bugün

Son zamanda üzülerek izlediğimiz durum. Arkadaş ne bu yaa. Solculuğumdan utandım amk.
Solculugumdan utandığım durum, ne desen katılırım şu durumda. Gözü boyanmış, vatan millet nedir bilmeyen bi grup aptalın solu pkk gibi göstermesi durumudur. He yazık ki oyumu mhpye atmamı sağlayan durumdur nitekim.
Son zamanlarda mı? Ben sanki baştan beridir diye biliyorum. PKK, Maocu Tikko'nun devamı olan bir örgüt olarak zaten solcu ekolün bir parçasıdır.
akp' nin gittikçe ışid' e kayması gibi bir şey bu. (yani radikalleşmesi demek istiyorum)
küresel güçlerin istediği vaziyeti alıyorlar maalesef. solcuların en büyük düşmanlarından biri emperyalistler oysaki. mantık çerçevesinde davranan ulkesini seven solcu ülkede eylem yapmanın (hangi tur eylemler anlayın). her fırsatta ne olursa olsun devlete karşı, iktidara karşı tavır takinmanin sadece bu ülkeyi güçsüzleştirmek icin yapilan şeylerden birisi olduğunu bilir. sacma sapan şeylerle uğraşmaz. mantıklı davranır, kartini akilli oynar iktidara veyahut ta devlette bir vatandaş olarak önemli bir yere gelir gerçek mücadelesini orada sürdürür.
öyle bir şey yok. ota boka pkk diyen keko sağcılar var.
Yolda gördüğü CHPliye bile pkkli diyen anadolu çomarlarının sözümona endişelendiği durumdur. Boş yapmayın.
Ha, şimdi bir de çomar dediler tam oldu. Solcuların PKK ile ilişkisi tescillidir. Bir kaç solcu gazetesi okumanız, ya da sosyalist forumlarda takılmanız bunu anlamanız için yeterlidir.
üniversitelerdeki sol grupların ve partilerin göt korkusu ve çoğunluk olma içgüdüsüyle pkk'ya eklemlenmesinden de anlaşılabilecek durum. kemalistler; ülkücülerle, akp'lilerle kavga etmeye başladı hdp'nin yüzlerce kişilik sürüsüne girerek.
Teoride ( dünyanın sol anlayışında ) doğru olmasada türkiyede vuku bulan durum.

Yakın tarihi biraz deşecek olursak sola yakın veya solu benimsemiş isimlerin pkk kadrosuna ve taşeronlarına kayırmacılık yaptığı düpedüz ayyukadadır. Velakin nasıl islamı isidden, talibandan, elkaideden ve orda doğudan yorumluyorsak, türkiyedeki soluda pkk ya yakınlığından yorumlamak saçma olmayacaktır.

Son zamanlarda bu saçmalık medya olsun, internet olsun almış başını gitmiştir. Medya kandıyor, aslında sol bu değil falan demeyin. Yakınen tanığıdığım arkadaşlarımda bu yanılgının içinde.

Akp düşmanlığı insanları akıl tutulmasına sürükledi ve sonuç bu.

Ki beni domaltsalar akp ye oy vermem.
Doğru tespit yakında tatlı su solcularının bir yerine kayacak destekledikleri parti.
akp insinde ne olursa olsun deyip koalisyon kurulması için son seçimlerde hdp denen orospunun döllerine oy verenlerin eseridir. bunların içinde zazalar, aleviler, kürtler, cihangir solcusu bir zamanların atatürkçüyüm diyen dönek ibneleri ve travestilerdir.

akp yi indireyim derken luke skywalker kadar kötü olup darth vader ı aramak gibidir. şurada kalmış 20 sene bir ömrümüz kaza falan olmazsa. çok sikimde değil açıkçası ülkeniz. hepinizin de amına koyim. ama unutmayın, egemenlik sikişle olmaz...