bugün

10.676 tane gerçektir. lakin bunların hepsi yazar değil, entry de olabilir.
(bkz: fake ulan fake)
'silik' başlığı altına entry girdiğinizde dahil olacağınız gruptur. **
"uludağ sözlük'te 5 bin yazar çaylak, 10 bin yazar silik yapıldı." şeklinde devam edebilecek cümle.
sözlükte yazar olabilme hakkını türlü yollardan yitirmiş veya bu hakkından vazgeçmiş 10 bin kişi olduğu gerçeğidir.

yazar olmaya yeltenenler nasıl ki önceden bir takım şartlara uymaya yemin ediyor, söz veriyorsa sözlükte yazarlık yaptığı süre içerisinde sözünde durmalı, belirlenen kırmızı çizgiyi aşmamalıdır.
aşıyorsa da silinmesi normaldir, bunu sorgulamak da bütünüyle anlamsız ve gereksizdir.
(bkz: sildiklerimiz sileceklerimizin teminatıdır)
(bkz: durmak yok yola devam)

(bkz: bacağına sıkan kovboy)
eğer bunlar silinen yazar sayısıysa ve eğer bu yazarlar uyarılmalarına rağmen hatalarına devam etmişlerse sadece gereği yapılmış diye düşünülen olay.
ucan yazarin ardindan helva verilmesi temalı çalışmaların yönetime kabul ettirilememesinin altında yatan gerçek nedendir bu. toplu sünnet gibi toplu helva dağıtımı yapılsa bile yetmez bu sayıya. ama bilindiği gibi;

dostum on bin kişi yok demişsin ama bunların 9648 tanesi we have to go back şarkısı eşliğinde sözlük semalarında...
bi an irkilmemizi ve ''aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor'' dizelerinin aklımıza gelmesini sağlayan gerçek.
on bin yazar var ama online sayısı gün içinde ortalama 250dir. bu da ayrı bir gerçektir.
on bin yazarın silik olması, on bin tane canlı kanlı bireyin silik olduğunu göstermediğinden dolayı, pek şaşırmamak gerekir. on bin yazar aslında tek bir kişi bile olabilir mesela. yuuh ne dedim lan ben.
sözlük formatı gerçeğini kavrayamamış olanların oluşturduğu gerçektir.
dokuz bin kadarı sazan avcısı olan yazarların silik olması durumuyla istatistiklere baktığımızda bizi şok eden durumdur.
an itibariyle 12478 e ulaşmış olan istatistiktir.