bugün

vahim bir durumdur. hele de sokak insan kaynıyorsa.. ülkemizde sıkça yaşanan bir durum olmakla beraber yaklaşık 15 dakika önce başıma gelmiştir. evet aktarmak istiyorum; tüm masumiyetimle kafamı öne eğmiş yürüyordum başımı kaldırdığımda yaklaşık 18 yaşlarında bir aylağın feci artniyetli bir şekilde bana baktığını gördüm, pis bir bakışla bakışını iade ettim ve yürümeye devam ettim. her neyse çocuk hızlı hızlı yanımdan yürüyerek geçti ve önümü kesti, kendimi geri çektim hooooop diye bağırdım ve evet sayın sözlük yazarları, aylak son hızla kaçtı.
(bkz: türkiye de kadın olmak) *
komiktir. zek seviyesini gösterir. tacizin sokak ortasında değil de bir kuytuda gerçekleşmesini normal karşılar bir görüştür, güldürür, düşündürmez.
Mağdurken suçlu konuma düşüren pis sırıtışlara şahit olup, utanılmaması gerektiği halde garip bir şekilde utanca sürükleyen, vücuda hücum eden öfke ve kirlenmişlik duygusuyla adımları sıklaştırıp başı öne eğip gözyaşlarına boğulmamak için savaşmaktır. Türkiyede kadın olmak zor bir zanaattır.
sokak ortasında veya kapalı bir ortamda olması farketmemesi gereken bir eylemdir zira sapıklığın alan hesabı yoktur.
sorunu somut, çözümünü ise basit hale getirmek isteyen kadın/erkek tüm sözlük yazarları için merdumgiriz den geliyor;

(bkz: krav maga)
(bkz: 360 degree defence)
(bkz: simultane defence and attack)
sokak ortasında
göğsün yada kalçanın başkası tarafından
yoğurulması durumudur.

bu işlevin mekan durumu yoktur.

sen çekiciysen garip aylak napsın

hep 31-hep 31 nereye kadar deyip, dişini de sıkıp
sonrada..
istanbul'dan ürkme nedenlerindendir.
üniversiteyi dışarda okuduğum zaman yurda hiçbir zaman saatinde girmediğimiz gecelerden birisinde askeriye önünde 3 arkadaş yürüyoruz. yanımızdan bir ayyaş geçti ama kokusu 100 metreden anlaşılıyor. arkasından kapalı bir bayan geçti bizden çekine çekine. bizde kadının hareketini tartışırken arkadan bir acı feyat. döndük baktık ki o kadın çığlık atıyor "ellediler ellediler. yetişin!!!" diye.

(bkz: ben o gün bunu gördüm)