bugün

eğer ev geçindiriyorsa çok zorlanacak kişidir.
saçmadır. ayda 700 lira kazanıp 1600-2000 liralık telefon almak cidden saçmalık. yani fazlasını kazanıyorsan git al eyvallahta 700 liranın 12 ay ayda 100-200 tlsini telefona bağlamakta neyin nesi ben çözemiyorum. 1500 liralık telefon var ama hat kontorlü ve içinde ayın 20 günü kontor yok. ne anlamı var şimdi bunun? kime neyin havasını yapıyoruz bir anlasam.
" heves etmiş almıştır." hoş görülesi kişidir.
son model telefonu olan öğrenci iyidir.
24 ay taksitle almıştır.
o kişi zevkine düşkün kişidir
en az 3 tane kredi kartı vardır. yaşı ilerlemeye başlamış, ödeyemeyeceği borçların altına girmiştir. Bir dakika ! bu benim.
telefonu 24 ay taksitle almış kişidir.
aile büyüklerinin sürekli laf sokacağı kişidir.
ne yazık ki ülkemizin yarısı böyledir.
muhtemelen türk geçliği tarafından '' at hırsızı '' olarak adlandırılıcak utanç heykelidir.
CARi ACIK SEBEBiDiR.
en kısa zamanda yarı fiyatına satıp zaten şu paraya aldım diyerek (yalan) kendini tatmin etmeye çalışacak,sattıktan sonrada bende şu telefondan vardı sattım diye hava yapacak olan kişidir.olur öyle şeyler.
çevresinde tepki gösterenlere telefonun hediye olduğunu söyleyecektir.

var böyle bir arkadaşım; 800 lira maaşı var ipone aldı, sorduğumda arkadaşımdan hediye dedi. 1 ay sonra samsung galaksy kullandı, onun da eniştesinden hediye olduğunu söyledi. şimdi o telefonu satıp ekranından tuttuğun zaman duvara atılan telefonlardan hediye gelecekmiş!
ekmeğinden sigarandan kesip alırsın .
(bkz: açlık ayfonu)
(bkz: umut sarıkaya)
ayranı yok içmeye paytonla gider sıçmaya işte o kişi bu kişidir.
Ya salaktır, yada miras kalmıştır. 700 lira alıp 2000 liralık telefonla dolaşmak akıl kârı değil çünkü.
özeniyodur birilerine, ayağını yorganına göre uzatmadığından dolayı çok yakında kıçı açıkta kalacaktır.
"bana lükslerimi verin ihtiyaçlarım olmadan da yaşarım." sözünü hatırlatmış kişidir.
vardır bir bildiği deyip saygı duymak gerekir.
(bkz: orijinal replika)
türkiye cumhuriyeti vatandaşıdır.
aptaldır. net.
Son model Iphone, galaxy kullansan ne olacak kullanmasan ne olacak?
Lan son 2 sene öncesine kadar 50 liralık telefon kullanıyordum, son 1.5 senedir arkadaş zoruyla aldığım (indirimliydi 480 liraya geldi) nokia telefonu kullanıyorum, gayet de memnunum.
not: asgari ücretli değil memurum.
geceleri zorunlu mesaiye kalıyordur, sabahın köründe kalkıp yeniden işe gidiyordur. muhtemelen patron veya ustabaşı baskısı altında ağır bir işte çalışıyordur. hayattaki tek zevki cumartesi akşamları arkadaşlarıyla okey oynamak ve pazar sabahı geç kalkmaktır. bunun dışındaki hayatı "uyumak-yemek-çalışmak" üçgeninde geçiyordur. monotonun şahı değil şahbazı olan bir hayat yaşayan bu asgari ücretlinin iyi bir telefon kullanmaya bile hakkı yoktur. bir 3310 neyine yetmiyordur. zarardır, ziyandır, zinhar haramdır.

ulan ayıp be ayıp. çevrenize bir bakın. en azından bir sabah saat 6.30 civarında dışarı çıkın ve servis bekleyen bu insanların dramını görün. amaçsız, beklentisiz, teslimiyet içerisinde bir hayat sürüyorlar. ve en acısı ömürlerinin önemli bir kısmı böyle geçecek. şimdi yaşar ustaya bağlamak istemiyorum ama nerede zengin, baba parası yiyen, başkalarının hayatına saygı duymayan burjuva piçi varsa hepsinin allah belasını versin. şimdi gidip mac book karşısında nutellanızı kaşıklayın, insanları keyfinizce aşağılayın ve tatmin olun.
geçinemediğinden bahsedecektir.
kim bilir kaç ay taksitle, kaç tl faizsiz krediyle almıştır. fakir piç.