bugün

orta dereceli telefonlari odun gibi. bir general mobile discovery degil.
Z1 gibi aşık olunası modelleri de bulunan, sola gibi insanı hem mecaz hem de gerçek anlamda kanser eden modelleri de bulunan seri.
alınası cep telefon marka ve modellerindendir. xperia serisi kadar hoş ve kaliteli bir telefon serisi bulamazsınız.
aralık ayında Z ve SP modellerine Android 4.3 güncelleştirmesi vadeden, fakat henüz hiç bir hareketlilik bulunmayan markadır.
z1 modeline sahip olduğum on numara beş yıldız olan telefondur. Z2 çıktı mertlik bozuldu tabi.
Android tabanlı telefonlar arasında en iyisi olanlardır. Eğer androide geçersem bir gün sonyden başkasını almam.
gram kasmayan tek android telefon serisi. açık ve net.
insanlar tutturmuş androidde samsung en iyisidir diye, sırf bu yüzden orta düzeyde özelliksiz bir samsung'a para bayılıyorlar. neden ha neden? neden sony değil? hesaplı alacaksan sony al, rahat et. alıp paraya sıkışınca satacaksan zaten samsung note serisi veya apple iphone'dan şaşma. güncellemesi daha erken gelince ne oluyor yani?
Ekranın kenarları sararan telefonum. Neden diye merak etmiyor değilim ama üşendiğim servise de göndermiyorum.
Türkiye’den çekiliyormuş.

http://www.haberturk.com/...cekiliyor-2035747-ekonomi
Keşke çekilmeseydi. 3 ayda bir telefon çıkaran samsung'a, çin malı telefonlara ve pahalı apple'a kaldı ortalık. Telefonumu değiştirecektim vazgeçtim.
Telefonumun ömrünün tükendiğini hissediyorum. Bunun yanında ne hikmetse sonyden başka telefon beğenemiyorum.

Ama gel gelelim sony akıllı telefon sektöründe türkiyeden çekildi ve meydan skindirik Çin markaları ile iPhone'a kaldı.

Şu anda xperia xz premium kullanıyorum. Acaba Son xperia neymiş, fiyatı ne olmuş diye merak ederek bir Google araması yaptım ve yurtdışından vergiler hariç 21bin küsüre xperia pro alabileceğimi öğrendim.

Evet şu anda derin duygular içersindeyim.

Abi villa istemiyorum, spor araba yada uzay yolculuğu istemiyorum. Sadece bir telefon. Bunun gibi küçük teknolojik, dünyada çocukların bile kolaylıkla ulaşabildiği şeyler yada müzik aletleri de aynı şekilde. Bu nedir abi.
Yakında sadece yemek Yiyebileceğiz galiba. O da karbonhidrat olacakmış gibime geliyor.
bu kafayla devam ederse Vaio gibi tarihe karışacak olan sony'nin mobil departmanı.

Türkiye'ye getirdikleri son telefonu (xz1) kullanan biriyim. Bir sonraki telefonumun da sony olması için yurt dışından getirip kaçak göçek kullanmayı bile göze almıştım ki telefonlarına yalnızca 2 yıl güncelleme vereceklerini öğrenip vazgeçtim. Şimdiki telefonuma da sadece 1 güncelleme verip piç gibi ortada bırakmışlardı. Hatta onu da beceremedikleri için hala telefonu kutusundan çıktığı sürümde kullanıyorum. Xiaomi nin düşük seviye redmi serisi bile 2 Ana güncelleme alıyor el insaf.