bugün

(bkz: sozlukpad/@dopdop)*
benim de dikkatimi çeken durum. yani sözlük hızlansa ilk önce daha iyi olur. bir de abuk subuk yazı yazanlar var. daha format nedir bilmiyorlar. bir o kadar da imla hatası. bir de bu yazarları göklere çıkarmışlar. lütfen ilk önce bunlarla ilgilenilsin.

(bkz: gelecek de bir gün gelecek)
gereksizliği yazardan yazara değişebilir. muhakkak, gereksiz gibi görünen özellikleri kullanan yazarlar vardır. zaten insanları memnun etmek çok zor bir zanaat. şimdi yazarların kendi sayfaları olmasa, birkaç yazar başka yerde görür "uludag sözlük'te niye yok, biz de isteriz" diye bas bas bağırır.

(bkz: fazla buton göz çıkarmaz)
(bkz: anlasilmamis entryleri olmayan yazar) *
bir web sayfamın olması, sözlük e girmek istediğim ama o an giremediğim entry ve başlıkları not ettiğim pad özelliğinin olması alkışlanası olaylardır.

bunların gereksiz olduğunu savunan bir görüş olsa olsa, daha yeni özellikler eklensin diye zall ı gaza getirmeye yöneliktir. yeni özellikler eklenecekse evet ben de bunları gereksiz buluyorum.
(bkz: gülerim ben buna) *
bir başlık ancak böyle güzel ve yerinde olur, bir başlık ancak bu şekilde uludag sozluğun işgüzar yöneticilerinin yüzünde patlar. şırrrank diye sesi ta burdan duyuldu beaa.
"o değilde bir türkçe vardı ona ne oldu?" sorusu aklımın ucundan teğet geçiyor bu başlığı gördükçe.
(bkz: mega gereksiz)
bu özelliklerin eklenmesi için teknik ekip tarafından bütün işler bir kenara bırakılıp gece gündüz uğraşılmıyor kanımca, küçük ve basit özellikler beş dakikada "bu da bulunsun zararı olmaz" düşüncesiyle ekleniyor. yani bu özellikler ciddi işlerle ugraşılmasına engel teşkil etmiyor. ha ama daha ciddi sorunlarla uğraşılıyor mu orasını bilmiyorum sadece bu özelliklerin bir engel teşkil ettiğini düşünmüyorum.
(bkz: sübjektif entry)
(bkz: giristeki resimler)
belediyelerin bulunduğu yerin temel ihtiyaçlarını gidermeden park bahçe işine girmesini hatırlatan durum.
(bkz: makyaj)