bugün

Rammstein, Manowar, Megadeth, Anthrax gibi, geleceklerine insanın inanasının gelmediği festival. ayrıca hayko cepkin ve manga da var.
1980′li yıllarda underground piyasalardan çıkarak, milyonlarca kopya albüm satmayı başaran kitleleri peşlerinden sürükleyen, ana ligde yarışan gruplar arasına girebilen bu metal müzik devleri bugüne dek aynı sahneyi paylaşmamıştı.

METALLICA
RAMMSTEIN
HEAVEN & HELL
MANOWAR
SLAYER
MEGADETH
ANTHRAX
ALICE IN CHAINS
STONE SOUR
MASTODON
VOLBEAT
HAYKO CEPKiN
maNga
FOMA

bilet fiyatları 259 TL biletix' te
(bkz: sonisphere festival 2010 istanbul)
türkiye'de şimdiye kadar verilecek en büyük konserdir.
biletix de mekan ve fiyatlar belli olmuş.

http://www.biletix.com/static.htm?page=sp47
220 liraya numarali kombinemi aldigim organizasyon. adamlar metalika rammstein vs vs getiriyolar ve 3. gün daha belli degil var mi ötesi!
1. kategori biletler tükenmiştir.
sahne ortası biletimi alarak katılacağım biletleri hızla tükenen organizasyon. 420 bayılıp sahne önü alamadım sözlük. Çok üzgünüm.

böyle giderse iki haftaya bilet falan kalmaz acele edin.
Bursa'dan katılacakların birleşip otobüs tutup konaklamayı beraber ayarlamaya davet ettiğim festival.
james dio' yu dünya gözüyle görmek için gidilesi konserdir. gitmeyen ajdar olsundur.
günlük bilet çıkarmayarak ergen kitleyi kaybeden festival.

çabuk ulan ibneler, çabuk çıksın şu günlük bilet. çıkmazsa kombine biletleri keserim, çocuk falan yok bende. ama sevişsen olur diyorlar arada. bağırıyorlar bir de, niye onu da bilmiyorum.
günlük programların açıklanmasının dört gözle beklenildiği festivaldir.
gidilmesi gereken bir konser.
(bkz: liseli olaya lanet okurum)
alice in chains performansını izleme isteği uyandıran bir yandan da daha önce aklınız nerdeydi dedirttiren festivaldir. bazı grupların dublör kullanacağından şüphelenmekteyim*
hepsini anladıkta manga ne ayak lan deyu sordurtan ömürlük organizasyon.
manganın ayrıldığı festival. çıkarılmadı yada hala var değil. zaten ne işin var senin ulan dayak mı yemek istiyorsun till'den.

(bkz: manga nın du hast ı söylemesi)
dünya'nın en büyük gezici festivali. 2009 yılında ilk çalışmalarına başladı, muhtemelen çok kısa bir sürede dünya'nın en büyük müzik organizasyonu olacak, çocuklarımız bu festivali, bizim aynı woodstock'u sorduğumuz gibi soracak bize. fakat yine de, anlam olarak asla bir woodstock olamayacak büyüklük ve ziyafet olarak o seviyeye gelse de. çünkü woodstock'daki insanlar dünya'yı değiştirmeyi istiyorlardı, biz ise sadece eğlenmek istiyoruz.
bugün itibari ile kombine biletleri tükenmiş olan festival.
günlük bilet satışları gün itibari ile başlamış festivaldir.
muhteşemler muhteşemi bir olaydır.

yüreğim burulup yamuluyor ve gidemeyeceğim için kendimi dövmek istiyorum. böyle bir şey olacağını bilseydim ilkokul 1. sınıftan itibaren kafamı kaldırmadan ders çalışır ve türkiye'nin en genç profesörü ünvanını alıp bu organizasyona giderdim ama şimdi sınavlara çalışmam lazım...
bekle geliyorum dediğim festivaldir. hem de sahne önü.*
2011 versiyonunda Maiden ve Motörhead'in gelme ihtimali olan festival. Bu sene içinse Alice Cooper adı geçiyor artı olaraktan.
türkiye'nin şimdiye kadar görmüş olduğu en büyük konser olacak ve rock'n coke'a olan rağbetin iyiden iyiye düşmesini sağlayacaktır.

-spoiler-

cobain ölmeyeydi, sonisphere'e nirvana da katileydi, haziranda istanbul'a geleydi.. burada böyle dureydim, açeydim böyle golleemi...

-spoiler-
gönül isterdi yüksek sadakat veya gece yolcuları olsun, ama mangayla idare edicez artık dediğim festival.
şu cümleyi dışarda kur , yeminle adamın ağzını burnunu dağıtırlar.
şaka maka artık gün saydığımız festival. olur da belki çalmazlar diye peçeteye "master of puppets" yazıp james babaya uzatmak istiyorum.
3. gün varken gerisine gerek olmayan festival. Neymiş Rammstein, Hayko mayko üfürükten şeyler. Metallica, BLACK SABBATH(Metalin ilki, baba insanlar)(Yeni adlarıyla Heaven&Hell), Megadeth, Slayer. Var mı başka söze hacet?