bugün

(bkz: türk polisinin solcuları bir başka dövmesi)
Bu sığırların bir de " 1980 öncesinde polis destekli fasist güçlerin yaptığı katliamlar" miti var ki bu daha da komik. Sanki polis desteği olmasa bunlar katledilemez, immortals hepsi. Ha ne diyoduk ; 80 öncesinde radikal solcular polis gücünde çok daha etkiliydi sağcılara göre.

(bkz: pol der)
hiç bişeye sesini çıkartmazsan polis tabi ki dövmez.

siz emeklilik yaşı 150'ye çıksa da, kdv %250'ye çekilse de kılınızı kıpırdatmayacağınız için normal tabi.

sağcı;
-ay polis mi ben çok korkarıımmmmmm.
sağcılardaki devlet anamızı da sikse "çok yaşasın büyük devletümüz" minvalinde bir teslimiyetçilik solcularda olmadığı, haksızlık karşısında sağcılar gibi kolay domalmadıkları için ortaya çıkan, paranoya olmayan gerçektir.

al bunu tekrar tekrar oku.
bir sokak sanatçısını metro istasyonunda orospu çocuğunun birisi çantada bomba var diye bağırdı diye bir odaya kapatıp darp eden, sonra çantasındaki çelloyu kıran polise düşman olurum tabi. böyle orospu çocukları ne beni nede benim ülkemi temsil ediyor.
paranoyaklık değil bariz gerçekliktir. Bununda nedeni, son 15 yıldır ülkeyi siyasal islamın yönetmesidir. iktidar islamcı olacak, polis teşkilatı islamist olmayacak öyle mi?
aslında kendilerinin polise düşman olmasından kaynaklanan durum. haliyle korku yanında paranoyayi da getiriyor.
solculara göre polis faşist ve düşman. dolayısıyla karşı oluyorlar.
Kafalarında hep aynı düşünce "polis bizi sikecek". Polis siz rahat durduğunuz sürece bir şey yapmaz.

Ha ama yok sen hakkını hukuk yoluyla değil de taşla sopayla molotofla ararsan polis de kendine taş atana gül atmaz siker ejdadınızı.
devlet denilen mekanizma her ne kadar süslü laflar ardına gizlense de gerçekte mülkiyet edinme hakkını ve mülkiyeti korumak için vardır. solcu dediğin insan zaten mülkiyetin bir sömürü aracı olarak kullanılmasına karşı.

polis dediğinse devletin kolluk gücü, türkiye gibi 3. sınıf ülkelerde ise devletin, dolayısı ile sermaye sahiplerinin tetikçisi.

polisin asli varlık nedeni seni, beni korumak değil, öyle göründüğüne bakma. eğer olur ki sıradan bir vatandaş olarak üst tabakadan ya da büyük varlıklı biri ile bir çıkar çatışması yaşarsan bak bakalım devletin o polis gücü kimin yanında olacak.

rüzgar çetin gibilerin suç işleyip serbest kalması, garibanların ise öldüğüyle ya da mağdur olduğu ile kalması nasıl oluyor sanıyorsun.