bugün

rahmetli özal zamanında başlamıştık atlamaya. hoplaya zıplaya derede boğulacağız galiba.

üretmeden bi bok olamazsın. bunu böylece kazı beynine güzel kardeşim. işsizlik almış başını yürümüş, esnaf kan ağlıyor, ne bokun çağıymış bu, nasıl atlama bu? sığırlıkta çağ atlama dersen o fersah fersah mevcut hem de. ama bi bok üretmiyoruz, neyin çağ atlaması aq.
400 milyar dolarlik dis borc var. Bankalarin faiz mevduat orani almis basini gitmis. Gini katsayisi ortada vs vs. Anlatacam ama, hic bir sey anlamayacaginiz bildigim icin hic kendimi yormayacam. Sonuc: evet kardes ekonomi mukemmel, aynen boyle devam edin.
Çağ atlama demek abartı olur fakat yavaş yavaş ilerlemeler ve iyileşmeler var demek daha doğru karamsar olmamak gerek esasında türkiye gerek coğrafi konumu açısından gerek yeraltı zenginliklerinden, tarihi eserlerinden oldukça eski ve medeniyetin beşiği diyebileceğimiz bir ülke kendimizi uluslararası arenada ne kadar iyi tanıtıp iyi iliskiler kurabilirsek daha da iyiye gideceğinden eminim.
ters tarafa doğru atladı doğrudur.
tırtıl bey yaprak kemirmekten usanmış..
büyük oynuyor demek ki artık..

çok da şeapmamak lazım ya..

(bkz: tabi lan manyak mısın)
benim de bir arkadaşım londra'da ev geziyormuş vestel türk markası demiş adam da demiş ki vestel ne amk?

bu da böyle inandırıcı bir anımdır.
Dünyadaki ileri teknolojiye arge yatırımi en az yapan ülkeyiz ve yazar kardeşim beko demiş londradaki arkadaşına sor bakalım diğer eşyalar hangi markaymış londrada insanların aylık gelirleri ve refah düzeyleri nasıllarmış terör var mıymış insan hayatının değeri ekonomik bazda ne kadar önemliymiş insanlar ne olduğunu görüyor çağ atladık çağ atladık diye diye 2016 yaptık seneyi elin hindistanı aya sonda gönderiyor sadece bilime harcadığı maliyet 76 milyar dolar biz ise 750 milyar dolara saray yaptırıyoruz sonra ise ekonomimiz çok iyi diyor biri ben bunu kabul edemiyorum arkadaş elin oğlu geliyor senin cennet vatanında 3 ay tatil yapıyor sen 12 saat çalışıyorsun ve hala bundan memnunsun. Sen memnunsan memnun kalmaya devam et ama ben olamicam kusura bakma.
Kendi halkını sikerek dünyanın en iyi bankaları arasına girmiş büyük bankaların varlığı, buna delildir.
sanırım bir uydurmadır.

belki yükselmiş olabilir fakat bu çağımızda sıradan bir durumdur, önemli olan ne kadar yükseldiğimiz olsa gerek.
arkadaşı türkiye'ye davet edelim halkın arasına insin.
ithalat ihracatın 2 3 misli olmuş ekonomi çağ atlıyor yok eşşeğin ziki
Bilinen gerçek.
orta çağa atlamamız ile sonuçlanmış hadise.
ülkenin en işlek caddelerinden olan istiklal'de oluk oluk mağazalar kapatılırken ülke ekonomisine güzelleme yapan salakların avuntusudur.
Evet doğru ilk çağdan orta çağa çok temiz bir geçiş oldu.
Tup kuyruklari vardi ama diyen tayfa damlamamis, ilginc.
(bkz: arkadaşa bir beyin nakli)
son 10 yılda öyle bir çağ atladık(!) ki buna ne ekonomistler anlam verebiliyor ne de bunu ekonomi teorileri açıklayabiliyor:

(#33969077)

fazla çağ atladık diye aman sevinirken dikkat edin üzerinize ileride bir çığ düşmesin- ki muhtemeldir-.*
çok borcumuz var çok milletin içerde uzun vadeli borçları, devletin dışarıya borçları... her an zorlaşan küresel şartlar. işimizi iyice zorlaştırıyor
(bkz: çomardan masallar) anlat panpa dinliyorum
Cahil takimina aciklayacam diye baslayip, bazi elestirilere hak veriyorum noktasina gelen durum. Bakalim nereye kadar gidecek.
2001 yilinda imfye 22 milyar dolar borc varken, toplam borcumuz 130 milyar dolar.

Su an ki toplam borc 400 milyar dolar. Evet sakayiz abicim.
çağ atlaya atlaya ilk çağlara kadar gittiğimiz doğrudur.
Türkiyenin çağ atlamsı tamamı banka kredisi yani borç ile alınan ev ve araba ile hava basan bir sığırın durumuna benziyor. Evet evin araban var ama götünde ki dona kadar borçlusun ve kredi taksidini ödeyemediğin an hepsi elinden gidecek sen de kalan yine borç olacak işte türkiyenin durumu.
dış ticaret açığı nedir? neyin göstergesidir?