ediyorsa bu sıkıntıları zamanında yaşadığı içidir. Kaliteli müziği zahmetsizce dinlemek için, kendisini tanıyan, adam yerine koyan bir programa sadece kendisine kazandırdığı onca zaman için bile bu para verilir.
tekrar edeyim ki; hayatımda yaptığım en verimli alışveriştir.

not: spotify ile beraber yazıldı.
eddie: im-la tabi.
şuan 0.99 TL 17 Hazirana kadar.
iş bu entry mi görmüş olacaklar ki (#36718482) 3 aylığına 0.99 kuruş a "kampanya" yapmışlar.

Bedava verseniz gene de benden her yerde olan müzikleri dinlemem için 1 kuruş alamazsınız.
olayın her yerde olan müziklere verilen para olmadığını tek cümleyle açıklayalım.
her yerde olan müziklere, her yerdeki müzik kalitesinin 3 katını veren uygulama olarak bakalım.
Ücretsiz yararlandigim muzik servisidir. Is gorur.
Çok güzel.
Her istediğiniz şarkıyı bulamayacağınız bir uygulama, para vererek rezil olma durumudur spotify.