bugün

(bkz: bunu yapan turktur dedirten olaylar)
kendisine olmayan saygısını geçtim çevresindeki dakikalarını orada harcamış insanlara da zerre saygı duymayan insandır, pişkindir, birşey söylediğinizde utanmadan kavga çıkartır.
toplumda bu işi yapan insanlara kaynakçı denildiği de görülmüştür. okul kantinlerinde, bilet gişelerinde, bankada ödeme yapacakken vb. her yerde karşınıza çıkabilirler..
pardon! müsade eder misiniz! bir şey sorup çıkacağım! işim yok! diyerek öne geçen işini yaparak insanların sinirli bakışları arasında ortamı terk eden kişidir. o bakışlardan rahatsız olmak yerine işini halletmiş olmanın verdiği gururu taşırlar. bu da genellikle banka ve hastanelerde yaşanmaktadır.
uyanık geçinmeye çalışan ama insanların hakkına tecavüz ederken geride kalanların ana avrak sövmelerini kabullenen hıyarlardır.
ortalığı hunharca karıştırmaya meyilli bir bireydir bu. adam elektrik idaresiydi, telekom'uydu, igdaş'ıydı, bilumum ortamda ambiyansta bu fiiliyatı gerçekleştirdikten çok değil 30 saniye sonra ortalık karışır, mutlaka arbede çıkar. ben demiyorum bunu istatistikler diyor. bilim diyor.
italya ve türkiye'de çok yaygın olan durumdur.
pardon pardon... diyerek öne doğru insanların şaşkın bakışları arasında öne doğru ilermektedir.arkadan sesler yükselir.
-hopp hoppp nereye böyle iki saattir sıradayız.arkaya geçin lütfen.
+ya afedersiniz ben öndeydim birşey almaya gittim de.epeydir yokum isterseniz burdakilere sorun. * *
sıranın ön tarafında tanıdığını göre insandır. görünce kafasını çevirdiği kişi sıranın ön taraflarında belirince dünyanın en iyi insanı gibi görünür kişiye. fotokopi kuyruklarında sıraya girmeden önce ön saflardaki kankaları gözler aramalıdır.
kendini zeki,çevik ve ahlaklı zanneden insan modelidir.gözler dört açılmaz ise kendinizi en arkada bulmanıza sebep olabilecek kişidir.***
acelesi varsa alayışla karşılanması gereken insandır.
bunlar genelde bahane olarak da "ya kusura bakmıyorsunuz değilmi benim çok acil işim var da" yı kullanırlar. herhalde şöyle bir cevap beklerler buna karşı "yok canım buyrun geçin siz ben zaten hobi olarak bekliyorum kamp kurucam veznenin başına biraz sonra daha yıllarca burdayım ne de olsa benim acil işim olmadığı için".
kamu kurumlarının yemekhanesinde çokça bulunan insan tipi. genellikle acelesi olur bunların. acelesi olan insanın da özellikle yemekhaneden yiyeceği neden tutar bilinmez ama, hadi hayırlısı.
ağzının üstüne okkalı bi tokat yapıştırılası insandır.
tekmeleye tekmeleye sıranın en sonuna getirilesi kişi.
belki de sıra oldugunun farkında olmayan insandır. * *
ancak 'ağzı yüzü dağıtılasıcalar' sırasında başa geçebilirler.
boynuna kement atılıp yerine kadar sürüklenesi kişidir. bürsssssst.
dayaklıktır.
(bkz: hop arkadaşım sıra var)
sıranın başlarında bir arkadaşını görüp baba naber diyerek muhabbet açarlar ve sanki amaç kaynak değilde arkadaşla muhabbetmiş az sonra eski yerine geri dönücekmiş havası yaratmaya çalışan kaynakçı karakterli insanlardır.
Lise kantinidir. En onde bi tanidik gorup dalarlar.
endustri meslekte okuyup yanındaki yaverleriyle tesbih sallayarak milletin hakkına gecerler.
Empati becerisinden yoksun, yanındakini, etrafındakini anlamayan, tek başına yaşayıp ölecek olan kişidir. Neden insanlar kendi sorunlarını diğer insanlarınkinden büyük görüyor? Susuyoruz diye mi? Buna benzer her kişiyi gördüğümde bu yaşına kadar boşuna yaşamış hissi veriyor