Bir Van Morrison parçası. Sözleri:

I've been searching a long time
For someone exactly like you
I've been travelling all around the world
Waiting for you to come through.
Someone like you makes it
All worth while
Someone like you keeps
Me satisfied. Someone exactly
Like you.
I've been travellin' a hard road
Lookin' for someone exactly like you
I've been carryin' my heavy load
Waiting for the light to come
Shining through.
Someone like you makes it
All worth while
Someone like you keeps
Me satisfied. Someone exactly
Like you.

I've been doin' some soul searching
To find out where you're at
I've been up and down the highway
In all kinds of foreign lands
Someone like you...

I've been all around the world
Marching to the beat of a different
Drum.
But just lately I have
Realised
The best is yet to come.
Someone like you...

Parçayı dinlemek için: http://www.youtube.com/watch?v=6hNSf3xZ3B8
bir rod stewart şarkısı. sözleri; yok!
adele'nin 21 albümündeki özel şarkılardan biridir. vurucu özelliği olan bir şarkıdır.
bu da canlı hali buyrun:
http://www.youtube.com/watch?v=OZtUjFJvYkA
kings of leon ~use somebody şarkısında geçen bir söz.
mükemmel ötesinde bir derecede, kişiyi anında darmadağın edebilecek etkiye sahip bir adele şarkısı. sözleri ve linki de verelim tadından yenmesin.

http://www.youtube.com/watch?v=qemWRToNYJY&feature=player_embedded#at=219

--spoiler--
I heard that you're settled down,
That you found a girl and you're married now,
I heard that your dreams came true,
Guess she gave you things I didn't give to you,
Old friend, why are you so shy?
Ain't like you to hold back or hide from the light,

I hate to turn up out of the blue uninvited,
But I couldn't stay away, I couldn't fight it,
I had hoped you'd see my face,
And that you'd be reminded that for me it isn't over,

Nevermind, I'll find someone like you,
I wish nothing but the best for you, too,
Don't forget me, I beg,
I remember you said,
"Sometimes it lasts in love,
But sometimes it hurts instead,"
Sometimes it lasts in love,
But sometimes it hurts instead, yeah,

You know how the time flies,
Only yesterday was the time of our lives,
We were born and raised in a summer haze,
Bound by the surprise of our glory days,

I hate to turn up out of the blue uninvited,
But I couldn't stay away, I couldn't fight it,
I had hoped you'd see my face,
And that you'd be reminded that for me it isn't over,

Don't forget me, I beg,
I remember you said,

Nothing compares,
No worries or cares,
Regrets and mistakes, they're memories made,
Who would have known how bittersweet this would taste?

I wish nothing but the best for you,
Don't forget me, I beg,
I remember you said,

Don't forget me, I beg,
I remember you said,
Sometimes it lasts in love,
But sometimes it hurts instead.
--spoiler--
giden sevgilinin ardından belirtilen iyi dilekleri ile kanıma giren, nakarat kısmı ile bulutların üstüne çıkaran adele şaheseri.

--spoiler--
nevermind, i'll find someone like you,
i wish nothing but the best for you, too.
--spoiler--
dağıtan şarkı. o ne kızımm hatta kızaaaıım nasıl söyledin sen onu öyle n'aptın sen adele diye sorarlar ama.

aklıma eski sevgilinin yeni sevgilisini öldürmek gibi fikirler sokuyor ya da evlenseler de düğünlerini bassam falan.

aslında çok daha makul olan bu şarkıyı eski sevgiliye gönderme fikri var ama şimdi havalara girmesin salak.
Öyle bir şarkıdır ki sürekli ama sürekli dinlemek istersiniz.Bir anda başka bir dünyaya alır sizi.Adele'nin nevermind i'll find someone diye bağırdığı kısmını bütün hücrelerinizde hissedersiniz.Bu şarkı kesinlikle tapılasıdır.En sevdiğim kısmı ise
Bazen aşkla biter bazense acıyla kısmıdır.
gece gece insanın aklını alan, defalarca kez dinlenmeye sebep olan adele'nin muhteşem şarkısı. kesinlikle tavsiye etmem, hele de bu saatte.
(bkz: adamın amına koyan şarkılar)
hiç gitmediğim yerlerde, hiç bilmediğim ülkelerde, hiç tanımadığım birileri ile çok tanıdık duyguları paylaştığımı hatırlatan, alınan yaralara rağmen hala "ı will..." ile başlayan umut cümlelerini barındırması ile daha da yaralayan adele şarkısı.

http://www.youtube.com/wa...CF8Ejk&feature=relmfu
adele nin en guzel sarkilarindan biridir. sanatci, bu sarkida da kalitesini gostermistir.
şunları yazarken dinlediğim, eskimeye yüz tutmuş ama anıları taze adele eseri.

seninle bir hayatımız olsa, muhtemelen saçma sapan olurdu. ben gitme yanımdan diye türlü şebeklikler yapardım sen şımarıklığıma göz yumar, "bak canım"lı cümleler kurardın. ben laftan anlamazdım. bir gün sokak ortasında bağıra çağıra kavga eder, akşamına balkonda sarılır çay içerdik. eğer, seninle bir hayatımız olsaydı.
şu an seninle bir hayatım var ama hayatımız yok. yakında bir zamanlarda o da olmayacak. dün seni rüyamda göremedim mesela. zamanla her şey unutulur bunun altını çizecek değilim ama o zamanla alıp veremediğim çok, koskoca bir savaş hazırlığındayız. muhtemelen o kazanacak, bir nevi ben sensiz kalacağım. zaten öyleyim ya olayı resmiyete dökeceğiz. ne kötü. bir hayatımız olamadı. "ben seni çok severdim ya" deyip gözlerimi büyüttüğümde gözlerine doğru. "ben de seni çok severdim" dememiş olsaydın bir hayatımızın olamayacak olması bu kadar acıtmazdı. aynı düşünüyor ama ayrı kalıyor insanlar burada. ben o insanlardan sadece biri, en savunmasız, en 'sadece istiyorum seni' diyebileni. sen öyle değilsin ama yepyeni hayatının arifesinde, alışkanlıkları bilmenin güveniyle, emin adımlarla, dik duruşlarla. "güzel bir hayatımız olacak." diye fısıldayacaksın bu eylül güzel bir kadının kulağına. o senden daha mutlu, çok daha aşık olacak belki. "evet biz seninle bu şehre doyacağız, birbirimize asla!" kabilinden cümleler kuracak sana. ben sana/size uzaktan bile bakamayacağım. birkaç cümle var elimde bir süre yetinmem gereken, birkaç bakış, birkaç tat, birkaç da gülümsemen takılı kaldı aklımda. onları da hafızamdan silmek zorundayım. yetinmeyi bilemeyeceğim için unutmam gerekiyor. oysa bambaşka hayallerin peşindeydim, o kadar hazırdım ki varlığına. yokluğunun bu kadar rahatsız edeceğini bilemeyecek kadar çok hazırlanmıştım. her gördüğüm anı hafızama kazır, her cümlenin içine düşer, hiçbir söylediğine mantıklı cevap veremez, aptal aptal yüzüme su çarpardım o saçma sapan merdiven altında. "çok dalgınsın, sorun yok değil mi?" sorusunu tutar "seni önemsiyorum, kendine iyi bakabiliyor musun bakıyım sen?" olarak anlardım. (seni severdim, pek çok severdim artık sevebilirdim diyorum. ihtimal cümlesi değil ki bu, bitti gitti çok geç kalındı evresi.)
bir gün tuttun "ben bir şey yapmadım ki" dedin. hiçbir şey yapmadın evet, ne varsa hepsini ben yaptım duvar örer gibi bir bir dizdim tuğlaları. ama sen hiçbir şeyi bozmadın, izin verdin, bıraktın, rahat ettim. bozacağın anı beklediğini bilemedim. duvar bitmişti tam da, tuttun bozdun tek bir cümleyle yerle bir ettin. öylece kaldı bir süre her şey. çok güçlüydün tozu bile kalmadı ortalıkta ama ben öyle olamadım, hepsini aldım yığdım bir kenara. tekrar birleştireceğim. herhangi bir yerinde sen olmayacaksın. o duvara iki sevgili oturacak bir gün. on bir on iki yaşlarında, ellerinde gazoz şişesi, gözlerinde güneş, kulaklarında da "amie" olacak. usulca toprağa değip birbirlerine güzel laflar edecekler. erkek kıza dönüp "seni çok seviyorum" dediğinde kız şüpheyi atıp gözlerinden, "seni çok seveceğim" diyecek. geleceğe güvenen ve geçmişi mutlu hatırlayabilen insanlar olacak hep hayatta. ben onları uzaktan izleyeceğim yine. sana kahvaltı hazırladığım ama senin sadece çay içtiğin günü hatırlayacağım. tek şekerli ağzını, yorgunluktan sızlayan ellerini hatırlayacağım sonra parmakların benzerliklerinden bahsettiğim anları. ama yüzünü unutacağım çünkü yüzünü unutmadıkça başka yüzleri göremiyorum. bu yalnızlık demek bu büsbütün kimsesizlik demek. sensizlik de bu demek. ama onca insanı bi kalemde yok sayarsam ilerde senli hayallerde, senli ve yanındaki güzel kadınlı düşüncelerde kendimi hiç sevmediğim bi duygu nefesimi keserken, sensizlik canımı acıtırken, yanındakileri kıskanmaktan kendimi kaybederken bulur, o karmaşada boğulurum ben. seni bu gece unutacağım ve sonsuza kadar.
yağmurlu bir günde acı bir kahveyle beraber süper giden şarkıdır.

can yakar ama güzeldir.

edit: şimdi fark ettim de adale sen ne güzel bir insansın bu arada yaa..
unutmuş olan eski sevgiliye girsin niteliğinde ki şarkıdır.
(bkz: bu şarkı benden sana girsin)
adel'nin eşsiz şarkısıdır. alıp götürür ya nasıl birşeydir bende anlamadım ama duman etti beni.
adelenin muhteşem ötesi şarkısıdır.rolling in the deep şarkısından daha hoştur bana göre.bugün en az 10 kere dinlediğim şarkı.
arkadaşımın şarkının adını "birisi senden hoşlanıyo" olarak çevirmesine rağmen başladığı andan itibaren insanın içine oturan über şarkı. o nası muhteşem bi ses yahu..
dünyada şarkı nedir bilmeyen birileri olaydı -ki yok da sayılmaz hani-, onlara yapabileceğim daha iyi bir örnekleme bulamazdım. bizdeki sesse, adele' deki başka bir şey.
insanı kalbinden vuran şarkıdır. bünyemde "evanescence- my immortal" etkisi yaratmıştır.
Nevermind, I'll find someone like you.
I wish nothing but the best for you too.
Don't forget me, I beg, I remember you said:-
"Sometimes it lasts in love but sometimes it hurts instead".
türkçe'de "senin gibi biri" anlamına gelir.
hislerime tercüman olmuş şarkıdır.
Adeli'nin kalbimize çentikler attırarak ezberlettiği o güzelim parçası.
2011 brit awards töreninde adele'den canlı olarak dinleyipte tekrar ve tekrar dinlemek istediğim şarkıdır. adele'in tüm şarkılarına vurgunumdur ama bu şarkı başka be sözlük. çok başka hemde.