krav maga

entry 75 galeri 1 video 1 ses iyilertrends
 1. 1.
  israil kökenli yakın döğüş stili. rakibe saygı göstermenin kendine saygısızlık olduğu öğretilen martial arts şeysi. bu tekniği kullananlar etraflarında bir kalem varsa göğsünüze saplarlar, vazo varsa kafanızda kırarlar, sizin elinizde birşey olmaması onlar için hiçbir anlam taşımaz. onlar size yumruk atarken ellerinin incinme ihtimallerinin bile kendi bedenlerine saygısızlık olduğunu düşünür. çok klas hareketleride vardır. wing tsun 'dan daha efektifdir.
  #344279 :)
 2. 2.
  kesinlikle amaca yönelik hareketler içeren dövüş stili. amaç basit, en kısa sürede etkisiz hale getirmek, araç ele geçen her şey.
  #1067071 :)
 3. 3.
  tekniksiz savaş stili. sivil hayatta öldürücü olmayan versiyonu öğretilir. türkiye'de eğitimini veren bir şirket var ancak 3 gün için 300 dolar artı kadeve istiyorlar.
  (bkz: bir şey almıcam sadece bakıyodum)
  #1099485 :)
 4. 4.
  israilli katillerin kucuk cocuklari oldururken kullandigi deh$ete verilen ad.
  #1862629 :)
 5. 5.
  j lo'nun bir film uğruna öğrendiği dövüş stili.
  #1862655 :)
 6. 6.
  ted'in ilk sezonun bilmem kaçıncı bölümünde kız arkadaşı tarafından pataklanmasına neden olan stil.
  #2353413 :)
 7. 7.
  dünyanın en etkili savunma stilidir. kesinlikle bir sanat yada spor değildir. *
  #2353422 :)
 8. 8.
  bu öğretiyi bildiğini bildiğiniz biriyle sakın ola ki kavga etmeyiniz. hasar alırsınız.

  parmagınızı kırar, burnunuzu ısırır, kulagınızı keser. ve tüm bunları o an elinin altındaki bir defter veya kül tablası ile yapabilir.
  #2657769 :)
 9. 9.
  (bkz: taş yok mu lan)
  #2657953 :)
 10. 10.
  israil menşeili olmakla beraber, yaratıcı yurdum insanının da başarıyla uyguladığını gördüğüm yakın dövüş şekli. kriko sapını kullanmanın 14 farklı yolunu keşfeden kahvehane abilerinden tutun da, okey istekasıyla kafa kıran kabadayılara, dart okuyla göz çıkartan manyaklardan klasörle adam dövenlere* kadar envai çeşit sinir hastasının bulunduğu canım ülkemde, nüfusun büyük bir kısmı bilmeden bu sporda üstat mevkisien ulaşmıştır.
  #3533941 :)
 11. 11.
  fikirtepe stili dövüş tekniği *
  #4293076 :)
 12. 12.
  silahlı düşmana 0.08 saniyede müdahale ediyormuş bunun hocası olacak israilli flash gordon.
  #4589394 :)
 13. 13.
  tehlikeli bir dövüs teknigimis. daha etklisi icin;

  (bkz: osmanli tokadi)
  #4906715 :)
 14. 14.
  esasında çok tehlikeli bir dövüş stilidir. hani bazıları der ya "arkadaş aikido maikido yalan bir boksör bi kick boks'çu gelsin ağızlarına sıçar" diye. krav maga, bunların hiçbirine izin vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. zira rakibiniz size laf atarken, sizin çoktan rakibinize vuracağınız yeri seçmiş olmanız ya da çevrede silah olarak kullanacağınız materyali seçmiş olmanız gerekiyor.

  minimum zararla kurtulup, rakibi etkisiz hale getirmeyi amaçlayan bir stildir. kurallardan arındırılması, onu gerçek hayatta en makul self-defence stillerinden biri yapar.
  #5777179 :)
 15. 15.
  ''ikinci dünya şavaşından yaklaşık 10 yıl önce,imi lichtenfeld tarafından üretilmiştir. israil ordusundaki kadın asker sayısının fazla olmasına yönelik ve kadınların erkeklere karşı olan fiziksel dezavantajarını sıfıra indimek amacı ile şekillenmiştir.''

  hakkında yukarıdaki gibi bir tanım olan dövüş stili.

  peki 1920'lerde israil diye bir devlet yokken ordusu nasıl oluyor anlaşılamamıştır.
  #5777210 :)
 16. 16.
  how i met your mother dizisinde ted'in kız arkadaşını 2. kez aynı şekilde terk edişinin ardından gözündeki morlukların ve yüzündeki dağınıklığın sebebi.

  öğrenmek isteyenler için; http://hackvn87.softarchi...riors_dvd_set.163635.html
  #5815044 :)
 17. 17.
  +lan oğlum manyak mısın adama kaldırım taşı fırlattın
  -oğlum o bizden değil endüstriden. *
  +lan insan karşındaki hayvan herif tut şunu da kaldır çocuğun kolunun üstünden.
  - kırılmış mıdır lan?
  * yok baksana taşta birşey yok sapasağlam duruyor!
  +hakikaten ökzümüşsünüz lan. allahtan arkadaşız !

  saygı kavramını hiçe saydığı için saygı duyulmaması gereken sözüm ona dövüş stili.
  bildiğin öküzlük lan bu.
  #6264225 :)
 18. 18.
  o değil de eğitimin sonunda çok fena bir refleks yetisine sahip oluyorsunuz.elinizden kayıp giden eşyalar asla yerçekimine yenilerek yerle buluşamıyorlar.veya daha vahimi yanağınızdan dostça bir makas almak isteyen arkadaşınızın boynunu kırmaya koşullanabiliyorsunuz.beynimden silmeye çalıştığım bir şeydir krav maga.
  #6862164 :)
 19. 19.
  şimdi efenim öncelikle gerçekçi bir dövüş stili bu krav maga denen meret. çıkmışsın tarlabaşı'nda geziniyorsun. bir bakmışsın etrafını kulağı kesik, parmağı kesik tipler sarıyor. belli götünü kesecekler. bu durumda işte o çok poh pohlanan kung fu, tekvando falan yalan olur. adam da pıçah var götünden parça kesecek diyorum. işte bu anda krav maga devreye giriyor. götünüzü önce bir duvara veriyorsunuz yıkabileceğiniz kadar adam yıkıp ortamdan en uygun anda topukluyorsunuz.

  artizlik yok. çok sert olmalısınız. boyun, yüz, çene, bacak arası bu bölgeler önemli. buralara çalışmak elzem. karşınızdakine af ve yumuşaklık yok. çok çalışma gerektiriyor ve en önemlisi bu dövüş stilini yaşamalısınız gözünüz hep açık olmalı yohsam bıçkıyı gördünüz mü donar kalırsınız. ilk yardımdan toplarlar sonra...
  #7122268 :)
 20. 20.
  bir an önce düşmanı yere serip, federaller olay yerine gelmeden tüymek için süper bir teknik efenim. kesinlikle aikido, kung fu, karate gibi değil. spor değil çünkü. bildiğin sokak dövüşü. kavgadan önce hatta kavga esnasında sağda solda işe yarar bir şeyler bakınıp duruyorsun. levye, tabure, ıstaka, kaldırım taşı, cep telefonu, çanta o an yanınızda ne varsa bir silah haline getirebilirsiniz. rakibi sersemletmek yada öldürmek sizin insafınıza kalmıştır. direk kemiklere saldırıyorsun. çene, burun, kaburga, iki göğüsün birleştiği yer* vs. önce kendini savunacak bir durumda olacaksın sonra rakibe saldıracaksın efenim. insana iç huzur vermediği gibi yan etki olarak sürekli saldırgan bir tutum içindesiniz. bir de acaba şimdi bi saldırı gelse, eve hırsız girse, barda yavşaan biri kıza asılsa, trafikte biri laf atsa felan. refleks şeklinde bu tip paranoyak düşünceler içinde olursunuz. güçlü bir kontrol mekanizmanız varsa öğrenmesi kolay ve zevklidir efenim. *

  hedit: ülkemizde bu tekniği en iyi icra edenlerden biri tekel bayiindeki ahmet abidir efenim. *
  #7944383 :)
 21. 21.
  yahudi hunharlığının göstergesi olan şiddetin, dövüş sporu veya sanatı denemeyecek sistemli hali.
  israil ordusu tarafından geliştirilen, direk öldürme hamleleri içeren savunma-saldırı stili..
  #9400126 :)
 22. 22.
  diğerleri savunma sanatıdır düşmana karşı kendinizi savunmasınıza yardım eder düşmanı yaralayıcı sakatlayıcı ve öldürücü darbeler bilerek öğretilmez, bu ise saldırı sanatı olarak nitelenebilir diğer savunma sanatında rakibin taşşağına vurduğunuzda eğitim aldığınız yerden dayak yiyip kovulurken krav maga da bu size öğretilir, bir felsefesi ve arışçıl bir yönü yoktur amaç düşmanı haklamaktır.
  #12435848 :)
 23. 23.
  how i met your mother'daki ted karakterinin bir kızdan dayak yemesine neden olan sokak dövüşü.
  edit: hey sen eksileyen zihniyet! sorunlu musun?
  #12435871 :)
 24. 24.
  tam anlamıyla sanat yada spor olduğu söylenemez. öğrenmesi oldukça kolaydır çünkü amaç zor anlarda açıkları yakalamak, sakat bırakmak hatta öldürmektir. mesela köşeye sıkıştığınız anda rakibin gözünü parmaklamak, ağzını yırtmak gibi. en basit alet edevattan katil olabilme yolların bile öğrenebilirsiniz mesela diş fırçasını yada kalemi doğru tutarak doğru bölgeye vururak. bir kaç yıl önce ülkemizde özellikler bayanlar için yaygın dersler verilse de yeterli ilgiliyi görmedi. bir ara mma da uygulayıcıları vardı ama kafes ve ring için uygun olmadığından pek taraftarı kalmadı. en son kimbo slice kullanıyordu galiba
  #12436071 :)
 25. 25.
  biraz boks, biraz karete, biraz tekvando ve bir kaç savunma sporuyla harman edilip insanların nasıl öldürülüceğini öğreten israil yapımı spor dalıdır.kesinlik savunma amaçlı öğretilmez. tamamen karşındakini etkisiz hale getirip, onu bir kalemle nasıl öldürürsünüz onu öğretir.
  -hocam karşımda ki benden daha iyi bir dövüşçüyse ne yapmalıyım ?
  -yüzünü ısır.
  #13230585 :)