bugün

her sözlük yazarının bazı zamanlarda başına gelen durum.

mesela uzun zaman üzerinde düşünülen ve sözlüğe aktarılan bir entrynin beklenen hiti almaması. siz düşünür yazarsınız, başlığın tutulacağından eminsinizdir; ama sizden başka en fazla iki kişi daha entry girer.

işte sözlükte yazarın göt olduğu anlardan biridir bu.
belki söyleyecek sözleri yoktur da ondan göt pozisyonu yaratmışlardır.
türk dili ve edebiyatı okuyan bir yazar olarak bir entry'nin dil bilgisi hatası yüzünden düzeltilme isteği gönderilmesi ve bunu görünce o an hissedilen durumdur.

(bkz: ben bugün bunu yaşadım)
benim hep olduğum an. e an en kısa zaman birimi değil mi? hep oluyorsam nasıl an oluyor?
bak yine göt oldum.
entrysinde imla hatası yapan birine ayar olsun hatta hayvanlık olsun diye bakınız verip, ondan gelen "baba haklısın yanlış yazmışım" mesajıyla düşülen durumdur.
pusuda bekleyen yazarların sık sık başına gelen durum. acıyorum lan vallaha. deniz feneri' nden yardım istiycem sizin için.

afgjhjhşkjsfdjgkgk
klavyede hızlı yazayım derken, parmaklar nasıl karışıyorsa, yarım cümle entry girildiği anlardır. tek yumurta ikizi entryler girildiği de olur. en beteri yanlış başlığa entry girmektir.
üniversite 1'e yeni geçmişim. sakal falan bırakıyorum, saçlar da yandan bakıldığında brad pitt, yanımdaki izbandutlarla beraber asistanın odasına gidiyorum. izbandut diyorum çünkü makina mühendisliği okuyorum. adamlar ama herbiden de izbandut. başka bir bölüm okuyamazlar o derece...

tamam, kısa keseceğim. zaten moralim bozuk o sıra. sınıfta yanlızca bir kız var o da asistanın odada. yok ulan, odada dediysek ders seçiyor başka bir şey yapmıyor. sıçtırmayın bi taraflarınıza. bacım o benim. neyse, arkadaşlara siz bekleyin diyorum. içeri gireceğim. hızlıca açıyorum kapıyı. dedim ya brad pitt, o kırmızımsı ceket bile var, o derece.

hızlıca açıyorum kapıyı. "ders kaydı" diyorum, gülmüyorum ama hea. bacım da içerde.

sonra cevap geliyor. "peki kapıyı kapat bakalım" diyor kalın bir ses.

tam kapatacağım, arkamı dönüyorum gene o ses devam ediyor kalınlaşarak.

"dışardan kapa ama!!"

yıllar geçiyor, ne zaman bir kapı görsem bu anı hatırlarım. hatta babam bile der "kapa lan kapıyı, kapısız yerde mi doğdun!" diye.

alıştım artık, dövüş klübü falan hikaye oldu. babam ve oğlum olduk burda. bacım da bizi izliyor...
joker da: abla ben bir şarkı dinledim dur bak sana da dinletiyim mi, şimdi adam bunu annesi için bestelemiş tamam mı...**
hasta ruhlu abla: annesi için bestelediyse annesi dinlesin...
joker da: sen beni got ettin allah da seni got etsin abla
çaylaksınız yazısını gördüğü andır.
Hem ayarın babasını yemiştir hem g.t olmuştur. Ötesi yoktur.
güncel Önemli Başlıklar